Jak se letí vzduchem na laně? Odpověď vám dá nová atrakce nad Niagarskými vodopády

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 3737x

Jízda na ocelovém laně přes Niagarské vodopády v Ontariu rozhodně není pro bábovky! Stačí ale mít otevřené oči, odvahu to zkusit a nezapomenutelný zážitek je na světě!

Vyberte si z našich zájezdů do KanadyZobrazit zájezdy

Víte, že... 

Pod vodopády plují po řece Niagara také výletní lodě, které vás zavezou až k vodopádům? Všech 5 lodí nese stejný název – Maid of the Mist

Jízda na ocelovém laně přes Niagarské vodopády v Ontariu není pro bábovky! Za pomoci kladky připevněné na laně ve výšce 60 metrů vzduchem překonáte vzdálenost přes 670 metrů. O pořádnou dávku adrenalinu a jedinečný zážitek je tak zaručeně postaráno. MistRider, zbrusu nový zipline, byl sice otevřen teprve letos v červenci, ale už teď se na něj stojí fronty.

Prvním, kdo kdy na visutém laně přešel Niagarské vodopády, byl americký kaskadér s českými kořeny Nik Wallenda. Svůj odvážný kousek navíc předvedl v tom nejméně bezpečném místě. Za pouhých 30 minut se mu podařilo přejít úsek o délce 550 metrů, vedoucí z americké na kanadskou stranu.

Teď si něco podobného můžete na kanadské straně vodopádů, odkud jsou vodopády hezčí a i lépe viditelné, vyzkoušet i vy! K dispozici jsou hned 4 paralelní lana, takže trochu toho adrenalinu si klidně naordinujte společně s přáteli nebo rodinou. Hlavní je, abyste po celou dobu letu nechali oči otevřené, protože takový pohled se vám z břehu nikdy nenaskytne. 

Rázem vás obklopí stromy a svěží zeleň a ve své náruči vás na chvíli schová měkká mlha. Svézt se může každý, komu už bylo alespoň 7 let, váží mezi 20 a 140 kilogramy a je ochoten koupit si lístek za cenu 50 USD (r. 2016, cca 1207 Kč). V plánu je do budoucna vybudovat také adrenalinovou dráhu se zipliny, lezeckými stěnami, nejrůznějšími houpačkami atd. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Kanada

Do země javorového listu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Kanady

Zájezdy do Kanady

Nejbližší volný zájezd již 24. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jak-se-leti-vzduchem-na-lane-odpoved-vam-da-nova-atrakce-nad-niagarskymi-vodopady/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024