TOP 10 floridských zážitků: Miami Beach, Disney World, aligátoři, Hemingway a něco na zub

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12993x

Nejproslulejším místem Miami je bezesporu slavná Miami Beach, ale zážitky můžete nasbírat i v jiných částech Floridy. Kde a jaké?

Vyberte si z našich zájezdů na FloriduZobrazit zájezdy

Jste sběrateli zážitků? A už jste byli na Floridě? Ne? Pak není nic lepšího, než si sbalit kufry a vyrazit za sluníčkem a teplem na Floridu! Nejlepší období pro návštěvu slunečního státu je mezi prosincem a květnem, ale Florida má co nabídnout kdykoli a komukoli. Jak si čas strávený na jihu USA co nejlépe užít? Poradíme vám!

1. Miami Beach – relax s nádhernými plážemi a stylovými restauracemi

Miami Beach s noblesními hotelyMiami Beach s noblesními hotely

Nejproslulejším místem Miami je bezesporu slavná Miami Beach, a to hlavně část zvaná South Beach. Nekonečné pláže s bílým pískem a zářící hladinou Atlantského oceánu přímo vybízí k odpočinku a slunění. Nudit se ale nebudete ani v okolních ulicích.

Nejkrásnější ulice Ocean Drive, která lemuje pobřeží, je skutečným architektonickým pokladem. Budovy, které tady stojí, jsou postaveny ve stylu „art deco“ a nikde jinde na planetě nenajdete tolik budov v tomto stylu pohromadě na jednom místě.

Restaurace zvou za rytmu hudby k příjemnému posezení u dobrého jídla či koktejlu. Pro milovníky nákupů je tady pak i známá Lincoln Road Mall, ulice, na které najdete mnoho obchodů a butiků slavných i neméně slavných značek.

2. Orlando – město, kde se sny stávají skutečností

Walt Disney World Resort a jeho hrdinovéWalt Disney World Resort a jeho hrdinové

Orlando je městem, které se změnilo z neznámého místa uprostřed pastvin na lukrativní oblast nabízející únik od reality. Zábavní parky tady rostou jako houby po dešti.  Tím nejznámějším je Disney World, který se dělí na čtyři části.

Magic Kingdom je klasický zábavní park s postavičkami jako Mickey Mouse, Goofy či Kačer Donald a nabízí mnoho atrakcí spojených s těmi nejkrásnějšími příběhy. Epcot nadchne všechny příznivce techniky a vědy, Hollywood Studios přenese návštěvníky do světa filmů a Animal Kingdom si oblíbí všichni, kdo mají rádi zvířata a zoo.

Velkým konkurentem Disney Worldu je  park Universal Studios. Ten se dělí do dvou parků a jeho největším lákadlem, krom rychlých horských drah, je „Wizarding World of Harry Potter“, který je snem každého fanouška kouzelnické série.

Orlando v teplých měsících nabízí také příjemné osvěžení ve vodních parcích. Návštěva SeaWorldu je nádherná zejména díky show, při kterých můžete vidět cvičené delfíny nebo kosatky

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

3. Vitamíny přímo ze stromu – ochutnejte čerstvou kokosovou šťávu

Ochutnejte čerstvý kokosOchutnejte čerstvý kokos

Při návštěvě města Key West, nejjižnějšího bodu USA, ochutnejte místní specialitu. Domorodci tady na plážích i mimo ně prodávají turistům kokosy, které mačetou před vašima očima rozseknou, a pak už nezbývá nic jiného, než si vychutnávat v tropických podmínkách lahodnou šťávu z kokosového ořechu.

Pro místní je tato pochutina naprosto běžná součást pitného režimu, pro turisty zase vítaná exotika. Navíc si můžete říct, že jste ochutnávkou udělali něco pro sebe. Kokosové mléko vás osvěží a dodá tělu potřebné vitamíny

4. Muzea na Floridě – nevšední přátelství s Hemingwayem, milionářem a NASA

Dům Ernesta HemingwayeDům Ernesta Hemingwaye

Řada měst na Floridě nabízí krom relaxu také nespočet muzeí a galerií. Jedním z těch, které byste neměli minout, je Dům Ernesta Hemingwaye v Key Westu. Můžete se tu projít pokoji, ve kterých rozjímal třeba ve chvílích, kdy pracoval na své novele Stařec a moře. 

Zůstaneme-li při tématu, musíme vás upozornit na několik majáků, které jsou po Floridě rozesety a turistům dnes díky expozicím vyprávějí ohromující příběhy plné bouří, ztroskotaných lodí a světla, které zachraňovalo životy.

V Miami se nachází jedno z nejnádhernějších muzeí, a to bývalá rezidence milionáře Jamese Deeringa, ve které se snoubí mnoho uměleckých směrů.

V St. Petersburgu se pak nachází druhé největší muzeum Salvadora Dalího, které přibližuje pohled na jeho život a dílo.

