Paris Museum Pass: Vidět co nejvíc za co nejméně peněz? Poradíme!

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 19118x

Museum Pass je zvýhodněná vstupenka do muzeí v Paříži, která vás opravňuje zdarma a leckdy i přednostně navštívit nejlepší pařížská muzea.

Vyberte si z našich 28 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Kde Museum Pass koupit? 

Museum Pass zakoupíte přímo ve většině muzeí a památek, v turistických kancelářích, kioscích, vybraných obchůdcích nebo online na oficiálních stránkách Museum Passu. 

Za málo peněz hodně muziky? Pokud je vám tohle heslo sympatické, bude vám jistě sympatický také pařížský Museum Pass, který opravňuje své držitele ke vstupu zdarma do množství vybraných muzeí a památek v Paříži i jejím okolí. A to navíc leckde se zárukou přednostního vstupu. Opravdu se vám koupě Museum Passu vyplatí? Poradíme, jak jej využít na maximum!

Při koupi Museum Passu je třeba vybrat si počet dní, na který si jej chcete zakoupit. Platnost Paris Museum Passu je vždy počítána na kalendářní den, nikoliv podle času jeho prvního využití.

Ceny se průběžně zvyšují a aktuální ceník je vždy nutné ověřit na oficiálních webových stránkách Paris Museum Passu

Ceny Museum Passu (2015):

Dvoudenní Museum Pass: 42 €

Čtyřdenní Museum Pass: 56 €

Šestidenní Museum Pass: 69 €

V nabídce jsou rovněž Museum Passy pro děti a teenagery – ty se však občanům Evropské unie pravděpodobně nevyplatí. Do státních muzeí a památek mají totiž děti a mládež do 25 let (místy i do 26 let) s občanstvím některé z členských zemí EU vstup zcela zdarma (a nezáleží na tom, zda jsou studující či nikoliv), případně mají do daných památek a muzeí velmi nízké vstupné.

Takto vypadá kartička, která vás opravňuje ke vstupu do pařížských muzeíTakto vypadá kartička, která vás opravňuje ke vstupu do pařížských muzeí

Rozhodování o tom, zda se vám koupě Museum Passu vyplatí či ne, je samozřejmě individuální záležitostí závislou na tom, jaký počet pařížských památek a muzeí chcete za dobu vašeho pobytu navštívit, jakou dobu v nich strávíte, zda jste v Paříži poprvé (a chcete tedy zažít i atmosféru města, nejen jeho umělecké sbírky) či poněkolikáté.

Rozhodujete-li se pro koupi Museum Passu, zřejmě se nevyhnete propočítávání, plánování a vyhledávání cen konkrétního vstupného. Nespornou výhodou Museum Passu jsou přednostní vstupy do většiny památek a muzeí a ušetření času stráveného ve frontách do většiny památek. Další výhodou je také možnost navštívit dané muzeum či památku opakovaně. Tuto možnost oceníte především u velkých muzeí jako je Louvre či Musée d´Orsay.

Čtyřdenní program pro dychtivé cestovatele

Pokud jedete do Paříže poprvé, případně poněkolikáté, ale chcete i tak znovu vidět hlavní atrakce města nad Seinou, můžete se nechat inspirovat následujícím čtyřdenním programem, při kterém čtyřdenní Paris Museum Pass za 56 € můžete využít tak, aby se vám jeho koupě maximálně vyplatila.  

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

1. den programu

Kaple se zlatavou kopulí se stala mauzoleemKaple se zlatavou kopulí se stala mauzoleem

Ráno začněte obligátní návštěvou Eiffelovy věže – na tu vám Museum Pass bohužel neplatí, musíte tedy vystát frontu a zaplatit vstupné, případně si přednostní vstupné koupit předem přes internet. Počítejte s běžnou návštěvou v délce tři hodiny, která se však může prodloužit v závislosti na momentální sezóně.

Vydejte se procházkou k Invalidovně s hrobem Napoleona Bonaparte a Muzeem armády. Zde můžete využít váš Museum Pass. Kousek od Invalidovny je nádherné Musée Rodin s díly jednoho z nejvýznamnějších sochařů 19. století. I sem máte s Museum Passem vstup zdarma.

Pokud nestrávíte mnoho času návštěvou Muzea armády v Invalidovně, vydejte se přes Most Alexandra III., kolem Velkého a Malého paláce na náměstí Svornosti a do Tulerijských zahrad. Na jejich začátku narazíte na Oranžerii se slavnými Monetovými lekníny a jinými uměleckými skvosty, kam máte opět vstup zdarma.

Běžné ceny vstupenek: 

Invalidovna: 9,5 €

Musée Rodin: 7 €

Oranžerie: 9 €

Celkem: 25, 5 €

Tip pro rychlíky aneb jak využít Museum Pass na maximum

Vynechejte návštěvu Eiffelovy věže a získejte tak čas na návštěvu dalších muzeí. Kousek od Eiffelovy věže, na náměstí Trocadéro v paláci Challiot najdete další dvě muzea, do kterých se s Museum Passem můžete vydat zdarma – Muzeum námořnictví a Muzeum architektury a francouzských památek (Cité de l´Architecture et du Patrimoine – Musée des monuments français) s modely významných staveb Francie. Opodál je Muzeum quai Branly s exotickými artefakty z Afriky, Ameriky, Oceánie a Asie.

