Neseďte doma a raději se v japonské kavárně posaďte na toaletu obklopenou mořským světem

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 5. 2019 • Přečteno 3342x

Bláznivými toaletami proti kavárenské nudě. Tak tímto heslem se nejspíš řídila japonská kavárna, v níž návštěvníky víc než dobrá káva lákají exotické rybky na toaletě.

Vyberte si z našich zájezdů do JaponskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

O Japoncích se často hovoří jako o velkých milovnících roztomilých chlupatých zvířat. Kromě zvířecích kaváren tak můžete v Japonsku navštívit dokonce i zvířecí města. Nás vedle kočičího a králičího ostrova okouzlila také liščí vesnice. Podle legendy totiž lišky nosí lidem štěstí.

Kočičí, prasečí, psí, soví, králičí, ježčí, ještěrčí… Výčet netradičních zvířecích kaváren v Japonsku by se sem celý ani nevešel. V japonském městě Akashi na pobřeží Hayashizaki Matsue si však užijete setkání s faunou z další perspektivy. Kavárna Hipopo Papa Cafe totiž vyzývá návštěvníky, aby po dobré kávě strávili pár minut uprostřed mořského akvária. Nudným a nezajímavým toaletám tak zjevně odzvonilo.

V rušné kavárně či restauraci je toaleta zřejmě jediným místem, kde vás nebude nikdo rušit. Vždycky se tam můžete zdržet o chvilku déle a nikomu to nebude vadit. V kavárně Hipopo Papa Cafe je však z chviličky rázem chvíle.

Tři stěny i strop této trochu bizarní a trochu kýčovité toalety jsou totiž z čirého bezbarvého skla, za nímž dovádějí exotické ryby a občas se tu a tam mihne i zvědavý želví samec. Odejít z takového místa se tak téměř nikomu nechce. I když najdou se i tací, jímž přítomnost tichých pozorovatelů na toaletě zrovna dvakrát nevyhovuje.

Kavárna sice existuje již několik let, svět se však o ní dozvěděl až díky Instagramu. Většina nově příchozích zákazníků se teď snaží vypít si svou kávu co nejrychleji, to aby je nikdo nepředběhl na cestě za netradičně pojatým mořským světem, jehož vybudování vyšlo majitele na více než 6 milionů korun.

Toaleta s pestrobarevnými rybkami je bohužel jen dámská, ale ani zvídaví pánové sem nemají vstup zcela zakázán. Stačí, aby se s žádostí (třeba o pořízení trochu výstředního selfie) obrátili na obsluhu kavárny.     

Kde a kdy?

60 Matsue, Akashi, Hyogo 673-0036, Japonsko

Po (zavřeno), Út–Ne (10.00–22.00 hod)

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nesedte-doma-a-radeji-se-v-japonske-kavarne-posadte-na-toaletu-obklopenou-morskym-svetem/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024