Španělsko, Japonsko a tak dále! Užijte si excelentní dovolenou v turisticky nejpřívětivějších zemích

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 6. 5. 2017 • Přečteno 2244x

Maximálně povedenou dovolenou si nejlépe pojistíte správným výběrem destinace. Už za pár hodin můžete být v zemi, kde jsou (spokojení) turisté vždycky na prvním místě…

Vyberte si z našich 32 zájezdů do ItálieZobrazit zájezdy

Vypravit se někam, kde se o turisty starají jako o vzácný poklad, snaží se je okouzlit, inspirovat i pobavit – to je přesně to, co teď nejvíc potřebujete. Toužíte-li poznat zemi, která si své zahraniční turisty po všech stránkách hýčká, ale nemáte čas pročítat cestovatelské recenze, inspirujte se žebříčkem TOP 10 turisticky nejpřívětivějších zemí světa. Svého favorita mezi nimi zaručeně najdete. Tak na co ještě čekáte? Pojďte s námi procestovat svět.

Žebříček turisticky nejpřívětivějších zemí sestavuje každé dva roky nezávislá mezinárodní organizace The World Economic Forum (Světové ekonomické fórum), která pravidelně hodnotí 136 zemí světa s nejzdravějším turismem a cestovním ruchem. Žebříček zohledňuje zejména bezpečnost příslušné země, její přírodní zdroje, infrastrukturu, zdraví a hygienu, ale také oblast cen.  

Na turisticky nejpřívětivější zemi bylo protentokrát pasováno Španělsko. Na prestižní první místo zemi oliv a skvělého vína dostala především rozmanitá příroda i kultura a zároveň špičková infrastruktura, jež zahrnuje kromě nejmodernějších letišť a rychlých dálnic také zelené energetické sítě a vysokorychlostní vlaky, a v současnosti tak patří k nejlepším v Evropě.

Své evropské rivaly celkem nepřekvapivě porazila rovněž Francie, jež se vyšvihla na druhou příčku tabulky. Toto postavení si země galského kohouta úspěšně vydobyla i přes teroristické útoky. Na třetím místě se umístilo Německo, oblíbené pro velké množství udržovaných památek i možnost zimního vyžití v Alpách.

Nejvýše umístěným asijským zástupcem se stalo Japonsko, jež si oproti roku 2015 výrazně polepšilo (tehdy bylo deváté) a získalo „bramborovou“ medaili. V žebříčku TOP 10 za ním následuje Spojené království, Spojené státy americké, Austrálie, Itálie, Kanada a Švýcarsko. Vyslyšte i vy volání dálek a podlehněte s námi kouzlu některé z těchto jedinečných zemí. Odmění se vám zážitkem, kterému se těžko něco vyrovná. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 32 zájezdů do Itálie

Zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 2. června

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. května

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. května

Japonsko

Japonsko… Víc než zážitek!

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Japonska

Zájezdy do Japonska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. listopadu

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 27. května

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 8. června

Španělsko

Odhalte španělský temperament

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Španělska

Zájezdy do Španělska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/spanelsko-japonsko-a-tak-dale-uzijte-si-excelentni-dovolenou-v-turisticky-nejprivetivejsich-zemich/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023