2. den programu

Krásný pohled z řeky na Notre DameKrásný pohled z řeky na Notre Dame

Začněte tam, kde jste skončili předchozí den, a navštivte Louvre na konci Tulerijských zahrad, kde si užijete nejen vstup zdarma, ale také přednostní vpuštění, které hlavně v nejvyšší turistické sezóně jistě oceníte.

Po prohlídce se projděte podél Seiny a přesuňte se až na ostrov Cité, kde můžete navštívit vyhlídku na věžích katedrály Notre Dame (zdarma), úchvatnou gotickou kapli Sainte Chapelle (zdarma) a Conciergerie – bývalou věznici s celou Marie Antoinetty (zdarma). Pokud nestrávíte moc času prohlídkou Louvru, můžete si ještě vychutnat návštěvu nedalekého Pantheonu s hroby velikánů francouzské historie v Latinské čtvrti (zdarma).

Běžné ceny vstupenek: 

Louvre: 12 €

Věže katedrály Notre Dame: 8,5 €

Sainte Chapelle: 8,5 €

Conciergerie: 8,5 €

Pantheon: 7,5 €

Celkem: 45 €

Tip pro rychlíky aneb jak využít Museum Pass na maximum

U Notre Dame můžete zdarma navštívit ještě archeologickou kryptu a nedaleko Pantheonu si zase dopřát návštěvu Muzea Cluny s exponáty středověkého umění. V blízkosti Notre-Dame je také slavné muzeum moderního umění Centre Pompidou, kam máte s Museum Passem opět vstup zdarma.

3. den programu

Zámek ve VersaillesZámek ve Versailles

Vydejte se na návštěvu nedalekého Versailles s úchvatným zámkem Ludvíka XIV. – máte sem vstup zdarma. V zahradách se bohužel v sezóně vstupnému nevyhnete, s Museum Passem tu však bez placení můžete navštívit další dva zámky – tzv. Trianony s malebnou vesničkou Marie Antoinetty.

Po prohlídce se zřejmě nestihnete vrátit do Paříže tak, abyste ještě stihli v otevírací době nějaké muzeum navštívit (pokud dané muzeum nebude mít prodlouženou otevírací dobu). Užijte si proto například večerní procházku po Montmartru s bazilikou Sacré Coeur nebo plavbu lodí po Seině.

Běžné ceny vstupenek: 

Zámek Versailles: 15 €

Trianony: 10 €

Celkem: 25 €

Tip pro rychlíky aneb jak využít Museum Pass na maximum

Nechcete-li navštívit Versailles, vydejte se třeba do Baziliky Saint-Denis s hrobkami francouzských králů a užívejte si den návštěvou dalších muzeí a pamětihodností, do nichž máte vstup s Museum Passem zdarma.

4. den programu

Vítězný oblouk je jednou z dominant PařížeVítězný oblouk je jednou z dominant Paříže

Navštivte bulvár Champs-Elysées a Vítězný oblouk, na jehož vyhlídku máte s Museum Passem bezplatný vstup.

Poté se přesuňte k mostu Alma a navštivte třeba ojedinělé Muzeum pařížských kanálů (zdarma), a pak se vydejte do bývalého nádraží a dnešního úchvatného muzea impresionistů Musée d´Orsay, případně se vraťte znovu do Louvru a vychutnejte si další z jeho sbírek.

Běžné ceny vstupenek: 

Vítězný oblouk: 9,5 €

Muzeum kanálů (Musée des Égouts): 4,2 €

Musée d´Orsay: 11 €

Celkem: 24,7 €

Ušetříte víc jak polovinu - 64 eur!

S Museum Pass ušetříte při dobře zvoleném programu až polovinu nákladůS Museum Pass ušetříte při dobře zvoleném programu až polovinu nákladů

Při navrhovaném množství navštívených památek a muzeí byste utratili celkem 120,20 €. Rozhodně se vám tedy vyplatí koupě čtyřdenního Museum Passu za cenu 56 € a ušetříte tak polovinu peněz oproti tomu, kdybyste Museum Pass nevlastnili.

Tento návrh programu vám může být dobrou inspirací, jak Museum Pass využít na maximum. Dobrým tipem navíc může být zjistit si otevírací doby daných objektů – některá muzea mají totiž v určité dny prodlouženou otevírací dobu (například Louvre je ve středu a v pátek otevřen až do 21:45, nikoliv do 18 h), některá otevírají dříve než jiná, další jsou v určité dny uzavřena.

Chcete-li tedy navštívit skutečně co největší množství památek a muzeí, dobrému plánování se přitom nevyhnete. Úplný soupis památek a muzeí s Museum Passem zdarma najdete na oficiálních webových stránkách Paris Museum Pass.

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 5 zájezdů

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/paris-museum-pass/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024