Nepraktický tlustý slovník? Ne, díky. Raději si oblékněte univerzální triko plné užitečných symbolů

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6388x

Potřebujete se v zahraničí domluvit a nechce se vám všude tahat těžký slovník? Řešením je univerzální triko, se kterým se domluvíte kdekoliv na světě.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do Spojených arabských emirátůZobrazit zájezdy

Víte, že...

Nejstarší dosud známý piktogram byl nalezen v lokalitě Göbeklitepe na území dnešního Turecka? Jeho stáří se odhaduje na 12 tisíc let a znázorňuje lidskou hlavu v křídle supa a bezhlavé lidské tělo pod stélou. Okolo těla jsou ptáci a škorpioni.  

Že cestování obohacuje o nové zážitky a zkušenosti, moc dobře ví každý cestovatel. Ale co když se ocitnete v zemi, kde se mluví vám neznámým jazykem? Jasně, můžete sáhnout po slovníku, snažit se domluvit tzv. rukama nohama, nebo být stále nablízku průvodci. Razíte-li originálnější přístup, přibalte si do kufru vskutku vychytané tričko, které se domluví za vás.   

S tímhle geniálním nápadem před časem vyrukovali tři mladí cestovatelé ze Švýcarska. Sami se totiž párkrát ocitli v situaci, kdy jedinou šancí, jak se domluvit s místními, bylo na kus papíru nakreslit potřebný znak, symbol nebo ikonu.

Dodnes dávají k dobru historku, jak se jim na cestě po Vietnamu porouchala motorka a oni se marně pokoušeli sehnat nějakého zručného mechanika. Nakonec je zachránila obyčejná tužka a kus papíru. Stačilo nakreslit obrázkový symbol – piktogram servisu a nechat se správně nasměrovat.   

George, Stevena a Floriana proto po čase napadlo, že by bylo docela fajn mít všechny tyhle užitečné obrázkové symboly hezky pohromadě na jednom místě a nemuset je kreslit stále dokola. A odtud už byl jen krůček k nápadu vytvořit tričko potištěné 39 univerzálními piktogramy. Nechybí mezi nimi piktogram kola, autobusu, vlaku, vodovodního kohoutku, telefonu a mnohé další.   

Na požadovaný piktogram stačí ukázat prstem a pak už jen čekat, co bude následovat. S některými piktogramy ale ve vlastním zájmu zacházejte velmi obezřetně. Takový piktogram srdce vám sice může přihrát lásku na celý život, stejně tak ale i ránu pěstí do obličeje od žárlivého partnera.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty

Objevte město „superlativů“

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Spojených arabských emirátů

Zájezdy do Spojených arabských emirátů

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. října

Izrael

Izrael na vlastní oči

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Izraele

Zájezdy do Izraele

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/neprakticky-tlusty-slovnik-ne-diky-radeji-si-obleknete-univerzalni-triko-plne-uzitecnych-symbolu/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024