Šanghaj: přímořský průmyslový gigant láká na kulturu a památky

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6893x

Město Šanghaj je jedním z nejvýznamnějších měst na území Číny.

Šanghaj patří k nejvýznamnějším městům v Číně, která za návštěvu rozhodně stojí. Město se nachází na pobřeží Východočínského moře, proto k němu neodmyslitelně patří klidná přímořská atmosféra, ale i průmysl všeho druhu, kultura a památky. 

Šanghaj je jeden z největších námořních přístavů na světě a byl prvním z čínských přístavů, který se otevřel západnímu světu a tím hrál důležitou roli při modernizaci Číny.

Město je nyní průmyslovým gigantem, avšak před tisíci lety to byla malá rybářská vesnička, která byla izolovaná od okolního světa.

Šanghajské dějiny dnes

Šanghaj se může pochlubit mnoha kulturními atrakcemi, jako jsou úžasná muzea, obdivuhodné historické památky i klidné zahrady vybízející ke klidnému odpočinku. V místních muzeích můžete obdivovat kolekci keramiky, bronzu a jiných unikátů, z nichž některé jsou staré i několik tisíc let. Umělecko-historické muzeum se může pochlubit pamětním sálem dokládajícím dějiny šanghajské revoluce, je tedy plný fotografií a nejrůznějších předmětů, které přibližují vývoj města.

Úžasným zážitkem pro turisty je návštěva divadelního centra Velký svět, které nabízí kromě lidové opery a tanečních vystoupení i hry či předčítání a další pro nás kulturně odlišné typy představení.

Za návštěvu stojí nádherná Zahrada potěšení, která pochází z 16. století a její zahradní architektura je z období Ming, nachází se zde také impozantní bývalý Konfuciův chrám.

Velmi atraktivním místem je i pagoda Lung-chua. Zajímavé zážitky si odnesete i z Průmyslového výstaviště.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří i hrobka a bývalá rezidence revolučního spisovatele 20. století.

Tradiční suvenýry

Když budete přemýšlet, jaký suvenýr ze Šanghaje přivezete, můžete se inspirovat tím, že je Šanghaj centrem průmyslové oblasti zabývající se mletím obilí, zpracováním čaje a výrobou hedvábí, juty a bavlny.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sanghaj/Doporučujeme z Číny

Nejnovější z ČínyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024