Prověřte svoji odvahu a svezte se v Kanadě na nejdelší, nejrychlejší a nejvyšší horské dráze světa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 9. 2018 • Přečteno 3418x

Ocelová horská dráha Yukon Striker v Kanadě bude od příštího dubna ideální volbou pro ty, kteří nevědí, zda dát přednost nejvyšší rychlosti, nebo největším výškám.

Vyberte si z našich zájezdů do KanadyZobrazit zájezdy

Víte, že…

Historie horských drah sahá až do 18. století. Jejími předchůdci byly tzv. Ruské hory, jež zažily éru největší slávy a rozkvětu během panování carevny Kateřiny II. Veliké. Lid tehdy bavilo sjíždět na saních „umělé kopce“ vytvořené z ledu. Montagnes russes o sklonu 50° měřily na výšku až 20 m.   

Kam se na jaře příštího roku vydat otestovat novou horskou dráhu, které připadne titul nejdelší, nejrychlejší a nejvyšší horské dráhy na světě? Přece tam, kde se nespokojí s ničím menším než třeba s největším obchodním střediskem v Severní Americe či nejvyšší věží na západní polokouli.  

Adrenalinové a zábavní atrakce, nepopsatelná vřava návštěvníků, smažené, hodně mastné, nezdravé, ale o to lahodnější kanadské pochoutky (např. funnel cake neboli palačinková placka)…

Jestli vám nevyrazí dech z plic už jen tento mix, pak monstrózní ocelová horská dráha, která sveze ty největší odvážlivce rychlostí 130 km/h hlavou dolů, určitě ano. Yukon Striker vás spustí z výšky 75 m z neskutečného úhlu 90° střemhlav k zemi. Hlavou dolů a zase nazpátek se tu ocitnete hned čtyřikrát. 

Pokud se nenecháte odradit dlouhou frontou podupávajících turistů u vstupu do zábavního parku Canada's Wonderland ve městě Vaughan v provincii Ontario, odměnou vám bude celkem 16 bláznivých horských drah.

Jakmile usednete třeba do vozíku Leviathanu, jedné z nevyšších horských drah na světě, v žilách vám začne pulzovat adrenalin, srdce se vám rozbuší jako zběsilé a vy ho ucítíte až v krku. A co teprve, až v Kanadě slavnostně uvedou do provozu i tu s pořadovým číslem 17! Na Yukon Striker to bude teprve jízda. Tak co, jdete do toho s námi?    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Kanada

Do země javorového listu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Kanady

Zájezdy do Kanady

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/proverte-svoji-odvahu-a-svezte-se-v-kanade-na-nejdelsi-nejrychlejsi-a-nejvyssi-horske-draze-sveta/Doporučujeme z Kanady

Nejnovější z KanadyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024