Pro milovníky vesmíru se nachází kousek od města Orlanda Kennedyho vesmírné centrum, které zabere celý den návštěvy. V muzeu se dozvíte více o objevování vesmíru, přistání na měsíci a můžete si prohlédnout třeba vystavené rakety NASA. 

5. Národní park Everglades – aligátoři ve volné přírodě

NP EvergladesNP Everglades

Park založený roku 1947 se nachází na jihu Floridy. Oblast NP Everglades láká turisty hlavně na aligátory, kteří se v parku volně pohybují. Věděli jste, že na světě se vyskytují pouze dva druhy aligátorů? Je to Aligátor americký, jehož domovem je jihovýchod USA (převážně právě Florida) a Aligátor čínský, který žije pouze v Číně.

Aligátoři v Americe jsou větší než jejich čínští konkurenti a spatřit je ve volné přírodě je úkaz, na který jen tak nezapomenete. NP Everglades je jejich přirozeným prostředím, a tak je možné, že při procházce parkem alespoň na jednoho natrefíte.

6. Dobrodružná cesta „Overseas Highway“ – do nejjižnějšího bodu USA

Overseas HighwayOverseas Highway

Na Key West je možné se dostat pouze po jedné silnici, a to po tzv. Overseas Highway, která kopíruje starou silnici zničenou hurikánem.

Dobrodružná cesta vám vezme dech krásným panoramatem nekonečné mořské hladiny, zeleně a oblohy. Po cestě dojedete až do nejjižnějšího bodu, města Key West, které jakoby nebylo ani americké. Architektura, lidé a přítomnost Karibiku, dělá Key West jedním z nejexotičtějších měst USA.

7. Cestujte v Miami netradičně s místním „Miami Trolley“

Miami TrolleyMiami Trolley

Jak nejlépe a netradičně poznat některé části Miami? Zamávat na jakékoliv zastávce určené pro „Miami Trolley“, nasednout a vysednout například u některé z restaurací na trase.

Vozítka, která vypadají trošku historicky a nevšedně, mají příjemné interiéry, a křižují nejznámější čtvrti Miami jako Coral Gables či Biscayne. Ale pozor – každá zastávka je na znamení (musí se zatáhnout za šňůru lemující zdi). A dobrá zpráva na závěr– jezdí zadarmo!

8. Aligátoří farma – show s predátory a jízda na vznášedlech

Aligátoří farmaAligátoří farma

Třešničkou na dortu po návštěvě NP Everglades je zastávka na aligátoří farmě. Na jednom místě uvidíte tolik aligátorů, že nebudete věřit svým očím. Správci farmy připravují každý den show, ve které se dozvíte více o těchto krásných zvířatech a hlavně se konečně názorně přesvědčíte o tom, že aligátor a krokodýl není totéž.

Na aligátoří farmě vám ale poví leccos také o hadech. Dozvíte se například, jaké druhy hadů se na Floridě běžně vyskytují a proč je rozhodně nebudete chtít potkat. Hada či malého aligátora si dokonce budete moci podržet a zažít tak něco neopakovatelného.

Na závěr se pak ještě projedete vznášedlem po krajině a pravděpodobně narazíte i na nějakého toho volně žijícího aligátora, ptáky, či jiné živočichy v dechberoucí krajině.

Počítejte raději s rychlejší jízdou po vodní ploše a také s tím, že budete s největší pravděpodobností trochu mokří... Za ten zážitek to ovšem jistě stojí.

9. Zalichoťte chuťovým buňkám – co je „Key Lime Pie“?

Key Lime PieKey Lime Pie

Pro milovníky sladkostí a dobrot je zážitkem vyzkoušet místní „Key Lime Pie“, který vznikl ve městě Key West. Tradiční dort z limetek můžete ochutnat ve většině místních restaurací, ale ještě lepší možností je, nechat se pozvat k někomu domů.

Každá rodina v Key West má údajně svůj zaručený recept, který se dědí z generace na generaci, jak tenhle svěží moučník připravit. 

10. Florida jako továrna na zážitky – zaplavat si s delfíny, potápět se u útesů…

Jedinečná show s mořskými živočichyJedinečná show s mořskými živočichy

„Seaquarium“ v Miami nebo „Theater of the Sea“ nedaleko Islamorada jsou místa, kde si můžete zaplavat s delfíny. A věřte, že být tak blízko těmto nádherným tvorům, je nezapomenutelným zážitkem i pro zarputilé odpůrce romantiky.

Pro ty, které láká spíše podmořský svět, je tady možnost potápět se u korálových útesů. Jmenují se „John Pennekamp Coral Reef State Park“ a rozhodně stojí za to, abyste se kvůli nim nasoukali do neoprenu.

A ti, kteří se namočit opravdu nechtějí, mohou využít alespoň služeb lodi se skleněným dnem, která se od břehů Miami pravidelně odráží na moře a provází suchou nohou turisty faunou i florou oceánu.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

USA (Florida)

Na Floridu za zážitky

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Floridu

Zájezdy na Floridu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-10-floridskych-zazitku/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024