Doprava ve Švýcarsku: přesnost, promyšlenost, rychlost a krásné scenérie

Romana Şenlug Romana Şenlug, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5311x

Promyšlenost a návaznost dopravních spojů můžeme Švýcarům jedině závidět.

Vyberte si z našich 5 zájezdů do ŠvýcarskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Z ČR je to do nejvzdálenějších oblastí ve Švýcarsku pouhých 1000 km? Takže to zvládnete i v dobrém čase.

Možností, jak se ve Švýcarsku dopravovat a přemisťovat je bezpočet. Navíc je to vždy příjemný zážitek, protože scenérie, které tato země nabízí, jsou jednoduše úchvatné, takže vás to cestování bude vždy bavit. Každý si nakonec bez „brblání“ užije cestování i veřejnou dopravou, jelikož přesnost je výsadou králů a v této zemi to platí dvojnásob.

Spíš bychom mohli říct, že přesnost je výsadou Švýcarů. Promyšlenost dopravních spojů je také obdivuhodná. U nás se vám nestane, že na váš vlak bude navazovat autobusový spoj i do té nejzapadlejší vesničky.

Letadlo

Předpokládejme, že se sem budete chtít dopravit letecky. Z České republiky létají aerolinky do Ženevy, Curychu či Basileje. Přičemž za poměrně nízkou cenu strávíte v letadle pouze něco přes hodinku a Švýcaři jako vždy k tomu mají něco navíc. Ze svého domácího letiště si můžete nechat zaslat svá zavazadla na zvolenou vlakovou stanici. Můžete tak cestovat bez čekání na zavazadla a ani se s nimi nemusíte tahat.

Vlak

Při dopravě vlakem do Švýcarska se také nemusíte bát nějakého nepohodlí. Bez problémů vás tam dopraví přímé spoje lehátkovými nebo lůžkovými vozy, které nabízí veškerý komfort včetně snídaně zahrnuté v ceně.

Doprava vlakem po Švýcarsku je velmi dobrá volba, jelikož s příslušnými pasy a zlevněnými jízdenkami je to ta nejvýhodnější a nejpohodlnější cesta. Navíc vlaková nádraží, kde byste případně měli strávit trošku času, než pojede další spoj, jsou neuvěřitelně příjemná místa, jsou totiž mnohdy sídlem různých obchodů či supermarketů s prodlouženou pracovní dobou a najdete zde kvalitní restaurace, které bývají neotřelým zážitkem. Pokud potřebujete jet někam dále, meziměstskou dopravu zajišťují žluté postbusy. Scénické trasy vlaků a postbusů jsou kapitolou sama pro sebe.

Čtení: Zájezdy do Švýcarska – srovnání a doporučení

Auto/autobus

Autem či autobusem jste v zemi také poměrně rychle. Trasa přes Německo je rychlá, pohodlná a bez problémů. Existují také přepravní společnosti, které mají pravidelné spoji s městy, jako jsou Curych, Ženeva, Basilej, Bern, Lausanne, St. Gallen a Lucern.

Loď

Jiný druh dopravy, který u nás nenajdete, je doprava lodní. Ve Švýcarsku jen kvete, samozřejmě z důvodu přítomnosti četných jezer. Na nich fungují pravidelné trajekty, většinou od dubna do října a cesta je příjemným zážitkem. Zejména, když se objíždí úpatí alpských velikánů napříč Ženevským jezerem.

Výhodné pasy

Švýcarský systém veřejné dopravy je neuvěřitelným divem současného světa. Je jednoduše kvalitní ve všech možných směrech, a to bez nadsázky. Díky podpoře ekoturismu je myšleno také na cyklisty. Navíc veškerou dopravu zjednodušuje fakt, že existuje pár velice výhodných pasů, které výrazně zlevňují použití jakéhokoliv dopravního prostředku. Stačí si jen zvolit, podle toho, jak dlouho se v zemi chcete zdržet a kolik veřejné dopravy, tedy vlaků, autobusů, kabinových a pozemních lanovek, tramvajích a metrech, při tom využijete.

Romana Şenlug

Romana ŞenlugExpert Radynacestu.cz

Ve světě je stále co objevovat. Cestování je jeden ze smyslů mé celoživotní poutě.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Švýcarska

Zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 7. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/doprava-svycarsko/Doporučujeme z Švýcarska

Nejnovější z ŠvýcarskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024