Prověřte svoji odvahu a svezte se v Kanadě na nejdelší, nejrychlejší a nejvyšší horské dráze světa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 9. 2018 • Přečteno 826x

Ocelová horská dráha Yukon Striker v Kanadě bude od příštího dubna ideální volbou pro ty, kteří nevědí, zda dát přednost nejvyšší rychlosti, nebo největším výškám.

Víte, že…

Historie horských drah sahá až do 18. století. Jejími předchůdci byly tzv. Ruské hory, jež zažily éru největší slávy a rozkvětu během panování carevny Kateřiny II. Veliké. Lid tehdy bavilo sjíždět na saních „umělé kopce“ vytvořené z ledu. Montagnes russes o sklonu 50° měřily na výšku až 20 m.   

Kam se na jaře příštího roku vydat otestovat novou horskou dráhu, které připadne titul nejdelší, nejrychlejší a nejvyšší horské dráhy na světě? Přece tam, kde se nespokojí s ničím menším než třeba s největším obchodním střediskem v Severní Americe či nejvyšší věží na západní polokouli.  

Adrenalinové a zábavní atrakce, nepopsatelná vřava návštěvníků, smažené, hodně mastné, nezdravé, ale o to lahodnější kanadské pochoutky (např. funnel cake neboli palačinková placka)…

Jestli vám nevyrazí dech z plic už jen tento mix, pak monstrózní ocelová horská dráha, která sveze ty největší odvážlivce rychlostí 130 km/h hlavou dolů, určitě ano. Yukon Striker vás spustí z výšky 75 m z neskutečného úhlu 90° střemhlav k zemi. Hlavou dolů a zase nazpátek se tu ocitnete hned čtyřikrát. 

Pokud se nenecháte odradit dlouhou frontou podupávajících turistů u vstupu do zábavního parku Canada's Wonderland ve městě Vaughan v provincii Ontario, odměnou vám bude celkem 16 bláznivých horských drah.

Jakmile usednete třeba do vozíku Leviathanu, jedné z nevyšších horských drah na světě, v žilách vám začne pulzovat adrenalin, srdce se vám rozbuší jako zběsilé a vy ho ucítíte až v krku. A co teprve, až v Kanadě slavnostně uvedou do provozu i tu s pořadovým číslem 17! Na Yukon Striker to bude teprve jízda. Tak co, jdete do toho s námi?    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/proverte-svoji-odvahu-a-svezte-se-v-kanade-na-nejdelsi-nejrychlejsi-a-nejvyssi-horske-draze-sveta/Doporučujeme z Kanady

Nejnovější z KanadyNová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!