Skleněná pyramida v Louvru doslova zmizela návštěvníkům před očima. Víme, co se stalo!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 8552x

Kouzelnický trik, nebo realita? Tak tuto otázku si pokládá každý, kdo zaslechl, že zmizela skleněná pyramida v Louvru...

Vyberte si z našich 28 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Čáry, máry, fuk! Jen si to představte – průvodkyně Paříží vás nalákala, abyste si společně s ní šli prohlédnout impozantní skleněnou pyramidu stojící uprostřed Napoleonova nádvoří před Louvrem. Vy dorazíte na místo, ale pyramida nikde! Jak je to možné? Ve skutečnosti tam ale slavná pyramida pořád je, jen byla umně zamaskována vytištěným obrazem vzadu stojícího paláce.   

Tuto impozantní kamufláž má na svědomí francouzský umělec, který si říká JR. Ve světě proslul především svými černobílými podobiznami lidí, které lepí po zdech a vytváří z nich neobyčejné fotografické koláže.

Tentokrát si vzal JR na mušku přední stěnu pyramidy. Když se totiž postavíte na správné místo, na chvíli vám pyramida skutečně zmizí přímo před očima. Toto originální dílo je tak v podstatě jen dalším důkazem, že vše v životě je jen o úhlu pohledu.

A jak sám JR s oblibou říká, jeho práce sice nezmění svět, ale přinejmenším inspiruje lidi ve způsobu, jakým na svět a lidi okolo sebe nahlížejí.

Zhruba 21 metrů vysoké pyramidě, jež slouží jako hlavní vchod do nejznámějšího pařížského muzea – Louvru, její nový háv zůstane až do 27. června.      

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 15. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/sklenena-pyramida-v-louvru-doslova-zmizela-navstevnikum-pred-ocima-vime-co-se-stalo/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024