Zajímavosti z regionu Interlaken: výlet lodí, nádherné vodopády a sladké pusinky

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6449x

Sherlock Holmes, sněhové pusinky a plavba po jezerech jsou zajímavostmi kraje kolem Interlakenu.

Vyberte si z našich zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Reichenbachské vodopády, si Arthur Conan Doyle vybral jako kulisu pro smrt slavného Sherlocka Holmese?

Většina jezdí do tohoto kraje za letní horskou turistikou, výšlapy či výjezdy na alpské tisícové velikány a adrenalinovými sporty všech druhů nebo v zimě si zalyžovat či zajezdit na snowboardu.

Další z možných zážitků mohou být také zajímavé. Co třeba projížďky na jezerech? Nebo výlet na Reichenbachské vodopády? Možná vám přijde zajímavá i výprava do kraje sladkých sněhových pusinek.

Jezera a okolní krajina

Jezera Thunersee a Brienzersee jsou přirozenou branou do kraje Bernese Oberland a nabízí řadu výletních plaveb s jídlem na palubě a tematickými výpravami. Přičemž návštěvy měst na jejich břehu Thun, Brienz, Interlaken a mnoha dalších vám pak zpříjemní váš čas na souši. Malebnost jezera Thun umocňují vrcholy Niesen a Stockhorn a zalesněné svahy Beatenburgu.

Když se ohlédnete, uvidíte také sněžné vrcholy trojice Eiger, Mönch a Jungfrau na jihu. Jezero lemují veřejnosti přístupné hrady a vznosné zámečky. Ke všem zajíždí lodě, což je nejlepší doprava k návštěvě těchto památek. Město Thun je příjemnou alternativou k Interlakenu. Je možnost tady přenocovat či si zajít na výlet na místní hrad nebo do středověkého centra táhnoucího se kolem řeky Aary.

Brienzersee je o něco dramatičtější díky strmým skalám okolo a má pověst nejčistšího jezera ve Švýcarsku. Do jezera stékají zalesněnými svahy divoké potoky vody. Na to vše shlíží majestátní Faulhorn s 2681 m. n. m. a Rothorn o pár metrů nižší. Brienz je tiché městečko, známé jako středisko řezbářství, takže neváhejte a nakupte něco z místních suvenýrů. Jedná se o kvalitní, ručně vyráběné produkty.

Sherlock Holmes

Mnoho chvil zde strávil i sir Arthur Conan Doyle, tvůrce neohroženého Sherlocka. Je tedy pochopitelné, že v Meiringenu najdete i jeho muzeum. Zasazení muzea do sklepení anglikánského kostela je přinejmenším zajímavé. Našli byste tady i repliku detektivovy pracovny z Baker Street. Samotné město ale není tak atraktivní jako jeho okolí. Nejjednodušší ze všech výletů je cesta k působivým vodopádům.

Ponuré Reichenbach Fall se skvěle hodí pro něco tak strašného jako je smrt slavného Sherlocka Holmese. Spisovatel si vybral věru krásnou kulisu. Mechem porostlé lesy, burácející vodopád padající do obrovské šachty s černými skalami. Román Poslední případ z roku 1891 končí na tomto místě Sherlockovou smrtí, ovšem k velké nelibosti jeho fanoušků. Ti vyvinuli na spisovatele takový nátlak, že musel detektiva opravdu oživit v dalším románu. Zachytil se za větev a zachránil si život. Jeho slavná dobrodružství tak mohla dále pokračovat

Čtení: Zájezdy do Švýcarska – srovnání a doporučení

Sněhové pusinky

Kraj Bernese Oberland je skutečně domovem křehké laskominy – sněhové pusinky, která má ovšem poněkud hořký osud. Jak smrt Sherlocka Holmese, tak vznik sněhové pusinky, jsou spjaty s městem Meiringen. Starobylé město leží v srdci turistické oblasti Halisberg a je oblíbeným zimním střediskem Angličanů.

A jaký byl osud sněhové pusinky z Meiringenu? Nikoli tak románový, přesto poněkud hořký. V předrevolučním osmnáctém století přišel italský pekař jménem Gasparini s novinkou v podobě pečené směsice vaječných bílků, cukru a šlehačky. Pojmenoval ji podle tohoto místa, tedy místa své inspirace.

Historické názvy, které se užívaly, jsou meiring, meirinken či francouzské meringue, česky pusinka, což nevystihuje původ této laskominy, ale spíše chuťové vlastnosti výrobku. Dědictví, respektive písemnosti o něm, ale zmizely ve dvou požárech města. Když výzkumníci z Frankfurtu znovu objevili původ pusinky, svítalo na lepší časy. Ale za války byl Frankfurt vybombardován a spolu s ním i tyto důkazy. Místní se ovšem legendy nevzdali. Nadále tak místní cukrárny chrlí svých 1500 pusinek denně.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 11. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimavosti-z-regionu-interlaken/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024