Paříží se rozvoněly parfémy inspirované originálními uměleckými díly ze sbírek Louvru

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 25. 7. 2019 • Přečteno 2528x

K umění nikdy nebylo blíž. Odteď můžete vonět stejně jedinečně jako umělecké poklady z pařížského Louvru.

Vyberte si z našich 42 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Víte, že…

Není jisté, zda socha Venuše Mélské skutečně zpodobňuje Afroditu. Jelikož je ale polonahá a má smyslné ženské křivky, usuzuje se, že jde právě o řeckou bohyni lásky, sexuality a krásy. Případně by to ještě mohla být bohyně moří Amfitríta, jedna z nejkrásnějších bohyň zplozených mořským bohem Néreem.

Kdyby Afrodita z Mélu, známá jako Venuše Mélská, kráčela ulicemi Paříže, jak by se asi jmenoval její parfém? Voněla by osudovou láskou, tajemstvím a sněním…? Odpověď na tyto otázky intenzivně hledal také jeden z nejkrásnějších a nejvoňavějších obchodů v Paříži – Buly 1803 – ve spolupráci s Louvrem. Výsledkem je limitovaná edice 8 unikátních parfémů inspirovaných slavnými muzejními skvosty.     

Muzeum Louvre oslovilo ty nejlepší parfumářské domy ve Francii s žádostí o spolupráci na tvorbě luxusních parfémů inspirovaných věhlasnými uměleckými díly. Hlavním záměrem bylo podpořit vizuální vjemy návštěvníků Louvru přímou čichovou stimulací.  

Ramdane Touhami a Victoire de Taillac, zakladatelé legendární parfumérie Officine Universelle Buly (zkráceně Buly 1803), následně vybrali osm uznávaných odborníků ze světa parfémů, jejichž výsostným úkolem bylo směle popustit uzdu fantazii, sršet a hýřit nápady a v lahvičce parfému zachytit neopakovatelnost osmi vybraných exponátů kultovního pařížského muzea.  

Svou nenapodobitelnou vůni tak získala nejen Venuše Mélská, ale třeba i starověká řecká bohyně Nike (mramorová socha zvaná Vítězství Samothrace) či krásná žena ležící na přepychových tkaninách – La Grande Odalisque. Vůni parfuméři propůjčili i několika obrazům, např. Sv. Josefovi s Ježíškem v dílně od francouzského barokního malíře George de La Tour či Povídání v parku od Thomase Gainsborougha.  

Sv. Josefovi s Ježíškem v dílně parfumér vetknul aroma verbeny, cedru a pomerančových květů. Vítězství Samothrace zahalily tóny jasmínu, bergamotu, magnolie a růže. Vůni Nymfy se škorpionem od Lorenza Bartoliniho tvoří akordy heliotropu a hořkých mandlí. La Grande Odalisque zase vystihuje pikantní spojení růžového pepře a kadidla.

Jednotlivé vůně na sebe můžete nechat působit v podobě tradičních parfémů, svíček, vonných pohlednic i jednorázových mýdlových papírových plátků. Až do 6. ledna 2020 lze veškeré výrobky zakoupit v pop-up obchodě na adrese Allée du Grand Louvre.      

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parizi-se-rozvonely-parfemy-inspirovane-originalnimi-umeleckymi-dily-ze-sbirek-louvru/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024