Svatby v Las Vegas: řekněte si „Ano" před Elvisem, na horské dráze nebo v nebývalém luxusu

Barbora Klement Hůlková Barbora Klement Hůlková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 14697x

Svatba v Las Vegas? Tak to je jeden z nejtypičtějších námětů hollywoodských trháků. Prozradíme vám, proč je město hazardu pro rychlosvatbu jako stvořené.

Vyberte si z našich 10 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Své „ano“ si ve městě hazardu každoročně řekne více než sto tisíc párů. Las Vegas proslulo jako oblíbené místo svatebních obřadů a na šťastné novomanžele tu narazíte takřka na každém kroku. Můžete se nechat oddat v jedné z typických svatebních kaplí, na pirátské lodi, v helikoptéře, na exotickém ostrově nebo to odbýt a vzít se, aniž byste vystoupili z auta. Jaké jsou svatby v Las Vegas?

Las Vegas je snad tou nejpopulárnější svatební destinací. Budoucí novomanžele město přitahuje především proto, že oženit nebo vdát se je tu nesmírně jednoduché, rychlé a relativně levné. Navíc si svojí cestou do Vegas odbudou dvě mouchy jednou ranou: nechají se tu oddat a pak můžou ve městě strávit nezapomenutelné líbánky.

Svatbu si tu vyzkoušela mimo jiné řada celebrit, z těch nejznámějších třeba Elvis Presley s Priscillou, Bruce Willis s Demi Moore, Richard Gere s Cindy Crawford, Angelina Jolie s B. B. Thorntonem, Britney Spears, Frank Sinatra, Jane Fonda nebo Clint Eastwood. Ostatně, také naše největší celebrita, tedy Karel Gott, si pro svoji svatbu vybrala právě Las Vegas.

Svatební byznys ve městě hazardu: od 150 do desítek tisíc dolarů

Las Vegas nabízí jednoduché a rychlé svatbyLas Vegas nabízí jednoduché a rychlé svatby

Většina lasvegaských resortů a hotelů disponuje svatební kaplí a nabízí veškerou organizaci obřadu a také zajímavé svatební balíčky (tzv. wedding packages). Ty základní většinou obsahují minimálně samotný obřad, ubytování, slavnostní večeři a láhev šampaňského. Dále po celém městě narazíte na samostatné svatební kaple, místnosti a sídla, ve kterých si můžete vyměnit prstýnky.

A protože svatby tu představují skutečně velký byznys, funguje ve městě také několik specializovaných firem, které vám buď vytvoří svatbu „na míru“, nebo nabídnou různé „zavedené“ typy svatebních obřadů a postarají se o vše, co vám na očích uvidí. Společnost Las Vegas Weddings je z celé plejády podobných firem tou nejznámější a funguje již od sedmdesátých let.

Ceny svateb se odvíjí podle sezóny, svátků (např. na Valentýna jsou ceny vyšší než obvykle) a akcí, které se ve městě zrovna konají. Za svatbu ve Vegas nemusíte utratit více než 150 dolarů, ovšem ceny se mohou vyšplhat i do několika desítek tisíc dolarů. Obecně platí, že samostatné svatební kaple jsou levnější než hotely a čím dále jste od Stripu (hlavní ulice), tím levnější bude obřad.

Čtení na podobné témaKasina v Las Vegas: Jak se hraje ve městě hazardu?Přečíst

Extravagantní tematické svatby: Pirátská loď, hula hula a Elvis

V Las Vegas je možné všechno a taková svatba tady může mít stovky podob. Často platí, že čím šílenější, tím lepší. Velice oblíbené jsou pak tematické svatby. Máte rádi Star Trek? Disneyho postavičky? Nebo snad dobu Ludvíka XIV.? Záleží jen na vás, jaké téma si vyberete, tady je možné všechno. Můžete si vybrat dokonce i podobu oddávajícího.

Nesmrtelnou klasikou je Elvis Presley, oblíbený je také Charlie Chaplin nebo Michael Jackson. Vyberete-li si pro své vdavky komplex Treasure Island, budete oddáni na palubě pirátské lodi samotným kapitánem. V resortu Excalibur zase pořádají svatby ve stylu krále Artuše ve středověkých kostýmech a oddávajícího dělá kouzelník Merlin.

Preferujete-li obřad ve svatební kapli, vyberte si specialistu na tematické svatby Viva Las Vegas Wedding Chapel. Koná se v ní 15–20 tematických obřadů denně. Nejoblíbenějším z nich je svatba v havajském stylu s hula hula tanečnicemi, umělou mlhou a všudypřítomným zpívajícím Elvisem.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

Svatba ve výškách: Co si říct své „ano“ na horské dráze?

StratosphereStratosphere

Resort New York-New York pořádá asi ty nejšílenější a nejvíce vzrušující svatby, jaké můžete v Las Vegas zažít. Svatební balíček s názvem „Weddings on Coaster“ totiž umožňuje svatbu během jízdy na horské dráze, která dosahuje rychlosti až 107 km/h. Cena začíná na 600 dolarech a na zběsilou jízdu si navíc můžete pozvat až 14 svatebčanů.

