Nákupy ve Francii: Kam pro co zajít a jak se vyznat ve štítcích na oblečení?

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 27199x

Francie není jen gastronomie a okouzlující památky. Miliony návštěvníků ročně jezdí do Francie právě za nákupy.

Vyberte si z našich 41 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Oblečení, doplňky a bižuterii nakoupíte nejlevněji v lednových či červencových výprodejích?

Francie je centrem kvalitní módy, snem gurmánů i milovníků tradičních trhů. Nákupy tady jsou zkrátka radost pro každého, ovšem je třeba znát několik pravidel a najít ta správná místa, kam se vydat. 

V každé francouzské vesnici se nachází pekárna (boulangerie), řeznictví (boucherie) a také buď obchod se smíšeným zbožím (épicerie), nebo alespoň obchod s potravinami (alimentation).

Široký výběr lahůdek a spoustu pěkných věcí naleznete na okrajích větších měst, kde se nacházejí supermarkety (supermarchés). Ve větších městech můžete projít i pěší nákupní pasáže a velké obchodní domy. Co byste si neměli nechat ujít, je návštěva trhů, kde si můžete zakoupit ovoce, zeleninu, sýry, ryby, sladké delikatesy a nejrůznější domácí potřeby a oděvy. Pořádají se také trhy se starožitnostmi, uměleckými předměty a knihami.

Čtení na podobné témaGalerie Lafayette: znamení luxusu a svět shoppaholíkůPřečíst

Nákupy v Paříži – centru módy

Pro mnoho lidí je Paříž symbolem vkusných luxusních produktů a životem na vysoké úrovni. Nejlevněji se přiblížíte francouzskému stylu prostřednictvím módních doplňků a bižuterie.

Pokud zatoužíte po světových značkách a na cenách vám nezáleží, zamiřte do módních domů v Rue du Fauborg-St-Honoré, kde objevíte nejnovější výkřiky módy všech světových značek (Versace, Armani, Dior, Kenzo, Gaultier a další). Otevírací doba obchodů je různá, ale většinou bývá otevřeno mezi desátou hodinou ranní a sedmou hodinou odpolední.

Luxusní butiky s oděvy naleznete i na Avenue Montaigne, obchody s napodobeninami jsou po celé Paříži. Cenově výhodné oblečení seženete v second-handech, jedním z nejlepších je Didier Ludot, dále také Reciproque a Alternatives.

Čtení na podobné témaNejvoňavější město světa Paříž: poradíme kam na luxusní parfémy za nižší ceny než u násPřečíst

Au Printemps navštivte, pokud toužíte po nápaditých domácích potřebách či po kosmetice. BHV (Le Bazar de l’Hotel de Ville) je zase rájem pro kutily. Nejelegantnějším domem, který byl prvním v Paříži, je Le Bon Marché. Asi nejznámějším obchodním domem je Galeries Lafayette, kde seženete oblečení všech cenových kategorií.

Štítky na oblečení

V období výprodejů (soldes) nakoupíte módní oblečení velmi levně. Oblečení s označením Stock znamená, že se jedná o skladové položky určené k výprodeji. Nápis Dégriffé označuje zlevněné zboží z minulé (loňské) kolekce. Nápis Frippes značí, že tento kus oblečení je obnošený. Pořiďte si jedinečné oblečení, které vám bude připomínat francouzský šarm a jedinečné zážitky ve Francii.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nakupy-ve-francii/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024