10 nejlepších londýnských trhů: Kam za levným oblečením, biozeleninou a kusem historie?

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 26600x

Starožitnosti, nové i použité oblečení, šperky i nábytek. Na trzích v Londýně zkrátka seženete vše. Představujeme 10 nejznámějších.

Vyberte si z našich 32 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Shopping. Slovo, které pro jedny znamená radost, pro druhé ztracený čas, ale pro určitou skupinu lidí je doslova drogou. Ať už je ta vaše představa jakákoliv, můžete si být jistí, že Londýn je místem, které vyhoví nárokům každého. Když pomineme známé nákupní třídy jako Oxford Street nebo obchodní domy jako Harrods, tak vaše sny o nakupování čehokoliv od kytek až po jídlo jistě splní londýnské trhy. Tady je desítka nejslavnějších.

Pouličních trhů je v hlavním městě Velké Británie mnoho, ale my si představíme jen desítku nejznámějších a tedy i nejoblíbenějších z nich. Najdete tady vše od unikátních návrhářských kousků, farmářských anglických biovýrobků, květin, šperků, vintage až po poklady, které zaručeně nikde jinde nekoupíte. Radost z „úlovku“ tak bude dvojnásobná.

Chcete si osvěžit šatník zajímavým oblečením? Vyzkoušet tradiční britské výrobky? Udělat si krásnou anglickou snídani uprostřed záplavy květin? Vybírejte z našeho seznamu a věřte, že jeden víkend vám stačit nebude.

1. Camden Town

Speciality z celého světa můžete ochutnat v Camden TownSpeciality z celého světa můžete ochutnat v Camden Town

Kdysi byl Camden Town malou vesnicí nedaleko Londýna. Při budování železnice v 19. století se pak stal spojnicí s hlavním městem. 

Určitě vás zaujme, jak málo se místo, kde stávala největší koňská stáj, změnilo. Když budete procházet původními stájemi, kde jsou dodnes dochovány boxy a žlaby olemované sochami koňů, pohltí vás tajemná atmosféra. Podle svědků se prý dodnes nese stájemi hlasitý dusot koňských kopyt a řehtání…

Nejstarší částí Camden Townu je Camden Lock, budova, v níž sídlil správce zdymadla kanálu, který městskou částí protéká.

Čtení na podobné témaCamden Town: nejpestřejší část LondýnaPřečíst

Camden Town vás zkrátka okouzlí především po vizuální stránce. I příznivci alternativní kultury totiž na zdejších budovách zanechali svou nesmazatelnou stopu.

A co na trzích v Camden Town koupíte? Oblečení nové i takzvaně z druhé ruky, boty, suvenýry i kýče všeho druhu. Můžete si tady nechat udělat piercing či tetování, ozdobit se šperky, nakoupit vintage věcičky nebo i oblečení pro příznivce Gothic stylu. Vyzkoušet byste měli i zdejší stánky s indickou, čínskou, mexickou či španělskou kuchyní.

Kde a kdy: Trhy jsou otevřené po celý týden od 10:00 do 18:00 hod. Vystoupit doporučujeme přímo na stanici metra Camden Town.

2. Portobello Road Market

V roce 1850 začal na Portobello Road vznikat projekt na výstavbu domů ve viktoriánském stylu a brzy nato se pro místní otevřely trhy. Tyto trhy jsou dodnes místem, kde seženete různé starožitnosti, šperky, oblečení z druhé ruky, ovoce, zeleninu a mnoho dalšího.

Určitě navštivte i Electric Cinema, nejstarší kino v Londýně, které tady na Porobello Road otevřeli již v roce 1910.

Čtení na podobné témaPortobello Road: Kráska filmového Notting HilluPřečíst

V ulici Blenheim Crescent se pak nachází Travel Bookshop, knihkupectví, které ve filmu Notting Hill vlastnil Hugh Grant.

Kde a kdy: Stanice metra, kde byste měli vystoupit, když se rozhodnete trhy navštívit, se jmenuje Notting Hill Gate a trhy s oblečením jsou otevřeny hlavně v sobotu, a to od 9:00 do cca 18:00 hod.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

3. Greenwich Market

Hlavní vstup na Greenwich MarketHlavní vstup na Greenwich Market

Na těchto trzích v Greenwichi uvidíte různé umění a řemesla, seženete zde krásné, netradiční šperky a pochutnat si můžete na delikatesách z různých koutů světa.

Návštěva Greenwiche stojí za to hlavně díky námořnímu muzeu a observatoři. Největší slávu má ovšem nultý poledník, který tímto místem prochází.

Při procházce parkem načerpáte atmosféru stylových anglických parků. Nezapomeňte se ovšem podívat také na Cutty Sark, dnes jediný dochovaný čajový klipr pro dopravu čaje a bavlny z Dálného východu.

