Disneyland 2020: jak se připravit na jeho návštěvu aneb Praktické rady se hodí i do pohádkové říše

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 1. 4. 2020 • Přečteno 9685x

Co si zábavný park přichystal na rok 2020 pro své návštěvníky? A jak si atrakce vychutnat dosytosti a netrávit většinu času ve frontách? Víme!

7 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti – PařížZobrazit zájezdy

Disneyland, to je vysněný pohádkový svět nejen pro děti, ale i mnohé rodiče. Na „nejšťastnějším místě na Zemi“ se vám může splnit snad každé přání. Asi si všichni jako první vybavíme zámek v logu Walta Disneyho, který vidíte na začátku každé animované pohádky. Nejedna holčička ho určitě touží navštívit. A tady ho konečně uvidíte v plné kráse. Je to ale jen zlomek toho, co vás v Disneylandu čeká. 

Za předobrazem Růženčina zámku byste museli vyrazit do Bavorska na zámek Neuschwanstein. Když si však zajedete do Disneylandu v Paříži, poštěstí se vám nejen probádat zámek, ale i setkat se se samotnou Růženkou.

Zároveň se můžete vyfotit se Sněhurkou a sedmi trpaslíky, projet se na tematické horské dráze nebo si dát zmrzlinu ve tvaru Mickey Mouse. A to je jen pár ze snů, které se tu stanou skutečností.

Aby ale vše proběhlo hladce, je potřeba se na takový výlet dobře připravit. Proto jsme pro vás připravili spoustu praktických rad, které vám ušetří zbytečné starosti na místě. 

Základní rady k návštěvě zábavního parku

Ubytovat se můžete přímo v DisneylanduUbytovat se můžete přímo v Disneylandu

Abyste si užili každou minutu na tomhle kouzelném místě, je důležité si čas dobře zorganizovat. Podívejte se předem na to, jaké atrakce byste rádi vyzkoušeli, kam byste se chtěli podívat a kde se případně najíte. Podle toho zjistíte, kolik hodin, případně dní, chcete v Disneylandu strávit.

Jednodenní vstupenku pořídíte na internetu od jedenašedesáti dolarů, záleží však na termínu, ve kterém chcete přijet. 

Co se týče noclehu, vyplatí se přespat přímo v Disneyland Hotelu. Kromě toho, že nemusíte odnikud cestovat, vybaví vás tam speciální kartičkou Extra Magic Time. Ta vám zajistí vstup do parku ještě před oficiálním začátkem otevírací doby, vyhnete se tak davům a frontám u atrakcí. Průměrná délka čekání je tu přitom asi tři čtvrtě hodiny.

Pokud se rozhodnete pro jiné ubytování, určitě využijte možnost přepravy do Disneylandu hotelovým shuttlem, nabízí ji většina zařízení v okolí. Kyvadlovou dopravou se případně dopravíte i přímo z letiště. Z vlakového nádraží Marne-la-Vallée/Chessy je to do Disneylandu jen dvě minuty pěšky.

Další možností, jak si zpříjemnit návštěvu parku, je takzvaný FASTPASS. Ten vám umožní předběhnout fronty na jednotlivých atrakcích. Pořídíte ho od pětatřiceti dolarů v závislosti na sezóně a množství atrakcí.  

V Disneylandu určitě neumřete hlady. Je ale potřeba zvážit, jestli vzhledem k omezenému rozpočtu a času není lepší nachystat si svačinky do batůžku. 

Disneyland opravdu jen hýří všemi možnými lákadly. Koupit si tu můžete nejen množství typických pouťových suvenýrů, jako jsou balónky, ale i třeba kostýmy oblíbených pohádkových postav nebo originální památníček. Jak jinak než s výraznou přirážkou. 

Co rozhodně nesmíte vynechat? 

Piráti z KaribikuPiráti z Karibiku

Jak si vybrat ty nejlepší z téměř šedesáti atrakcí? Můžete si je namixovat přesně podle vašeho gusta. Ráno plní energie využijte některou z bláznivých a dobrodružných jízd plných akce, později odpoledne si dopřejte spíše trochu kouzel a magie. 

Najdete tu strašidelné domy i vysoké horské dráhy. Mezi nejoblíbenější atrakce patří rozhodně divoké jízdy inspirované Piráty z Karibiku nebo exotickými dobrodružstvími Indiana Jonese a také pilotování výzkumného plavidla ze Star Wars.

Jak už víte, Disneyland je opravdu místo neomezených možností. Kromě atrakcí a představení zaměřených na slavné animáky vám tu mimo jiné pomůžou připravit opravdu originální a extrémně romantickou žádost o ruku nebo uspořádat pohádkovou svatbu.

Můžete se také zúčastnit tematických závodů v běhu nebo se přidat ke každoročnímu pochodu za práva homosexuální komunity Disneyland Paris Pride. 

Čtení: Zájezdy do Paříže – srovnání a doporučení

Novinky v roce 2020

Jste fanoušci marvelovek?Jste fanoušci marvelovek?

Každý rok si pro své návštěvníky nachystají několik novinek. Tyhle nové tematické show a atrakce si prostě nemůžete nechat ujít.

Přidat se k Else, Anně a jejich kamarádům z filmu Frozen a zažít ledové dobrodružství je možné v zimní sezóně, od ledna do května.

Od konce března do června 2020 se můžete těšit na dobrodružství s marvelovskými superhrdiny. Máte stejnou kuráž jako Kapitán Amerika, jste mrštní jako pavoučí muž Spider-Man nebo nebojácní jako Černá vdova? Přijďte si to vyzkoušet na některé ze show a atrakcí, které můžete letos zažít vůbec poprvé!

Vrací se také oblíbená show inspirovaná cenami ověnčeným Lvím králem. Muzikálové představení The Lion King & Jungle Festival vás dostane do rytmu swingu a zaručeně i do dobré nálady od června do září 2020.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Paříž pro rodiče a děti

Za pokladem do Paříže

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/disneyland-prakticke-rady-pro-rok-2020/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024