Hrajeme si na cestování: TOP 4 hry na doma s tematikou poznávání světa

Pavlína Sedláčková Pavlína Sedláčková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 3. 2020 • Přečteno 7099x

Procestujte spolu svět! Jde to i teď. Nevěříte? Našli jsme pro vás čtyři zábavné společenské hry, kterými zaplníte čas a něco se přiučíte.

Vyberte si z našich 6 zájezdů do NorskaZobrazit zájezdy

Jste cestovatelská rodina, ale je jasné, že teď se chvíli nikam nepodíváte? Nevěšte hlavu. Máme pro vás tipy, jak děti zabavit a zároveň cestovat alespoň prstem po mapě a v krásných vzpomínkách. Lekce zeměpisu, zábavy a třeba i inspirace pro vaši příští dovolenou – to jsou top 4 vybrané cestovatelské hry na doma, ke kterým nepotřebujete téměř nic. Jen jeden druhého…

1. Kudy tudy?

Přes jaká města a země se vydáte Vy?Přes jaká města a země se vydáte Vy?

Kudy byste jeli ze svého rodného města do Paříže? Přes jaké země a města? Vymyslete různé destinace, které dětem zadáte s cílem naplánovat co nejkratší trasu. Spolu se pak podívejte, která místa děti uvedly a spojte je na mapě. Využijte třeba mapy.cz či google maps nebo si vytiskněte mapu Evropy a zakreslujte do ní pastelkami.

Až uvidíte kličky na mapě, které byste podle zvolených bodů museli udělat, určitě se spolu zasmějete, ale zároveň se něco přiučíte. Popovídejte si o všech překážkách (řeky, hory), které se vám postaví do cesty, a naplánujte si cestu třeba na vaši příští dobrodružnou dovolenou. 

2. Zeměpisná abeceda

Zahrejte si zeměpisnou abeceduZahrejte si zeměpisnou abecedu

Projděte s dětmi abecedu. Ke každému písmenku se snažte vymyslet zeměpisný pojem. Určete si, zda může jít jen o světadíly, státy a města či pohoří, řeky, moře anebo si zahrajete vše dohromady. Začínáte písmenem A jako Azorské ostrovy, B jako Belgie atd. Hra může spočívat v tom, že vyhraje ten, kdo uloví víc písmen.

Jeden je na tahu tak dlouho, dokud určuje správné písmeno v pořadí a k němu stát, město apod. Hra se dá ale hrát i obdobně jako „Město, jméno, zvíře, věc“ a zapisovat na papír. Kdo zvládne v limitu více pojmů (více písmenek), vyhrává. 

Čtení: Zájezdy do Norska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Maďarska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Holandska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Dánska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Belgie – srovnání a doporučení

3. Vašek jel na výlet a do batohu si sbalil…

Vašek jel na výlet a do batohu si sbalil…Vašek jel na výlet a do batohu si sbalil…

Hledáte zábavnou cestovatelskou hru, u které si procvičíte paměť? Pak tu máme tip pro všechny malé dobrodruhy. Jak to funguje? Každý hráč začíná větou „Vašek jel na výlet a do batohu si sbalil…“ a vymyslí jednu věc, kterou by si s sebou na výlet vzal. 

Pokračuje další malý cestovatel, který začne stejně a musí zopakovat vždy všechny věci, které do batohu přidali předchozí hráči. Schválně, kolik věcí se vejde do Vaškova batohu, tedy do paměti malých dobrodruhů? Čím větší nesmysl do batohu vloží, tím je hra zábavnější a věci se lépe pamatují. Čím smysluplnější obsah bude mít, tím je naopak hra obtížnější. 

4. Marťan v supermarketu

U marťana se zaručeně pobaví celá rodinaU marťana se zaručeně pobaví celá rodina

Tato hra se bude vašim nejmenším určitě v životě hodit, a navíc se u ní perfektně pobaví celá rodina. Znáte to, když cestujete do cizí země, kde nevládnou angličtinou ani jiným světovým jazykem, a vy si potřebujete nakoupit? Pak se roztančí vaše ruce i nohy a je jen otázkou vaší kreativity, jak danou věc předvedete.

Buďte kreativní i doma a představte si, že jste mimozemšťan, který si jde na planetě Zemi nakoupit a neumí jazyk. To, co chce, musí předvést a dítě hádá. Jakmile uhodne, vyměníte se a hádáte vy. Až vás omrzí potraviny a jiné věci, co se dají běžně koupit v supermarketu, můžete plynule navázat a předvádět místo, kam se mimozemšťan chtěl dostat a místo toho přistál u vás doma. A začít můžete třeba klokanem… Kdo už ví?

Pavlína Sedláčková

Pavlína SedláčkováExpert Radynacestu.cz

Lákají mě cesty za poznáním a dobrodružstvím, ať už je cílová destinace jakákoliv.

Norsko

Poznejte město u fjordu

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Norska

Zájezdy do Norska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. července

Maďarsko

Pompézní Budapešť

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Maďarska

Zájezdy do Maďarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 4. října

Holandsko / Nizozemsko

Holandsko vás dostane

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Holandska

Zájezdy do Holandska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 25. července

Dánsko

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Dánska

Zájezdy do Dánska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

Belgie

Objevte belgická města

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Belgie

Zájezdy do Belgie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/top-4-hry-na-doma/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024