Když mívají dobré mravy prázdniny… Titul „nejhorší turisté světa“ letos připadl Američanům!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 3468x

A je to potvrzeno: turisty s nejhorší pověstí na světě jsou pro letošní rok Američané...

Vyberte si z našich 9 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Mezi hoteliéry mají tradičně nejlepší pověst Japonci, Britové a Němci? Naopak dlouhodobě nejhorší pověst mají spolu s Američany také Francouzi a Italové.    

Taky si občas říkáte, že někteří turisté by měli povinně skládat test „slušného chování“? Narážíte na turisty, kteří jsou až příliš hluční, nerespektují místní zvyklosti a tradice a trvale tak poškozují dobré jméno své země? Nejhoršími turisty byli letos zvoleni Američané!

Průzkum portálu pro cestovatele – Travelzoo, kterého se zúčastnilo téměř deset tisíc respondentů, zjistil, že nejhoršími turisty na světě jsou právě Američané. Vysoké procento Američanů přiznalo, že močí v bazénu, do kufru si nezapomene přibalit i nespotřebovanou hotelovou kosmetiku, volá do práce a ve snaze získat pár dní dovolené navíc se prohlašuje za nemocného… 

Ve čtyřech ze sedmi posuzovaných kategorií dominovali právě Američané. Ti se ale hájí tím, že například nelichotivé prvenství v podvádění partnerů při pobytu na dovolené drží Němci.   

A jaké zkušenosti máte s nevychovanými turisty vy? Co vám vadí nejvíce? A jací jsou podle vás Češi jako turisté? Podělte se s námi o své názory i nezapomenutelné prázdninové zážitky.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejhorsi-turiste-sveta/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024