Nejnavštěvovanější tematický park v Evropě plánuje expanzi. Disneyland v Paříži se zdvojnásobí

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 3. 1. 2019 • Přečteno 2505x

Máte dobrou náladu? Vyrazte do pařížského Disneylandu a dosytosti si spolu se svými dětmi užijte všechno to pouťové vzrušení. Máte špatnou náladu? Jděte se třeba lekat do strašidelného zámku, a hned to bude lepší.

5 zájezdů na téma: Disneyland – FrancieZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Pokud chcete s dětmi do Paříže, ale návštěva Disneylandu by vám vážněji narušila rodinný rozpočet, naplánujte si příjemné rodinné odpoledne v některém z mnoha parků. Navrhujeme třeba Tuilerijské zahrady nebo Jardin des plantes, doslova Botanickou zahradu. Děti se tu mohou točit na kolotočích, svézt se na poníkovi, podívat se na loutkové představení…     

Když už jste s dětmi otestovali všechny atrakce v blízkém okolí, není nic lepšího, než společně vyjet za poznáním a za zábavou někam dál do světa. Co byste řekli třeba výletu do pařížského Disneylandu – na místo, z něhož se tají dech a rozbuší srdce i dospělým? Smělé cíle však má tento slavný zábavní park i pro nadcházející roky. Do rozšíření plánuje investovat dvě miliardy eur (cca 50,7 miliard korun).    

První letošní zájezd do Disneylandu v Paříži je ještě daleko před námi, proto máme dostatek času zjistit, jaké změny tento oblíbený zábavní park v nadcházejících letech čekají. Minimálně je jisté, že do roku 2030 by se měla jeho velikost zdvojnásobit. Půjde tak o největší rozšíření parku od jeho otevření v roce 1992.   

Dnes se za atrakcemi inspirovanými Disneyho klasickými pohádkami můžete vydat do nejstarší části parku (Disneyland Park). V mladší části (Walt Disney Studios Park) si na své přijdou zejména milovníci moderních pohádek z dílny filmového studia Pixar.

Na počest superhrdinů z marvelovských komiksů, jako je Hulk či Spider-Man, a filmů od společnosti Disney Ledové království a Hvězdné války vzniknou do roku 2021 také tři nové tematické části. O pořádný příděl zábavy a radosti se postarají i zbrusu nové atrakce a tematické jízdy.

I když park zaujímá plochu 2 230 hektarů, do roku 2016 se podařilo zastavět pouze jednu jeho polovinu. Přesto tu na návštěvníky čeká nespočet volnočasových atrakcí a aktivit. Pokud potřebujete inspiraci, jakou zábavu si protentokrát vybrat, stačí zapátrat ve speciální mapě, prostudovat informační tabule a směrovky, případně využít služeb informačních center.   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy do Disneylandu do Francie

Do pohádek přes Paříž

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Francie na téma: Disneyland

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. září

Zájezdy zábavní parky

S adrenalinem v krvi

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů na téma: Zábavní parky

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejnavstevovanejsi-tematicky-park-v-evrope-planuje-expanzi.-disneyland-v-parizi-se-zdvojnasobi/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024