Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00

Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 11. 4. 2024

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová
e-mail: petrova@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602


Sladká Francie, říkají... a mají pravdu. Je hodně romantických míst, ale z žádného nesálá tolik romantiky na každém rohu jako z Paříže. Poznejte ale i další kouty rozlehlé Francie: kouzelná místa, kterými se inspirovali slavní impresionisté, čarokrásnou syrovost bretaňského venkova, vinné Bordeaux či ostrov krásy a vůně.

Letecky do Francie

To nejkrásnější z Normandie + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

Jednou ročně je do nabídky zařazen pětidenní kombinovaný zájezd do Normandie. Kombinovaný znamená, že přesun z ČR je zajištěn letecky, ale na letišti v Paříži už na nás čeká náš autobus s řidiči, se kterými celou Normandii během pěti dní prozkoumáme. Čekají nás kouzelná místa, kterými se inspirovali slavní impresionisté, i pláže, na kterých se za 2. světové války vylodila spojenecká vojska. Neunikne vám ale ani to nejzajímavější z Paříže, které budeme věnovat poslední den. 

To nejkrásnější z Normandie + BRETAŇ (letecky z Prahy)

Jedinečný kombinovaný zájezd, během kterého poznáte divoký kout severozápadu Francie. Po příletu nás vyzvedne autobus Radynacestu a vydáme se na cestu. V Giverny se dozvíme o životě a díle Clauda Moneta a projdeme se úchvatnou zahradou v opatství Saint Georges de Boscherville. Jedinečný zážitek nás čeká při přejezdu mostu Pond de Normandie dělící Horní a Spodní Normandii. Prozkoumáme unikátní ostrov s goticko-románským klášterem Mont-Saint-Michel a zamíříme do Bretaně, kde si užijeme odpočinek na pláži s koupáním. Uvidíme největší přílivovou elektrárnu na světě a překrásné skalní útvary mysu Cap Fréhel a skalní útesy v Étretatu. Za zmínku určitě stojí i výjimečně chutné palačinky, které ochutnáme jak v Bretani, tak ve městě Quimper.

Čtení na podobné témaZájezdy na jih Francie – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z La Rochelle + BORDEAUX + PEVNOST BOYARD (letecky z Prahy)

V regionu Bordeaux se vydáme po stopách stejnojmenné odrůdy červených hroznů. Velký okruh oblastí Bordeaux nabízíme jednou ročně, vždy začátkem prázdnin. Během týdne (respektive osmi dní) poznáme to nejzajímavější z pobřežní oblasti Atlantského oceánu, včetně proslulé pevnosti Boyard, a bezpochyby silným zážitkem bude i cesta rychlovlakem TGV z Paříže do La Rochelle. Zájezd tak vyhoví jak milovníkům přírody, tak i zájemcům o historii či vymoženosti moderní doby.

Čtení na podobné témaZájezdy do Paříže – srovnání a doporučeníPřečíst

To nejlepší z Korsiky + MENHIRY VE FILITOSE + KOUPÁNÍ VE STŘEDOMOŘÍ (letecky z Prahy)

Korsika si vás získá pro její nádherné pláže, průzračně čisté moře, romantické zátoky či přírodní útvary. Na tento „ostrov krásy a vůně“ vyrážíme vždy v létě, kdy zde panuje krásné počasí. Společně navštívíme nejmalebnější městečka, ochutnáme zdejší kuchyni, výbornou zmrzlinu a vyhlášené místní likéry. Zjistíme, kde se zrodil banditismus a objevíme místo pravděpodobného narození Napoleona Bonaparte. Vyvážený program nabízí kromě poznání i odpočinek na pláži, domů se tak vrátíme příjemně odpočatí a plni nevšedních zážitků.

To nejlepší z Colmaru + ŠTRASBURK + ALSASKÁ VINNÁ STEZKA (letecky z Ostravy – Krakova)

Nejlepší vína, typické hrázděné domy, historické skvosty… Míříme do alsaské krajiny. Projedete se supertramvají k Evropskému parlamentu a projdete uličkami Štrasburku. V Obernai uvidíte unikátní zvonici a Colmar na vás dýchne tradiční vinařskou atmosférou. Ochutnáte tradiční flammkuchen a skvělá vína z Riquewihru. Dopřejte si voňavé zážitky z Francie – poznávejte Alsasko!

Autobusem do Francie

Švýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO (autobusem z Ostravy)

Novinkou mezi autobusovými zájezdy je putování po švýcarsko-německo-francouzském pomezí. Na žádné jiné z našich cest během pár dní nezvládnete hned čtyři země. Čeká nás kouzelné Lichtenštejnsko, švýcarský Curych a Ementál, malebné francouzské Alsasko plné překrásných hrázděných domů, Husova Kostnice i majestátní německé katedrály.

Francouzské Švýcarsko + MONT BLANC (autobusem z Ostravy)

Švýcarsko, jak ho neznáte – s francouzským šarmem v hlavní roli. Objevíte půvabné Lausanne s katedrálou Notre-Dame, kosmopolitní Ženevu i středověký hrad Chillon tyčící se na skále u největšího švýcarského jezera. Pochutnáte si na lahodné čokoládě i vynikajících sýrech a panoramata nejvyšší hory Evropy vás dostanou. Dopřejte si zážitky jako cestovatel a poznejte „francouzské“ Švýcarsko!

Zobrazit všechny zájezdy do FrancieKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Snažím se se při svých cestách držet francouzské filosofie ‚savoir vivre‘, neboli umění žít.Majestátní a nádherné křídové útesy maloval sám Monet
Dělostřelecké baterie jsou rozesety po celé Normandii
Tradiční produkty Normandie – sýr a sklenka jablečného cideru
Mys Fréhel, Bretaň
V Bordeaux se nachází jedno z nejkrásnějších muzeí vín
La Rochelle
Korsika Bastia
Skvělé víno, pivo i nevšední likéry jsou korsickou specialitou.
Ponořte se do historie Korsiky
Hrázděné domy v Colmaru
Hrad v lichtenštejnském Vaduzu
Chamonix
Výhled na Mont Blanc

Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024