Objevte dvě nejlepší městské tržnice v Evropě! Vybrané lahůdky + zážitky = ideální den

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6744x

Jste gurmáni? Milujete dobré jídlo? Udělejte si čas na návštěvu městských tržnic v Rotterdamu a Kodani...

Vyberte si z našich 6 zájezdů do KodaněZobrazit zájezdy

Víte, že...

První zastřešené tržiště s potravinami v Holandsku, Markthal, je nedílnou součástí naprosto unikátního domu, jenž kombinuje tržnici i byty? Střechu prodejní haly tvoří oblouk, v němž se nachází 228 bytů. V Markthal můžete nakupovat, užít si dobré jídlo, posedět na terase i zaparkovat auto.  

Jste gurmáni? Milujete dobré jídlo? Ochutnáváte rádi místní speciality z těch nejkvalitnějších surovin? Vypátrali jsme pro vás dvě nejlepší kryté městské tržnice. Jednu najdete v Holandsku, druhou v Dánsku. Vězte, že tady vás ani případné deštivé počasí letos v létě nerozhází!  

Být na cestách po Evropě a nenavštívit alespoň jednu městskou tržnici, to je pohledem každého milovníka dobrého jídla a pití doslova cestovatelský hřích. Připravte si chuťové pohárky a nechte se rozmazlovat! Ale pozor, všechny ty vybrané lahůdky jsou návykové. 

Markthal v Rotterdamu 

Největší a první krytou tržnici v Holandsku se stovkou stánků, obchodů a restaurací navštivte, i když zrovna nemáte hlad. Interiér je vyzdoben obřími psychedelickými kresbami s názvem „Cornucopia“ (Roh hojnosti). Autory výzdoby jsou Arno Coenen a Iris Roskam. Ochutnat můžete jak lahůdky ze všech koutů světa, tak také naprostou klasiku, rotterdamský Oude Kaas (sýr zrající až jeden rok). Otevřeno: Po, Čt, So (10:00–20:00), Pá (10:00–21:00), Ne (12:00–18:00).

Copenhagen Street Food: Papirøen (Papírový ostrov) 

V krytých halách starého novinového skladu v Kodani servírují vynikající jídlo pestrobarevná vozítka i stánky ze starých námořních kontejnerů. Ochutnat můžete vše od hranolek až po korejské kuře. Většina jídel je připravována výhradně z místních surovin. Zavítejte sem dříve, než bude pozdě! Již v roce 2018 totiž bude tato jedinečná tržnice srovnaná se zemí. Papírový ostrov navštivte třeba o víkendu, otevřeno je od 11:00 do 20:00 (v sobotu až do 22:00). 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Dánsko (Kodaň)

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Kodaně

Zájezdy do Kodaně

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpna

Holandsko / Nizozemsko (Rotterdam)

Rotterdam na vlastní kůži

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Rotterdamu

Zájezdy do Rotterdamu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 14. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejlepsi-mestske-trznice/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024