Kostely sv. Petra: mučedník v žaláři a řetězech

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 10852x

Řím se může kromě baziliky sv. Petra pochlubit i třemi významnými kostely, které jsou také spojeny se jménem apoštola sv. Petra.

Vyberte si z našich 19 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Řím se může kromě baziliky sv. Petra pochlubit i třemi významnými kostely, které jsou také spojeny se jménem apoštola sv. Petra.

San Pietro in Carcere

San Pietro in Carcere (Svatý Petr v žaláři) se nachází pod Trapejskou skálou nad Mamertinským vězením. Z tohoto útesu byli v antickém Římě shazováni zrádci.

Po schodech dolů se dostanete ke kostelíku, který byl vybudován na místě, kde apoštol svatý Petr objevil pramen vody, který mu sloužil k tomu, aby mohl křtít jiné vězně.

Pokud nejste věřící, nejspíš se zde moc dlouho nezdržíte, ale za zhlédnutí rozhodně stojí.

San Pietro in Vincoli

San Pietro in Vincoli (Svatý Petr v řetězech) je kostel, který se nachází na pahorku Eskvilin. Vyplatí se zajít si do tohoto kostela, neboť je v něm umístěna jedna z nejznámějších Michelangelových soch. Kromě Michelangelova Mojžíše patří ke klenotům kostela řetězy, jimiž byl svatý Petr spoután. Podle legendy byly dva řetězy, kterými byl sv. Petr spoután v Mamertinském vězení, převezeny do Konstantinopole, jeden z nich byl poté uložen do tamějšího kostela, druhý byl poslán zpět do Říma. Papež Lev I. nechal pro řetěz postavit tento kostel a za několik let se v Římě ocitl i druhý řetěz, který se zázračně spojil s druhou polovinou.

Čtení: Zájezdy do Říma – srovnání a doporučení

San Pietro in Montorio

San Pietro in Montorio byl založen na Zlatém pahorku nedaleko místa, kde údajně ukřižovali sv. Petra. Na konci 15. století byl přestavěn a může se pochlubit výzdobou od vynikajících renesančních umělců.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kostely-sv-petra/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024