Knihy, které musíte přečíst před cestou do Anglie

Jitka Bajtková Jitka Bajtková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 16. 3. 2023 • Přečteno 1339x

Jakými knihami se nejlépe naladit na cestu do staré dobré Anglie?

Vyberte si z našich 34 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Chystáte se na cestu do Anglie a rádi byste se knihami připravili na tamní atmosféru? Rádi pomůžeme. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší kousky. Zbožňujte Londýn jako Lindsey Kelková, objevte všechny Pilíře země jako Ken Follett a mějte Nadějné vyhlídky jako Charles Dickens!

1. Na Větrné hůrce (Emily Brontëová, 1847)

Jedná se o jediný román britské autorky Emily Brontëové. Kniha vyšla pod mužským pseudonymem Ellis Bell v roce 1847. Děj se odehrává mezi lety 1770–1803. Dílo ve své době šokovalo celou společnost svým přístupem ke křesťanství, pojetím dobra a zla a postojem k nekalým činům hlavních postav.

2. Pes baskervillský (Arhur Conan Doyle, 1902)

Kniha z cyklu románů a povídek o Sherlocku Holmesovi, kterou napsal spisovatel Arthur Conan Doyle. Tento příběh je považován za jeden z nejlepších o slavném detektivovi. Děj se odehrává v jihozápadní Anglii v oblasti Devonu a v Londýně. Přijdete na to, kdo je vrah?

3. Pilíře země (Ken Follett, 1989)

Nechte se vtáhnout historickým románem Kena Folletta z roku 1989. Kniha vypráví příběh o stavbě monumentální katedrály ve vymyšleném městě Kingsbridge na jihu Anglie. Děj se odehrává ve dvanáctém století, především v období po smrti krále Jindřicha I.

4. Nadějné vyhlídky (Charles Dickens, 1861)

Skvělý román spisovatele Charlese Dickense, jenž vypraví příběh sirotka Pipa, který je chudý jako kostelní myš a sní o bohatství a životě v lepší společnosti. Velké naděje do budoucna mu přinese jmění, které dostane od neznámého dobrodince. Vše ale není tak růžové, jak se na první pohled může zdát.

5. Zbožňuju Londýn (Lindsey Kelková, 2012)

Romantika...ta na vás čeká v knize autorky Lindsey Kelkové. Hlavní hrdinka Angela má svůj vysněný život v New Yorku, když je ale povolána zpátky do Anglie, bojí se všech kostlivců, které tam zanechala. Zachrání se před svým starým já?

6. Poslední knihkupectví (Madeline Martinová, 2021)

Útěchu a přátelství nachází hlavní hrdinka Grace v zapadlém knihkupectví v období 2. světové války. Muži odcházejí do války, děti jsou evakuovány na venkov a ti, kteří zůstali, se uchýlí k nezapomenutelným příběhům, jež knihy malého krámku přinášejí. Začtěte se do románu autorky Madeline Martinové.

Jitka Bajtková

Jitka BajtkováExpert Radynacestu.cz

Krása se musí prožít… ale za rohem nečeká.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/knihy-anglie/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024