Čtvrť Ginza: těšit se můžete na nákupy, divadlo i unikátní rybí trh

Barbora Žižková Barbora Žižková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 4. 2018 • Přečteno 3172x

Symbol Ginzy je bezesporu Ginza Wako. Stará, v evropském stylu postavená budova z roku 1932 s hodinami.

Vyberte si z našich zájezdů do TokiaZobrazit zájezdy

Tokijská Stříbrná čtvrť dostala jméno podle první japonské mincovny na peníze a kolem peněz se točí neustále. Moderní čtvrť s naleštěnými mrakodrapy, kde sídlí značky jako Louis Vuitton, Gucci nebo Prada.

Zároveň jde o jedno z nejdražších míst v Tokiu, kde metr čtvereční stojí až 10 milionu jenů. Návštěva je nejpříjemnější o víkendech odpoledne, kdy je centrální ulice Chuo Dori uzavřena pro automobilovou dopravu a stává se velkou pěší zónou.

Nákupní ulice

Obří hodiny na staré budověObří hodiny na staré budově

Symbol Ginzy je bezesporu Ginza Wako. Stará, v evropském stylu postavená budova z roku 1932 s hodinami, které odbíjejí vždy celou. Momentálně zde můžete nakoupit luxusní oblečení a šperky.

Nebo zavítat na výstavy keramiky či obrazů, které se většinou obměňují jednou za měsíc.

Papírnictví Itoya

Pro milovníky papíru je tu několikapatrová budova s vybavením na cesty, do kanceláře nebo do domu. Najdete tu jak luxusní značky, tak i věci cenově dostupné. Například si můžete vybrat z několika značek krásných originálních origami papírů, které se hodí jako dárek pro známé nebo do osobní sbírky.

Papírnictví najdete ve dvou u sebe stojících budovách. Budova na hlavní ulici nabízí dárky a balicí papíry, kancelářské a domácí potřeby spíše luxusních značek. Ve druhé budově, hned naproti zadnímu vchodu, můžete vybírat z velkého množství akrylů, per, tuší, fix a mnoho dalšího. Úplný ráj pro umělce!

Čtení: Zájezdy do Japonska – srovnání a doporučení

Divadlo kabuki

Divadlo KabukiDivadlo Kabuki

Základní vstupenka na celé představení běžně stojí 4 až 22 tisíc jenů (800 až 4400 Kč) v závislosti na místě a lze ji koupit pouze po včasné rezervaci. Lístky pouze na jednu část představení koupíte v den konání přímo v divadle a za přibližně 2000 jenů.

V Kabukize se hraje skoro každý den a je to jedno z nejlepších míst pro návštěvu divadla kabuki. Původní budova byla zrekonstruována a znovu otevřena v dubnu 2013. Velice se podobá té původní, snad až na mrakodrap, který se tyčí nad ní.

Yurakucho Gado-shita Dining

Jedna z nejzajímavějších jídelních čtvrtí, ležící pod železničním mostem severně i jižně od stanice Yurakucho. V japonštině se jmenuje „Gado-shita“ neboli „Pod nosníky“.

V délce více než 700 metrů najdete desítky restaurací, mnohé z nich pod cihlovými pilíři železničního mostu, od jídelen s levnými kuřecími špízy yakitory přes maličké hospůdky až po poněkud dražší francouzské vinárny.

Policejní muzeum

Policejní muzeumPolicejní muzeum

Jen kousek severně od čtvrti Ginza leží čtyřpatrové policejní muzeum pod přímým vedením tokijské metropolitní policie. I přes to, že v muzeu nenajdete popisky v angličtině, můžete vidět mnoho zajímavých exponátů, jako třeba historické uniformy, u kterých nejsou dlouhé tabulky potřeba.

Blízký rybí trh

Z Ginzy se dá pěšky dojít i na známý rybí trh Tsukiji, kde prodávají to nejčerstvější suši nebo vyhlášené japonské kuchyňské nože. Pozor, trh se bude brzy přesouvat kvůli olympiádě v roce 2020, takže určitě stojí za to tohle místo navštívit.

Jak se na Ginzu dostat?

Jak se do čtvrti dostat?Jak se do čtvrti dostat?

Nejlepší spojení pro návštěvu čtvrti Ginza je stejnojmenná přestupní stanice metra linek Hibiya, Marunouchi a Ginza. V blízkosti se také nachází vlaková přestupní stanice Yurakucho na lince JR Yamanote, JR Keihin-Tohoku a stanice metra Yurakucho stejnojmenné linky.

Barbora Žižková

Barbora ŽižkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Člověk se nesmí bát, jen tak najde sám sebe.

Japonsko (Tokio)

Tržiště asijských NEJ

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Tokia

Zájezdy do Tokia

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ctvrt-ginza/Doporučujeme z Japonska

Nejnovější z JaponskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024