Kam odplavaly všechny ty ryby?, ptají se turisté v Japonsku. Největší rybí trh světa natrvalo změnil adresu

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 12. 2018 • Přečteno 3017x

Kroky milovníků čerstvých ryb a mořských plodů dlouhá desetiletí směřovaly na tokijský rybí trh Cukidži, nejstarší a zároveň největší rybí trh na světě. Odteď se však za ním musí přesunout do nové lokality dál od centra, na místo bývalé plynárny.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Největší tuňák, který byl kdy zaregistrován, měřil 6,4 metru na délku a vážil téměř 726 kil.

Znáte někoho, kdo by si dokázal představit poznávací výlet do Japonska bez návštěvy legendárního rybího trhu Cukidži? Právě proto, že po něm baží tolik návštěvníků, se postupem času stal nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Tokia. Teď, po více než osmdesáti letech, se však ostře sledované aukce tuňáků přesunuly z centra města na umělý ostrov v Tokijském zálivu.

Nenechte se nachytat, pokud budete chtít v cestovatelských bedekrech či průvodcích ulovit adresu největšího rybího trhu světa. Nejspíš vás totiž zavedou ještě do blízkosti luxusní nákupní čtvrti Ginza. Nově si ale na vyhlášené suši musíte políčit na rybím trhu Toyosu v Koto Ward.

Přibližně devět set firem odplulo i se všemi svými rybami a nově zakotvilo v areálu vzdáleném zhruba dva kilometry jihovýchodně od Cukidži. Oproti původnímu záměru se však celý přesun zpozdil o dlouhé dva roky. V mezidobí totiž bylo město nuceno řešit závažné problémy s kontaminací půdy a ovzduší.

Naštěstí i na novém místě se temperamentní obchodníci vrátili ke svým léty osvědčeným zvykům a postupům. První ranní aukci tuňáků tak přesně v 5.30 h místního času odstartoval slavný zvonek. Nejvyšší nabídka byla tentokrát učiněna za tuňáka chyceného v severním Japonsku. Tato nejdražší ryba světa z čeledi makrelovitých vážila 214 kil a vydražena byla za 4,28 milionů jenů (cca 862 tisíc korun).  

Na místě bývalého tržiště s mnohaletou tradicí ještě před konáním letní olympiády v roce 2020 vznikne nové a prostorné parkoviště. A tak místa, kde dříve stávaly stánky se suši, čerstvými rybami, zmrzlinou ze zeleného čaje matcha, pikantními plackami okonomijaki, nudlovou polévkou ramen či třeba kuchyňskými noži, bohužel začas zarostou parkovišti.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Tokia

Zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kam-odplavaly-vsechny-ty-ryby-ptaji-se-turiste-v-japonsku-nejvetsi-rybi-trh-sveta-natrvalo-zmenil-adresu/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024