TOP 3 nejnovější vyhlídky na New York: Dechberoucí pohledy na město, které jste dosud nezažili!

Zdeňka Bohalová Zdeňka Bohalová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 13. 3. 2022 • Přečteno 5508x

Na Empire State Building už jste byli a hledáte nové zážitky? Výšky vás neděsí? Pak pro vás máme tři umělecká díla, na které (i odkud) je radost pohledět.

Vyberte si z našich 8 zájezdů do New YorkuZobrazit zájezdy

Kdo navštíví New York, nenechá si ujít pohled na něj z ptačí perspektivy. Klasikou mezi vyhlídkami je Empire State Building, GE Building v srdci Rockefellerova centra a od roku 2014 také One World Trade Center s výškou 541 m. Minulý rok k těmto vyhlídkám přibyly další dvě, které nabízejí nejen pohled na Manhattan z jiného úhlu, ale také další zážitky.

Edge Observation Deck: obří roh 

Takový výhled mají návštěvníci Edge Observation DeckTakový výhled mají návštěvníci Edge Observation Deck

Edge Observation Deck je aktuálně nejvyšší venkovní vyhlídkovou plošinou na západní polokouli a druhou nejvyšší vyhlídkovou plošinou v New Yorku. Našli byste ji v nové čtvrti Hudson Yards u East River.

Plošina má podobu obří trojúhelníkové terasy, jejíž roh jakoby plul vzduchem. Namísto zábradlí vás tu chrání prosklené panely, díky kterým je pohled dolů nezapomenutelný. Není tedy divu, že při vstupu na plošinu máte pocit, že se vznášíte nad rušným velkoměstem.

Pro odvážlivce, kteří netrpí závratěmi, je tu prosklená část, po níž se můžete projít a podívat se přímo pod sebe. Pohled o 100 pater níž je doslova dechberoucí.

Ti, kteří mají pocit, že je už nemůže nic překvapit, ničeho se neleknou, a chtějí zažít pořádnou dávku adrenalinu v krvi, se můžou pokusit zdolat vrcholek mrakodrapu, tzv. City Climb. Po bezpečnostní instruktáži dostanete výstroj a budete karabinami doslova přicvaknuti k trase, která vede po schodech lemujících jeden z rohů samotného vrcholku mrakodrapu až nahoru.

Nahoře na tzv. The Edge (rohu) budete mít možnost naklonit se lehce z budovy dolů a podívat se z výšky 387 m na ulice pod vámi. Prohlídku pak můžete ukončit drinkem v baru umístěným ve 101. patře.

The Vessel: včelí plástev

The Vessel je uměleckým dílemThe Vessel je uměleckým dílem

V této čtvrti je také třeba se zmínit o poměrně nové umělecké instalaci – The Vessel, která byla postavena podle návrhu britského designéra Thomase Heatherwicka. Jde o propojení 154 schodišť do podoby včelích pláství. Celý komplex vypadá jako proutěná nádoba nebo příď lodě.

The Vessel byla zároveň zamýšlena jako souhrn vyhlídkových plošin. Po jejím otevření se stala velmi oblíbenou. A to také zčásti proto, že do ní byl umožněn vstup zdarma. To se, bohužel, změnilo díky sebevražedným skokům 4 mladíků do „dna nádoby“.

Po poslední oběti byl objekt pro veřejnost uzavřen a nyní se přemýšlí, jak ho zabezpečit, aby se mohl dále využívat. Problém je hlavně v nízkých skleněných bariérách podél schodišť. Dospělému člověku sahají jen k hrudi, což je reálně velmi málo a podle vědců toto může vybízet k sebevraždě.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

The Summit: zrcadlová hra světla

The Summit je součástí 4. nejvyšší budovy v New YorkuThe Summit je součástí 4. nejvyšší budovy v New Yorku

Nedaleko Times Square, na rohu Vanderbilt Avenue a 42. ulice, byl v roce 2020 dostavěn nový mrakodrap One Vanderbilt. Budova s výškou 427 m se stala 4. nejvyšší budovou v New Yorku. Její vyhlídková plošina v necelých 366 m je dokonce vyšší než vyhlídková plošina Empire State Building.

Plošina je koncipována jako umělecká instalace, která spojuje světlo, sklo a zrcadla a vytváří tak jedinečné pohledy na město, jimž dominuje nedaleká budova Chrysler Building a ikonická Empire State Building.

Největším lákadlem vyhlídky jsou celoskleněné boxy, které vystupují z budovy, a vy se tak ocitnete sami někde v meziprostoru nad newyorskou ulicí. Už samotné závěrečné stoupání nahoru je zážitkem, protože výtah, který sem vede, je také celý ze skla.

Tip: Pokud se vydáte na vyhlídku The Summit, pak si nezapomeňte obléci kalhoty nebo šortky. Všude jsou totiž zrcadla, a tak budete vidět doslova ze všech stran. Jedině takhle budete moci prozkoumat každý kousek vyhlídkových prostor. Vezměte si s sebou také brýle, protože prostor byl koncipován tak, aby se do něj dostalo co nejvíce světla a bez brýlí by to mohlo být nepříjemné.

Poznávejte svět, poznávejte sebe!

Zdeňka Bohalová

Zdeňka BohalováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do New Yorku

Zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-3-nejnovejsi-vyhlidky-na-new-york-dechberouci-pohledy-na-mesto-ktere-jste-dosud-nezazili/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024