Patříte mezi nevyléčitelné romantiky? Nenechte si ujít prohlídku zámku Vaux-le-Vicomte při svíčkách!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4158x

Symbol romantické lásky? Jednoznačně nevšední večer za světla svíček v půvabných zahradách zámku Vaux-le-Vicomte...

27 zájezdů na téma: Hrady a zámky – FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že…

Zámek Vaux-le-Vicomte inspiroval i výstavbu jednoho z nejdražších domů světa s 12 ložnicemi, 15 koupelnami, divadlem pro 50 návštěvníků aj.? Jmenuje se Fleur de Lys (tj. Kosatec), leží v Beverly Hills v Kalifornii a má vzdávat hold Francii.

Symbol romantické lásky? Jednoznačně večer strávený ve dvou, nejlépe při svíčkách! Zhmotněte své sny a touhy jen pouhou hodinu od Paříže. Až do třetího října můžete na francouzském venkově zažít každou sobotu trochu nevšední večer za světla svíček v půvabných zámeckých zahradách.

Připravte se na nové zážitky zabalené v okouzlující dekoraci kraje Brie nedaleko Paříže…

V mihotajícím světle dvou tisíců svíček vypadá francouzský barokní zámek Vaux-le-Vicomte, který si nechal vystavět ministr financí Ludvíka XIV., Nicolas Fouquet, a který inspiroval výstavbu zámku ve Versailles, jako vytržený z knížky pohádek, z poklidného světa bez hlučných turistů.

Překvapením letošního roku je tradiční ohňostroj v novém kabátě, který je za zvuků klasické hudby vystřelován ze zámeckých teras téměř na dotek všem návštěvníkům (vždy ve 22:50).

Zámek Vaux-le-Vicomte myslí na všechny vaše smysly... Co byste řekli třeba večeru s kvalitním jídlem a vínem? Rezervujte si stůl v originální pop-up restauraci (tj. v restauraci, která se objeví a zase zmizí) Les Charmillers a v příjemném prostředí si vychutnejte poctivě připravené jídlo se sklenkou něčeho dobrého k pití.

K relaxaci a odpočinku vás pozve i západ slunce nad zahradami, který si nejlépe užijete se sklenkou šampaňského v jedné ruce a francouzskou makronkou v druhé ruce ve venkovním baru Le Songe de Vaux (každou sobotu: 18:00–22:15; šampaňské + 4 makronky = 18 eur).

Nechce se vám utrácet? Pak si přineste svůj vlastní piknikový koš s jídlem.

O sobotách je zámek veřejnosti přístupný až do půlnoci. Návštěvníci si mohou vstupenku zakoupit on-line nebo přímo na místě.

V ceně vstupenky (= 19,50 eur) je zahrnut vstup do objektu zámku, zahrad a muzea kočárů.  Poslední přístup je veřejnosti umožněn ve 23:00. Mezi 17:45–19:00 je zámek pro veřejnost uzavřen, vše se připravuje na večer.    

Zámek Vaux-le-Vicomte je považován za jeden z nejkrásnějších zámků (možná úplně nejkrásnější) ve Francii. Lepší místo k večeru při svíčkách a večerní relaxaci byste jinde hledali jen stěží!

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Hrady a zámky Francie

Jako francouzští králové…

Vyberte si jeden z našich 27 zájezdů do Francie na téma: Hrady a zámky

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/prohlidka-zamku-vaux-le-vicomte-pri-svickach/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024