Počasí v Anglii: Nepodléhejte mýtům

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 25648x
TémataAnglie

Když se vydáte na výlet do Anglie, nezapomeňte si s sebou přibalit deštník.

Vyberte si z našich 85 zájezdů do AnglieZobraz zájezdy

Víte, že…

V Anglii teploty jen zřídkakdy klesají pod bod mrazu? Do Anglie tak můžete cestovat i v lednu nebo únoru a užívat si procházky po památkách v přívětivých teplotách.

Kdyby se vás někdo zeptal, kde v Evropě nejvíce prší, kterou zemi byste tipli? Na devadesát procent by to byla Anglie, především pak její hlavní město Londýn. Nenechte se mýlit. Pravda je jinde.

Na výlet do Anglie si přesto nikdy nezapomeňte přibalit deštník. Londýn se opravdu mnoha lidem může zdát jako město s největšími srážkami v Evropě, ale není tomu tak! Při srovnání počtu srážek v Londýně a v Miláně lze zjistit opravdu překvapivou věc: v Londýně naprší 590 mm za rok, zato v Miláně celých 1 000 mm! Téměř dvojnásobně tak britskou metropoli trumfuje město, které je na všech pohlednicích zalité sluncem.

Čtení na podobné témaPočasí v Londýně: Skvělé v každé doběPřečíst

Jak je to možné?

Mlha v údolí, AnglieMlha v údolí, Anglie

Tuto neuvěřitelnou zprávu lze vysvětlit tím, že v Londýně prší sice celý rok každý druhý den v malých dávkách, ale v Miláně prší zejména na podzim a v zimě. Několik týdnů tam nespadne ani kapka, a pak se najednou strhne pořádný déšť. Přestože Londýn nepatří k městům s největšími srážkami, je docela pravděpodobné, že při jeho návštěvě zmoknete.

Dobrou zprávou však je, že občasné anglické deště trvají krátce, např. jen 15 minut, proto neprohloupíte, když se na chvíli schováte do nějaké příjemné restaurace. Po přeháňce totiž s vysokou pravděpodobností opět vysvitne slunce a počasí vám bude přát po celý zbytek dne. Další výhodou ostrovního klimatu jsou mírné zimy.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie

Poznejte zemi gentlemanů

Vyberte si jeden z našich 85 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 9. lednaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-anglii/

Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!