Kde se v Římě ubytovat: nabídka velká, cena zrovna tak

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16941x

Ubytovat se za slušné ceny můžete buď přímo v centru města, nebo na okraji Říma.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Protože je toho v Římě opravdu dost k vidění a jeden den vám rozhodně nestačí na to, abyste poznali víc než obvyklý „základ“, ubytujte se buď přímo v centru, nebo na okraji Říma. Rozhodnutí záleží na mnoha aspektech.

V Římě lze najít slušně vyhlížející pokoj, i když nemáte příliš mnoho financí. Jedním ze zařízení, které poskytuje levné ubytování, je např. B&B Ottaviano. Další možností jsou mládežnické ubytovny, které obvykle nabízejí postel a koupelnu (vlastní či společnou), např. Ostello del Foro Italico.

Je dobré vědět, že většina italských hotelů má elektrické zásuvky uzpůsobené pouze na dvě tenké kulaté vidlice. Pro použití ostatních typů konektorů budete potřebovat adaptér, který lze někdy zapůjčit i na hotelové recepci, případně koupit v nejbližším větším supermarketu.

Ubytování v centru Říma

Centrum města nabízí vcelku bohaté spektrum ubytování od těch nejdražších hotelů po laciné ubytovny. Obecně lze říci, že ceny za ubytování (hotel) v Římě jsou oproti ostatním evropským zemím poměrně vysoké. Ušetřit můžete, pokud si vyberete některý z menších a většinou starších hotelů, jehož pokoje nedisponují vlastním sociálním zařízením.

V nevýhodě se můžete ocitnout, pokud do Říma cestujete autem. Většina hotelů v centru totiž nemá své vlastní parkoviště a pokud nechcete svoje auto nechávat v garáži cca 10 minut chůze od hotelu nebo nechcete platit za parkování na chodníku před hotelem, nezbude vám nic jiného, než shánět dál, přestože cena za pokoj se zdá být přijatelná. Pokud cestujete autem, zvolte raději některý z hotelů na okraji Říma. Tyto hotely jsou na hosty přijíždějící vlastním autem připravené. Navíc ani z okrajových částí Říma není problém dostat se do centra městskou hromadnou dopravou přibližně do půl hodiny jízdy. 

Ubytování na okraji Říma

Nedaleko Říma, většinou u moře, jsou často vidět kempy, které vám poskytnou levné ubytování, pokoj ve studiu či chatku, přičemž sprchy a WC bývají společné. Nevýhodou je však příliš velká vzdálenost od centra města.

V blízkosti moře najdete též hotely nabízející pokoj s vlastním sociálním zařízením, parkovištěm a snídaní.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kde-se-v-rime-ubytovat/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024