Typické suvenýry z Říma: kůže, bižuterie a dobroty

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21233x

Typickými suvenýry dovezenými z Říma jsou jak klasické figurky, trička s potiskem, tak kožené boty či kabelky.

Vyberte si z našich 16 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Řím byl již v dávných dobách centrem designu a módy a mnoho lidí sem i dnes míří za nákupy. Při nákupu suvenýrů se můžete nechat inspirovat římským elegantním stylem v módě. Oblíbenými dárky bývají kožené kabelky či obuv. Ženy si na památku často odvážejí různé látky, keramiku či sklo.

Řím bohužel nepatří k městům, která jsou vyhlášená levnými nákupy. Nicméně dáte-li si práci, můžete v bočních uličkách nalézt i levnější řemeslné výrobky, které se mohou stát originálními dárky, které potěší každého.

Častou pozorností z Říma bývají i šperky a bižuterie. Nikoho rozhodně neurazí, když mu z výletu do Říma přivezete italské dobroty. Velmi oblíbené jsou zdejší dezerty z ricotty. Italské sušenky obsahují nejrůznější přísady, mezi nimiž naleznete mandle, piniové oříšky a med. Typickým italským produktem, kterým nikdo nepohrdne, je vynikající sýr pecorino romano. Pokud budete přemýšlet nad dalšími delikatesami, které domů přivézt, můžete si vybrat například parmskou šunku, olivový olej, voňavé sušené hříbky, olivy, sušená rajčátka, vynikající vína, výbornou čokoládu či kvalitní kávu.

V Římě je k sehnání spousta suvenýrů s náboženskou tematikou. Trička, sošky, pohlednice a hrníčky s motivy Michelangelových mistrovských děl a další přitažlivé i kýčovité suvenýry naleznete v mnoha pojízdných stáncích, které se nacházejí v blízkosti turistických památek.

Pokud přece jen chcete ušetřit nějakou korunu, vydejte se do Říma v období výprodejů, které trvají od poloviny července do poloviny září. Druhou vlnu výprodejů zastihnete od ledna do začátku března. 

Kde co nakoupit?

Na Via dei Coronari můžete pořídit výjimečné starožitné kousky, připravte se však na vyšší ceny. Pokud chcete nakoupit kvalitní potraviny, oděvy, knihy a nejrůznější dárky, můžete se vydat na Via Cola di Renzo. Pokud si chcete užít okouzlující pohled na umělecké řemeslníky při práci venku, navštivte Via dei Cappellari. Výjimečným zážitkem i místem zajímavých nákupů je nedělní bleší trh v Trastevere. Pokud naopak hledáte značkové prodejny s luxusním zbožím, zamiřte do spleti uliček u Španělských schodů.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 16 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/typicke-suvenyry/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024