Když je méně turistů, zážitek je větší! Přečtěte si 4 naše tipy, kam a proč vyrazit mimo sezónu

Žaneta Kadelová Žaneta Kadelová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 17. 5. 2024 • Přečteno 880x

Dovolená mimo hlavní sezónu je skvělá pro ty, kdo chtějí zažít skutečnou atmosféru, památky bez tlačenice a poznávat svět jako praví cestovatelé.

306 zájezdů na téma: Podzim Zobrazit zájezdy

Plánujete dovolenou, ale nechcete se prodírat davy turistů? Cestování mimo hlavní turistickou sezónu nabízí intenzivnější zážitky, klidnější atmosféru a často i nižší ceny. Máme pro vás tipy, kdy a kam vyrazit, abyste si dovolenou užili naplno a bez stresu. 

Přeplněné pláže, dlouhé fronty u turistických atrakcí, drahé ubytování a vyprodané vstupy do památek… Spousta destinací se v hlavní sezóně, tedy v létě nebo během prázdnin, mění v jednu velkou komerční zónu. Ta vám může snadno zkazit radost z dovolené. 

Výhody cestování mimo sezónu

Pokud vyrazíte na cesty mimo sezónu, zažijete pravou atmosféru místPokud vyrazíte na cesty mimo sezónu, zažijete pravou atmosféru míst

  • Méně turistů a autentičtější zážitek

Mimo hlavní turistickou sezónu se můžete rozloučit s davy turistů. Památky, které byste normálně viděli přes hlavy jiných, budete mít skoro pro sebe. Uličky ve městech budou klidnější a fronty u památek kratší

  • Lepší ceny ubytování a služeb

Hotely, letenky a další služby jsou mimo sezónu mnohem levnější. Peníze, které ušetříte, pak můžete využít na jiné aktivity – třeba na exkurze, místní speciality nebo na nákup suvenýrů.

  • Možnost hlubšího poznání kultury a zajímavostí

Mimo turistickou špičku máte šanci na vlastní kůži zažít zdejší kulturu. Na místech nebude tolik turistů a jednodušeji tak narazíte na tamní obyvatele. Lépe si vychutnáte atmosféru památek, které budete moci v klidu okouknout. Vše bude méně komerční.

4 tipy, kdy a kam vyrazit bez davů:

1. Do Paříže v listopadu

V listopadu se v Paříži teploty pohybují mezi 8–13 °C a město nádherně hraje všemi barvami.

„Listopad sice není úplně na pikniky pod Eiffelovkou, ale v Paříži je o poznání méně lidí. Jsou všude kratší fronty a dají se sehnat lístky do muzeí i na poslední chvíli. Člověk si sedne v kavárně i restauraci bez větších problémů,“ zmiňuje průvodkyně Magdaléna Jurczygová.

Je to ideální období pro návštěvu muzea Louvre, romantickou plavbu po Seině nebo pro návštěvu uměleckého Montmartru. A co třeba udělat radost i dětem a vyrazit do Disneylandu netradičně na Halloween?

Prázdné ulice MontmartruPrázdné ulice Montmartru

Chci do Paříže

2. Do Tuniska v září

Obyčejně se do Tuniska cestuje za odpočinkem na písečných plážích a za pohodlím all inclusive hotelu přes horké letní měsíce. Co takhle ale zkusit Tunisko poznat jako praví cestovatelé… V září, kdy je tady méně turistů.

„Teploty se pohybují okolo 25 °C a je tak příjemně i třeba v poušti. Je to ideální čas vyrazit za dobrodružstvím na čtyřkolkách, poznávat historii Berberů nebo navštívit horskou oázu,“ doporučuje naše specialistka na Tunisko Klára Hrobníková, která pro vás ze své poznávací cesty připravila fotoreportáž.

Kartágo budete mít po sezóně sami pro sebeKartágo budete mít po sezóně sami pro sebe

Chci do Tuniska

3. Do Dubaje během ramadánu

„Během ramadánu je v Dubaji mnohem méně turistů, což je skvělá příležitost k poznávání všech dubajských nej. A rozhodně nemusíte mít strach, že by během ramadánu byly atrakce zavřené,“ vyzdvihuje průvodkyně Jana Laníková, která má Dubaj projitou skrz na skrz.

Čtení na podobné témaSvatý měsíc ramadán: Co čekat v období půstu a jak to s respektem přijmout a nepokazit si dovolenou nejen v SAEPřečíst

Začátek ramadánu, tedy svatého měsíce, se každý rok mění. Odvíjí se od islámského kalendáře, který je kratší o 11 dní. A ačkoliv můžete přibližný začátek toho svátku vypočítat, pro jeho přesný začátek je nutné počkat na spatření srpku nového měsíce na obloze.

Nový měsíc na obloze, tzv. Shawwal – 9. měsíc islámského kalendářeNový měsíc na obloze, tzv. Shawwal – 9. měsíc islámského kalendáře

Chci do Dubaje

4. Anglie v říjnu, březnu i dubnu

Anglie je na cestování mimo sezónu naprosto skvělá. Během letních prázdnin totiž do Anglie cestují rodiny s dětmi a zároveň mají prázdniny i místní, takže je všude spousta lidí. Proto je ideální vyrazit až po prázdninách… Nejlépe v říjnu nebo pak v březnu a dubnu. 

„Anglie má celoročně mírné počasí ideální k poznávání nových míst. Například unikátní muzea mapující válečnou historii, královské víkendové sídlo Windsor a pro děti jsou zase perfektní filmová studia Harryho Pottera,“ doporučuje průvodkyně Šárka Effenbergerová.

Královský hrad Windsor na jařeKrálovský hrad Windsor na jaře

Chci do Anglie

Cestování mimo hlavní sezónu je skvělý způsob, jak si užít dovolenou naplno. Lépe poznáte místní atmosféru, památky prozkoumáte bez front a davů turistů, a ještě k tomu i něco málo ušetříte! Poznávejte svět mimo hlavní turistické období!

Žaneta Kadelová

Žaneta KadelováExpert Radynacestu.cz

Skrze umění vidíme svět, cestováním ho prožíváme.

Podzimní zájezdy

Podzim je nové léto!

Vyberte si jeden z našich 306 zájezdů na téma: Podzim

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cestujte-mimo-hlavni-sezonu/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024