Keukenhof: Květinové vozy, portrét Van Gogha z tulipánů i sýrařská dílna. Zahrada Evropy rozkvétá

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7351x

Kdy už přijde jaro? Možná v pátek 20. března, kdy se otevírá holandský park Keukenhof a 7 milionů květinových cibulek začne nedočkavě pučet v očekávání na své obdivovatele.

Vyberte si z našich zájezdů do KeukenhofuZobrazit zájezdy

Víte, že...

Alegorické vozy květinového korza vyjíždějí okouzlit přihlížející vždy na přelomu dubna a května? S železnou pravidelností to tak dělají už od roku 1947. Letos bude dnem přehlídky sobota 25. dubna.

Přijďte obdivovat barevné tulipány, zažijte okouzlující květinové korzo nebo projížďku lodí kolem záhonů hyacintů! Největší květinové zahrady na světě otevírají v pátek 20. března, aby se v neděli 17. května pro veřejnost znovu uzavřely.

Během osmi týdnů, po které budou zahrady Keukenhof, nacházející se u městečka Lisse mezi Haagem a Amsterdamem, otevřeny, čeká na jejich návštěvníky – kromě sedmi milionů rozkvétajících tulipánových, narcisových či hyacintových cibulek – nespočetně mnoho překvapení.

Kromě tradičního velikonočního hledání dárků pro děti nebo slavnosti v podobě květinového korza to bude například staroholandský víkend, který se koná od 3. do 6. dubna. Díky tradičním krojům, folklorním tancům nebo workshopům s mistry sýrařského řemesla z výroben jako je Gouda nebo Edam, byste těžko hledali holandštější místo na zemi.

Letošním tématem zahrad je „Vincent van Gogh“. 125 let po své smrti se tak slavný holandský malíř a autor známého obrazu „Slunečnice“, dočká svého portrétu vytvořeného mozaikou z tulipánů. Mozaika je rozlehlá 250 m2 a pestrobarevné cibulky tulipánů do ní byly zasázeny už minulý rok v říjnu.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Holandsko / Nizozemsko (Keukenhof)

Poznejte zahradu Evropy

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Keukenhofu

Zájezdy do Keukenhofu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 30. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/keukenhof-kvete/Doporučujeme z Holandska

Nejnovější z HolandskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024