Jde spojit umění, historii a výlety po kolejích? Ve Francii ano! Svezte se vlakem à la Versailles

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4367x

Existují vlaky, ze kterých se vám nebude chtít vystoupit! Vybrané vlaky spojující centrální Paříž a Versailles byly nedávno vyzdobeny do podoby opulentního paláce

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že…

Na totální proměně vlaků pracovalo 10 zaměstnanců na plný úvazek? Postupně bylo rozmístěno 941 panelů s fotografiemi.

Čas prázdnin, čas výletů – třeba z Paříže na prohlídku slavného paláce ve Versailles? Oui! Nejjednodušeji se sem z centra Paříže dostanete městským rychlovlakem RER, žlutou linkou C. Do opulentního paláce, sídla Marie Antoinetty Malého Trianonu i zahrad vás nyní přenese speciální vlak s dobovou výzdobou.   

Národní vlaková společnost ve Francii se rozhodla dát vale nudným vlakům a spojit pohodlí cestování po železnici s kulturou a uměním.

Ve spolupráci s jednou s nejvíce inovativních firem světa – americkou 3M a reklamní agenturou se sídlem v Paříži – Adkeys proto vyzdobila 5 vybraných vlaků mířících do Versailles tak, aby evokovaly někdejší domov francouzských králů. Cesta v královském stylu je tedy předem zaručena!

Vyberte si novou knihu. Je libo napětí, velký příběh nebo poznání? Vyberte si novou knihu. Je libo napětí, velký příběh nebo poznání?

Interiér vlaku zdobí zvětšené fotografie pořízené v interiérech paláce i v okouzlujících zahradách, natištěné na high-tech plastových fóliích.

Zatímco v jednom vagonu nahlédnete do Zrcadlové síně, jež byla dokončena v roce 1684, v druhém se přenesete do Galerie bitev, která získala své jméno podle 33 velkých vojenských kompozic, a ve třetím vstoupíte do dveří elegantní knihovny Ludvíka XVI.

Na zdi naproti cestujícím teď visí zlaté svícny, po stranách kupé jsou umístěny damaškové závěsy prošívané zlatými nitěmi, svrchu na cestující shlíží busty členů královské rodiny… to všechno dotváří takřka dokonalou iluzi opulentního paláce ve Versailles. Mobilní verze paláce jezdí na lince C od 25. května 2016.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/jde-spojit-umeni-historii-a-vylety-po-kolejich-ve-francii-ano-svezte-se-vlakem-a-la-versailles/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024