Pokud máte rádi výšky, ale horská dráha je na vás přeci jen trochu silné kafe, nechte se oddat v útrobách nejvyšší budovy města, na věži Stratosphere. Místní „Kaple v mracích“ (Chapel in the Clouds) je umístěna ve výšce 244 metrů a jedná se o nejvýše položenou svatební kapli v USA s dechberoucím výhledem.

Pro milovníky výšek se nabízí také možnost sňatku v horkovzdušném balónu nebo v helikoptéře – buď nad zářivými neony Las Vegas, nebo třeba nad nedalekým Grand Canyonem.

Přepychové svatby pro romantiky: Benátské sklo i americká kýčovitost

Chcete-li se vydat po stopách slavných, můžete se nechat oddat v komplexu Planet Hollywood Resort & Casino. Když se to tu ještě jmenovalo Aladdin, řekli si zde v roce 1967 své „ano“ král rock and rollu Elvis Presley a krásná Priscilla. Hotel disponuje dvěma elegantními svatebními kaplemi se sloupovím a arkádami vyvedenými v jemných odstínech béžové barvy.

Pokud toužíte po romantické a do detailu vybroušené svatbě v elegantním prostředí, vyberte si resort Bellagio, který organizuje snad ty nejpropracovanější svatební obřady ve městě. K dispozici jsou dvě svatební kaple s nádhernými vitrážemi, lustry z ametystů, doplňky z benátského skla a květinovou výzdobou.

Okázalé ceremonie, které jsou tu v nabídce, však nejsou levnou záležitostí. Za jednu takovou můžete utratit až 18 000 dolarů. Jeden z nejexkluzivnějších svatebních balíčků se jmenuje Cosa Bella Wedding Package a zahrnuje mimo obřadu třeba pobyt v hotelových lázních, služby kadeřníků a stylistů, ubytování v exkluzivním střešním apartmá, večeři v okázalé restauraci a dvě vstupenky na show Cirque du Soleil.

Čtení na podobné témaCirque du Soleil: osmero strhujících stálých show moderního cirkusu v Las VegasPřečíst

V resortu Flamingo vás oddají v zahradním altánu obklopeném vodopády, palmami a květinami. Resort Venetian zase nabízí svatby na benátských gondolách.

Novomanželský slib můžete vyřknout také v nejznámější lasvegaské svatební kapli Graceland Wedding Chapel s romantickým prostředím, ve kterém se nechal oddat třeba Jon Bon Jovi. Kaple Little Church of West je pak nejstarší svatební kaplí v Las Vegas a čile se tu oddává už od roku 1942.

Jak to funguje a co udělat pro svatbu v Las Vegas? Poradíme!

Zařiďte si svatební licenciZařiďte si svatební licenci

Uskutečnit svatbu v Las Vegas je skutečně jednoduché. Než začnete zařizovat cokoliv dalšího, je nutné si nejprve vyřídit tzv. svatební licenci (Marriage Licence) na úřadě Marriage Services Division. Taková licence vás přijde na 60 dolarů a abyste ji získali, potřebujete pouze doklad totožnosti a pokud jste rozvedení, tak také potvrzení o rozvodu.

Musí vám být minimálně 18 let, pokud je vám mezi 16–18 lety, musíte mít ke svatbě souhlas rodičů. S licencí v ruce už se můžete nechat bez problému kdekoliv oddat, aniž byste potřebovali cokoli dalšího. Až se vrátíte domů, musíte si ještě nechat sňatek administrativně potvrdit, aby byl platný i u nás.

Nemáte-li dostatek prostředků k tomu, abyste na svatbu do Vegas pozvali veškeré příbuzenstvo, nevadí. Spousta svatebních prostorů nabízí sledování svateb online, a tak stačí příbuzným a přátelům poslat společně se svatebním oznámením internetový odkaz.

Když čas tlačí aneb Svatba během několika minut

Pokud chcete jednoduchou a rychlou civilní svatbu, dostavte se na Komisařství civilních svateb (Commissioner of Civil Marriages). Vyjde vás to na padesát dolarů.

Pokud nemáte čas nebo na vás Las Vegas zapůsobí tak, že se rozhodnete vdát či oženit zcela impulzivně, můžete vyzkoušet skutečnou raritu. Ve Vegas existuje jediné „svatební okénko“ (tzv. Drive-Up Wedding Window) na světě. Tak jako si zajedete pro svůj Big Mac k okénku u McDonalda, můžete si zajet k okénku, kde sedí oddávající.

Nezabere to víc než několik minut a nemusíte ani vystoupit z auta. A nezapomeňte: Jste v Las Vegas, takže takové okénko navíc funguje nonstop.

Barbora Klement Hůlková

Barbora Klement HůlkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 5 zájezdů

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/svatba-v-las-vegas/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024