Autobusový zájezd do Paříže: levnější, o dost pomalejší, ale snadno dostupný

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14672x

Na prodloužený víkend do Paříže se můžete vydat několika různými způsoby. Cesta autobusem je jedna z možností.

Vyberte si z našich zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Cesta autobusem představuje nejlevnější způsob dopravy z České republiky do Paříže. Je samozřejmě delší a náročnejší než let - trvá okolo 15 až 16 hodin, ale v sezóně jezdí autobusy do francouzské metropole denně. Jízdenku na pravidelnou linku Praha  Paříž můžete zakoupit u mnoha českých společností a dopravců.

Autobusem s CK Radynacestu

Ne každý je milovníkem létání, a proto vám nabízíme 5denní zájezd do nejznámější francouzské metropole, který vás přijde na poloviční náklady než zájezd letecký. Můžete nastoupit kdekoliv na trase Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň. Přesné časy jsou vždy upřesněny v pokynech, které zasíláme 7 dní před odjezdem.

Při autobusových zájezdech do Paříže je obvyklý přejezd přes noc. K večeru se tedy odjíždí z Prahy, pak přes Německo a v dopoledních hodinách už jste v Paříži. Hygienické zastávky jsou cca každé 3,54 hodiny. Průvodce zájezdu obvykle udělá delší přestávku na výjezdu z ČR u Rozvadova a poté před Paříží.

Po příjezdu do Paříže hned začnete prohlídkou těch nejkrásnějších míst! Řidiči po celonočním přejezdu musí mít povinnou 9hodinovou přestávku, takže první den se budete pohybovat po Paříži bez autobusu.

Je tedy důležité, abyste měli u sebe několik nezbytných věcí: léky, doklady, peníze, fotoaparát, stejně jako dobré oblečení, obuv a třeba i deštník. Po 9 hodinách v centru Paříže pro vás opět přijede autobus se zavazadly a odveze vás na hotel.

Hotel je obvykle umístěn na okraji Paříže. Každý den však máte k dispozici autobus, který vás odveze z hotelu do centra hlavního města a následně zpět.

Příruční zavazadlo

Tady je pár tipů, co se vám v autobusem může hodit: 

 na noční přejezd rozhodně uvítáte malý polštářek či deku,

 toaletní potřeby,

 oblečení, které si budete moci obléknout na další den v Paříži,

 drobná eura na WC v Německu  obvykle se platí 0,7 EUR v automatu, který vydává lístek, ten můžete následně použít při nákupu občerstvení apod.,

 můžete mít vlastní občerstvení, ale při pravidelných zastávkách máte možnost nakoupit si jídlo a pití i na benzinových stanicích.

Služby autobusu

Při pravidelných zastávkách si lze u řidičů zakoupit nápoje a malé občerstvení, a to jak za české peníze, tak za eura.

K dispozici máte funkční toalety, které jsou přímo v autobusu. Na cestě do Paříže můžete při dlouhých chvílích zhlédnout film, který vám průvodce pustí. Všechny autobusy jsou plně vybaveny a klimatizovány.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Paříž autobusem

Do Paříže na jistotu

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 30. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/autobusovy-zajezd-do-parize/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024