Létáte rádi pro nové zážitky? Z letu helikoptérou nad zahradami Keukenhof v Nizozemsku budete paf

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 8. 3. 2018 • Přečteno 3239x

Hodinu a 40 minut z pražského letiště Václava Havla. Přesně tak dlouho vám bude trvat, než doletíte do Amsterdamu, odkud už je to jen kousek do květinového ráje. Keukenhof, to je fascinující království květin a přírody vůbec.

1 zájezd na téma: Květiny – Holandsko / NizozemskoZobrazit zájezdy

Víte, že…

Tulipán představuje ideální květinu k vyjádření lásky, zejména je-li červený. Různobarevný tulipán pak značí skutečnou krásu a fialový symbolizuje oddanost a věrnost.

Jen co začal tát poslední sníh, zamýšlíme se nad tím, jak povýšit jarní návštěvu proslulé nizozemské zahrady Keukenhof na zcela ojedinělý zážitek. Vy už se zamýšlet nemusíte. Raději let vrtulníkem nad největším květinovým parkem v Evropě rovnou vyzkoušejte. Mějte se ale na pozoru, pestré barvy květin jsou totiž silně návykové.                               

Valeriu Butulescu říkával – „Květiny se netrhají. Květiny se obdivují.“ Fascinující krásu tulipánů, krokusů či třeba hyacintů, které značí začátek jara, můžete jako každou sezonu obdivovat v zámeckém parku Keukenhof nedaleko Amsterdamu

Na 32 hektarech plochy tu každé jaro pučí a omamně voní na 7 milionů květin, které dohromady splétají nádherné velkoplošné obrazce. Všechny okrasné cibuloviny budou letos k vidění od 22. března do 13. května, vždy od 8 do 19.30 hodin.     

Vždy v sobotu (31. března–28. dubna) si pak budete moct táhlé lány plné kvetoucích pokladů prohlédnout z ptačí perspektivy. Během vyhlídkového letu tzv. kolibříkem spatříte z výšky kromě Keukenhofu i nejkrásnější tulipánovou oblast – region Bollenstreek – a pokocháte se rozhledem na pobřežní oblasti Nizozemska.

V ceně výletu je zahrnut zpáteční lístek na veřejnou dopravu z Amsterdamu do Lisse, zapůjčení kola k projížďkám květinovými poli a k dopravě na místo odletu vrtulníku a vstupenka do Keukenhofu.  

Za kolik?

Dospělý: 159 eur (cca 4 040 korun); dítě od 4 do 11 let: 122 eur (cca 3 100 korun). Samotný let vrtulníkem přijde na 109 eur (cca 2 770 korun). Volná místa rychle ubývají – rezervujte si je proto včas. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Květinové Holandsko

Vůně květin v Holandsku

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Holandska na téma: Květiny

Zájezdy do Holandska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letate-radi-pro-nove-zazitky-z-letu-helikopterou-nad-zahradami-keukenhof-v-nizozemsku-budete-paf/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024