Čím ošklivější, tím lepší! V kanadském Montrealu vsadili i o letošním adventu na cool vánoční strom

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 12. 2017 • Přečteno 2905x

Seberte odvahu a mějte projednou nedokonalé Vánoce. Vždyť snahou o dokonalost si jen zbytečně komplikujeme život. Klidně si pořiďte křivý vánoční stromek, hlavně se na chvíli zastavte a buďte spolu.

Vyberte si z našich zájezdů do KanadyZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Montreal, největší město v provincii Quebec, je každoročně hodnoceno jako jedno z nejpříjemnějších měst na žití na světě. 

Byly bílé Vánoce a na náměstí zářil velkolepý vánoční strom a ze stánků voněla skořice, klobásky a čokoláda… Ale to už znáte. Proto letos raději vsaďte na odlišnost a jedinečnost. Trocha rebelie přece není na škodu ani o Vánocích, naopak. Také v Montrealu se rozhodli pojmout vánoční tradice netradičně a letos už podruhé vztyčili křivý vánoční stromek, pod nímž se scházejí místní i turisté a přejí si štěstí a zdraví.

Každý si pod krásným vánočním stromkem představí něco jiného. Někdo vyšňořeného a blikajícího velikána, jiný zase živý stromek zakořeněný v květináči. Pokud ale patříte mezi ty, kteří si odlišnost a nedokonalost užívají, zkuste se tento rok inspirovat „ošklivým“ vánočním stromkem z Montrealu v Kanadě.

Křivý strom, jehož unikátní zatočená špička připomíná spíše dekadentní filmy Tima Burtona než kouzelný symbol Vánoc, bude až do 23. prosince chloubou Village du Vilain Sapin (Vesnice ošklivého stromu), dokonale nedokonalé vánoční vesničky, která vyrostla na nedávno zrekonstruované ulici Prince Arthur Street.

Obyvatelé Montrealu se i letos rozhodli oslavovat rozmanitost ve všech podobách. Pod stromkem se tak objeví prodejní koš s „ošklivou“ zeleninou a ovocem, které kvůli nestandardnímu zbarvení, velikosti či tvaru neodpovídají estetickým nárokům obchodníků a obvykle končí jako odpad. Zahřát se zde návštěvníci mohou netradičně tradičním mexickým tacos či skleničkou margarity.

Když se tady „ošklivý“ strom objevil loni poprvé, nikoho ani nenapadlo, jak velkou vlnu reakcí to spustí. Lidé z celého světa diskutovali na sociálních sítích o tom, co je vkusné a co ne. Místní si ale z uštěpačných poznámek nic nedělají. Své město považují za krásně nedokonalé a po všech stránkách tolerantní. A přesně takové jsou i montrealské Vánoce.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Kanada

Do země javorového listu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Kanady

Zájezdy do Kanady

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cim-osklivejsi-tim-lepsi-v-kanadskem-montrealu-vsadili-i-o-letosnim-adventu-na-cool-vanocni-strom/Doporučujeme z Kanady

Nejnovější z KanadyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024