Kde a kdy: Stanice metra, která je Greenwich Marketu na dosah, se jmenuje Cutty Sark a trhy jsou otevřeny od úterý do soboty od 10:00 do 17:30.

4. Covent Garden

Covent Garden je jedno z nejživějších míst Londýna s mnoha obchody, restauracemi a trhem. Taktéž je Covent Garden oblíbeným místem pouličních akrobatů, zpěváků a umělců.

Jméno Covent Garden dala místu středověká klášterní zahrada, kterou daroval Eduard VI. vévodovi z Bedfordu.

Čtení na podobné témaCovent Garden: londýnské centrum zábavyPřečíst

Od roku 1670 se zde pravidelně konal květinový a zeleninový trh.

Kde a kdy: V dnešních dobách zde můžete navštívit v pondělí trh se starožitnostmi, v týdnu pak všeobecný trh a o víkendu vás jistě okouzlí trh s uměním. Výstupní stanice metra se jmenuje Covent Garden.

5. Petticoat Lane

Petticoat LanePetticoat Lane

Tato ulice nepatří k nejpohlednějším místům v Londýně, ale koná se tady jeden z nejstarších nedělních trhů, kde můžete koupit obzvláště levné oblečení. Úřady tuto ulici v roce 1830 sice přejmenovaly na Middlesex Street, neboť petticoat znamená spodnička, ale původní název se používá i nadále.

V době bombardování Londýna to Petticoat Lane „schytala“, ale  to nic nemění na skutečnosti, že má velmi bohatou historii. Úřad nejenže přejmenoval název ulice, ale v roce 1936 dokonce úplně zakázal místní trhy. Ovšem ne na dlouho. 

Na ulici najdete také doklady ze života místní židovské komunity, jako například kuchyni pro chudé židy, která vařila polévku pro nuzné od roku 1902 až do roku 1992.

Kde a kdy: Na tyto trhy se dostanete opět nejlépe metrem. Vystupte na stanici Liverpool Street Station. Trhy jsou otevřeny hlavně v neděli od 9:00 do 15:00 hod.

6. Spitalfields Market

Pěšky od Petticoat Lane můžete pokračovat severně k Spitalfields Market, kde se kdysi ve velkém prodávalo ovoce a zelenina. Dnes se tržnice specializuje hlavně na potraviny, oděvy a šperky. Pídíte-li se spíše po módě, tak ani tady neuděláte chybu. Seženete tady oblečení všeho druhu. 

Kdy a kde: Vycházkou z Liverpool Street Station se dostanete i sem. Trh navštivte v neděli od 9:00 do 17:00 hod. 

7. Brick Lane Market

Brick Lane MarketBrick Lane Market

Brick Lane je místo známé svým nedělním bleším trhem a krásnými indickými restauracemi a pekárnami, kde si po celý den můžete koupit lahodné preclíky.

Kde a kdy: Vydejte se směrem na východ od Spitalfields Market. Prodejci vám tady budou k dispozici každou neděli. 

8. Columbia Road Flower Market

Když už navštívíte v neděli jedno z Liverpoolských trhů, zajděte si určitě hned po ránu na výbornou anglickou snídani do Columbia Road Flower Market, kde se nachází největší tržiště květin, rostlin a věci pro zahradu v celém Londýně. Není nad to snídat v záplavě voňavých květin.

Kde a kdy: Nejbližší stanice metra se jmenuje Bethnal Green. Na trhy se vydejte v neděli. 

9. London Borough Market

London Borough MarketLondon Borough Market

Pokud zavítáte v sobotu na stanici metra London Bridge, navštivte Borough Market. Středověký Southwark, známý též jako Borough, byl prvním londýnským předměstím, které vzniklo okolo London Bridge. Tento nejstarší most v Londýně byl v 18. století jediným mostem přes řeku Temži.

Pro farmáře byl proto přirozenou volbou, kde prodávat své výrobky a produkty. Čilý trh, na kterém seženete různé delikatesy, farmářské výrobky, ovoce, zeleninu a čerstvé ryby, tady funguje už od středověku.

Kde a kdy: V sobotu od 8:00 do 17:00 hod poblíž stanice London Bridge. 

10. Marylebone Farmers Market

Marylebone Farmers Market je vůbec největší farmářský trh v Londýně. Nakoupit tady můžete hlavně místní speciality a tzv. organické potraviny. 

Kde a kdy: Vystupte na stanici metra Baker Street. V neděli od 10:00 do 14:00 hod vás tady čeká gastronomický zážitek…

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 18 zájezdů

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-nejlepsich-londynskych-trhu/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024