Zažijte nezapomenutelné léto: Máme pro vás tipy, kam v červnu, červenci a srpnu

Žaneta Kadelová Žaneta Kadelová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 5. 2024 • Přečteno 676x

Nespoutaná příroda, nové zážitky, kuriozity vulkanických ostrovů a oslavy, na které si budete pamatovat do konce života… Prožijte v letních měsících každý den jiný příběh.

340 zájezdů na téma: Léto Zobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Chtěli byste si prodloužit léto? Vydejte se za sluníčkem na podzim. Třeba do exotických destinací.

Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou v letních měsících? V červnu, červenci a srpnu se nabízí celá řada možností, ať už hledáte odpočinek na pláži, dobrodružství v horách, nebo kulturní zážitky ve městech známých svými festivaly.

Vydejte se za dobrodružstvím naplno a nebojte se poznat Evropu i místa daleko za jejími hranicemi. Máme pro vás hned několik tipů, kam v červnu, červenci i srpnu.

Červnová inspirace

Co se v červnu koná?

V červnu můžete vyrazit na oslavy sv. Antonína, které patří k největším a nejoblíbenějším událostem v Portugalsku. Konají se vždy od 12. do 13. června v historickém centru Lisabonu. Čtvrti Alfama, Castelo, Bica, Bairro Alto a Madragoa zdobí po celý měsíc barevné girlandy, lampiony a květináčky s bazalkou a z tajemných zákoutí k tomu hraje živá hudba. Vzduchem se line vůně grilovaných sardinek, čerstvé bazalky a vína. 

V červnu je v Lisabonu kolem 25 °C až 30 °C, ale od oceánu vane silný vítr, který v letních měsících zpříjemní procházky městem.

Čtení na podobné témaOslavy sv. Antonína: největší lisabonská slavnost roku plná grilovaných sardinek, bazalky a manželských slibůPřečíst

Dnes oslavy sv. Antonína představují jednu obrovskou pouliční party (které místní říkají „arraiais“)Dnes oslavy sv. Antonína představují jednu obrovskou pouliční party (které místní říkají „arraiais“)

V červnu stojí za to vidět také oslavy sv. Jána v Portu. Ulice jsou plné tradičních atrakcí, koncertů, tanců, skáče se přes plameny a vypouští se lampiony štěstí. Lidé mají plastová kladiva, kterými se bijí po hlavách pro štěstí. I v Portu ucítíte vůni tradičních grilovaných sardinek a masa. Doporučujeme ochutnat typickou polévku Caldo verde. V Portu bývá v červnu podobně jako v Lisabonu – mezi 25 °C a 30 °C.

Chci zažít oslavy

Červnová netradiční dobrodružství

Dáváte přednost přírodě a turistice? Dopřejte si nevšední zážitky a vydejte se do nespoutané přírody Albánie. Alpy Albánie – národní park Thethi nebo jedinečné panoramatické výhledy na město Berat. Obojí vás dostane. V červnu je v Albánii kolem 28 °C, ovšem jakmile vyrazíte do přírody nebo na hory, teploty budou výrazně příjemnější.

Jeden z nejvzácnějších pokladů Albánie – Modré okoJeden z nejvzácnějších pokladů Albánie – Modré oko

Chci do Albánie

Za zážitky v červenci

Odpočinek od horkých letních dnů

Pokud máte raději mírné teploty, pak je červenec jako dělaný pro návštěvu Anglie. Jsou tady příjemné teploty mezi 20 °C a 23 °C. Výhodou léta je určitě i delší doba, kdy je světlo. Slunce vychází kolem 6. hodiny ranní a zapadá až kolem 9. večerní.

Křídové útesy Seven SistersKřídové útesy Seven Sisters

Letní počasí je ideální k prohlídce křídových útesů Seven Sisters, královského sídla Warwick, večernímu posezení u dobrého jídla na některé z letních zahrádek i k tomu, abyste objevili pašerácká tajemství přímořského Hastingsu.

Chci do Anglie

Rádi byste v červenci zažili něco méně tradičního?

Jeďte poznávat Azorské ostrovy. Zamilujte si scenérie jako z pohádky. Vulkanické krátery, sopečná jezírka nebo romantické vesnice. Strmé útesy, dlouhé lány vinné révy i idylické pastviny… Doporučujeme prozkoumat ostrov São Miguel, kde najdete různé kuriozity a můžete ochutnat také domorodé speciality.

Červenec na ostrově São Miguel je nejméně deštivý měsíc, teploty mohou stoupat až ke 25 °C, počasí tady ale může být velmi proměnlivé.

Čtení na podobné témaOstrov São Miguel: vstupní brána na Azorské ostrovyPřečíst

Cozido das Furnas – guláš, který se zakopává do země a nechává se pomalu uvařit pomocí geotermální energieCozido das Furnas – guláš, který se zakopává do země a nechává se pomalu uvařit pomocí geotermální energie

Chci na Azory

Srpen… Vrchol léta

Co se děje v srpnu?

V srpnu doporučujeme navštívit Liverpool. Koná se tam Beatleweek, největší festival věnovaný odkazu „The Fab Four“ (jak se Beatles často přezdívá). 

Čtení na podobné témaBeatleweek: největší hudební svátek pro milovníky The BeatlesPřečíst

Během Beatleweeku můžete vidět místo vzniku legendární skupiny The Beatles a zároveň zažijete fantastickou atmosféru festivalu. Skvělé je také zastavit se ve slavném klubu The Cavern, kde můžete ochutnat anglické pivo.

V Liverpoolu bývá v srpnu příjemně mírné počasí okolo 20 °C.

V Liverpoolu je spousta míst, která jsou s kapelou nějakým způsobem propojenaV Liverpoolu je spousta míst, která jsou s kapelou nějakým způsobem propojena

Chci do Anglie

Srpen netradičně

Chtěli byste v srpnu zažít něco zbrusu nového? Vydejte se za poznáním „ostrova ohně a ledu“ a zažijte čarokrásně dramatický Island. Bude tam příjemných 14 °C. Na Islandu vás čeká tolik nových zážitků a míst, o kterých se vám doposud jen zdálo. Například můžete vyrazit na ikonický vodopád Skógafoss, vulkanické pláže s černým pískem nebo na termální vody Sky Lagoon.

Vodopád Hraunfossar vlévající se do řeky HvítáVodopád Hraunfossar vlévající se do řeky Hvítá

Chci na Island

Odpočinek k létu zkrátka patří

Chtěli byste si raději v červnu, červenci a srpnu užít odpočinek a načerpat novou energii na zbytek roku? Vyzkoušejte například pláže Severního Kypru nebo Modré pobřeží v Portugalsku, kde nenarazíte na davy turistů. Koukněte na ty nejkrásnější pláže Evropy.

Žaneta Kadelová

Žaneta KadelováExpert Radynacestu.cz

Skrze umění vidíme svět, cestováním ho prožíváme.

Letní zájezdy

Objevte kouzlo letního dobrodružství

Vyberte si jeden z našich 340 zájezdů na téma: Léto

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kam-v-cervnu-cervenci-srpnu/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024