Přijměte pozvání na svátek citrusů v Mentonu. Už jen pohled na žlutooranžové plody vám zvedne náladu

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 15. 1. 2019 • Přečteno 3498x

Citrusová slavnost (Fête du Citron) v jihofrancouzském Mentonu se letos pořádá od 16. února do 3. března. Zlepšete si náladu, když pro vás není zima nic moc, a udělejte si s námi výlet za vůní hořkých pomerančů a citronů.

Vyberte si z našich zájezdů na Azurové pobřežíZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Jevištěm pro dechberoucí podívanou plnou pestrobarevných výtvorů z citrusů budou i letos zahrady Biovès. Zvlášť krásný pohled je na ně ve večerním osvětlení (např. 1. března od 20.30 do 22.30 h).

Nevíme jak vy, ale my jsme si stále oblíbenější způsob cestování, jenž nespočívá pouze ve zběsilém běhu po pamětihodnostech, ale je především o cestovatelských zážitcích, zamilovali už dávno. I proto se na začátku každého roku těšíme na dvě věci. Na pulzující ruch karnevalu a opojný festival oranžovožlutého ovoce v Mentonu. Pokud i vás láká představa výletu na jih Francie, nezůstaňte pouze u snění.    

Začněte už teď v lednu přivolávat vlídně teplé sluneční paprsky a plánovat návštěvu „Perly Francie“, jak se také přezdívá starobylému městu Menton na Azurovém pobřeží. Město, jež z jedné strany oblévá Středozemní moře a z druhé ochraňují první alpské vrcholy, leží pouhé tři kilometry od hranice s Itálií.

A právě specifické poloze vděčí Menton za své unikátní subtropické mikroklima, jež je pro pěstování citrusů jako stvořené. Pohled na město přes zelené koruny citroníků a hořkých pomerančovníků (bigarádií) se žlutými a oranžovými plody je kouzelný.

Když je v Mentonu svátek citronů, na tři neděle ožijí všechny ulice i uličky divokým karnevalovým mumrajem. Tisícovky nadšenců netrpělivě očekávají slavnostní průvod (vždy v neděli ve 14.30 h) obřích alegorických vozů z citrusů. Letošním tématem festivalu, jenž je fascinujícím spojením jižního ovoce a exotického tance, jsou Fantastické světy.          

Místní pěstitelé a producenti budou při příležitosti konání přidružené výstavy řemesel a uměleckého řemesla nabízet kromě čerstvého, chemicky neošetřeného ovoce i produkty z něj (marmelády, želé, med, koláčky, likéry, svíčky, parfémy aj.). V obchodech ale citrusy raději nekupujte, jsou z dovozu stejně jako 145 tun citrusových plodů použitých na zhotovení všech alegorických vozů a soch.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Nice a Azurové pobřeží

Zahrajte si hlavní roli

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Azurové pobřeží

Zájezdy na Azurové pobřeží

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/prijmete-pozvani-na-svatek-citrusu-v-mentonu.-uz-jen-pohled-na-zlutooranzove-plody-vam-zvedne-naladu/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024