Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17
Pobočka v Praze 30.5. a 31.5. zavřena

Zájezdy do Francie – srovnání a doporučení

Autor: Karolína Petrová, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 16. 11. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Karolína Petrová – e-mail: petrova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 602


Paříž je jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy, a nemůže tak na seznamu našich destinací chybět. Hranicemi Paříže ovšem Francie nekončí, proto v naší nabídce najdete i zájezdy, kde to voní po zážitcích z vinic, solí z Atlantiku a levandulemi. Nejkratší zájezdy trvají 4 dny, ty nejdelší 8 dní. Pro toho, kdo nerad létá, je tu i možnost autobusových cest.  

Sever a střed Francie

To nejkrásnější z Normandie + PAŘÍŽ (letecky z Prahy)

Jednou ročně je do nabídky zařazen pětidenní kombinovaný zájezd do Normandie. Kombinovaný znamená, že přesun z ČR je zajištěn letecky, ale na letišti v Paříži už na nás čeká náš autobus s řidiči, se kterými celou Normandii během pěti dní prozkoumáme. Čekají nás kouzelná místa, kterými se inspirovali slavní impresionisté, i pláže, na kterých se za 2. světové války vylodila spojenecká vojska. Neunikne vám ale ani to nejzajímavější z Paříže, které budeme věnovat poslední den. 

To nejlepší z Colmaru + ŠTRASBURK + ALSASKÁ VINNÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Říká se, že Alsasko je nejkrásnější na podzim, když se listí vinných rév na svazích zbarví do podzimních barev, i my proto nabízíme tento pětidenní letecký zájezd vždy v říjnu. Jak už z názvu zájezdu vyplývá, nevynecháme ani to nejdůležitější z regionu – města Štrasburk a Colmar, která potěší hlavně gurmány svou vytříbenou kuchyní. Co ale stojí za průzkum, jsou rozhodně městečka a vesničky nacházející se na tzv. alsaské vinné stezce, kterou se společně projdeme. 

To nejlepší z La Rochelle + BORDEAUX + PEVNOST BOYARD

V regionu Bordeaux se vydáme po stopách stejnojmenné odrůdy červených hroznů. Velký okruh oblastí Bordeaux nabízíme jednou ročně, vždy začátkem prázdnin. Během týdne (respektive osmi dní) poznáme to nejzajímavější z pobřežní oblasti Atlantského oceánu, včetně proslulé pevnosti Boyard, a bezpochyby silným zážitkem bude i cesta rychlovlakem TGV z Paříže do La Rochelle. Zájezd tak vyhoví jak milovníkům přírody, tak i zájemcům o historii či vymoženosti moderní doby.

Švýcarsko-německo-francouzské trojmezí + VADUZ + BODAMSKÉ JEZERO

Novinkou mezi autobusovými zájezdy je putování po švýcarsko-německo-francouzském pomezí. Na žádné jiné z našich cest během pár dní nezvládnete hned čtyři země. Čeká nás kouzelné Lichtenštejnsko, švýcarský Curych a Ementál, malebné francouzské Alsasko plné překrásných hrázděných domů, Husova Kostnice i majestátní německé katedrály.

Čtení na podobné témaZájezdy do Paříže – srovnání a doporučeníPřečíst

Jih Francie autobusem s nejbohatším programem

Zájezdy na jih Francie autobusem patří mezi nejoblíbenější, neboť za šest dní v oblasti Provence prozkoumáme to nejlepší, co může region nabídnout. Na programu jsou pouze v období červen–červenec, protože právě tehdy kvete levandule.

V nabídce máme dva, oba mají stejný program v Provence, liší se pouze náplň posledního dne.

To nejkrásnější z Provence + MONAKO (autobusem)

Na tomto zájezdu si užijeme poslední den zastávku v Èze, kde sídlí jedna z poboček parfumerie Fragonard, a zbytek dne strávíme v Monaku. Za návštěvu tu stojí exotická zahrada a trať závodu Formule 1.

To nejkrásnější z Provence + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (autobusem)

V programu nás čeká nejoblíbenější město na Azurovém pobřeží – Nice. Můžeme se projít Starým Městem a na kopci Suquet zamířit k ukrytým vodopádům. Mým osobním tipem je Matissovo muzeum, odpolední koupání a relax na městské pláži.

Výhodou autobusového zájezdu je to, že jsme mobilní, kdykoliv se můžeme rozhodnout a upravit program. Za pár dní toho samozřejmě stihneme více. Nevýhodou je dlouhá cesta z Ostravy až do Avignonu, skoro 24 hodin, a ne pro každého je tento způsob dopravy komfortní.

Jih Francie letecky pro větší pohodlí

Pro ty, kteří preferují pohodlí a rychlost přesunu, máme v nabídce i leteckou verzi. Výhodou je, že za dvě hodinky jsme z Prahy v Marseille.

To nejkrásnější z Provence + MARSEILLE + OKROVÁ STEZKA (letecky z Prahy)

Zájezd je čtyřdenní a krom Marseille, kde budeme bydlet, stihneme i to nejzajímavější v regionu. Jeden den se věnujeme Avignonu a Arles. Druhý den si autobusem projedeme vesničky v okolí, zejména slavné Gordes, van Goghovu léčebnu v Saint-Remy-de-Provence a levandulové políčko u kláštera Sénanque. Některé klenoty regionu Provence tady ale oproti autobusovému zájezdu chybí.

Tyto zájezdy jezdíme ve dvou termínech – v červnu kvůli kvetoucí levanduli a na podzim, kdy je počasí mnohem příjemnější a uličky nebývají tak plné. Co se týče dopravy na místě, tam jsme odkázáni na MHD a nejsme tak variabilní jako u autobusového zájezdu.

Francouzská riviéra – nikdy neokoukaná klasika

Oproti středověké a romantické Provence nás na vyhlášené riviéře, kam jezdí i místní, čeká pravá dovolenková atmosféra luxusu i kus poznání.

To nejkrásnější z Nice + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Pouze na tomto zájezdu si naplno užijete filmové Cannes se slavným červeným kobercem, malebné staré přístavy v Nice nebo Antibes. Vydat se navíc můžete lodí i na některý z blízkých ostrovů. 

Tento zájezd nabízíme průměrně čtyřikrát do roka, neboť každé období má svá pozitiva. Jaro bývá nejrozkvetlejší, ale také nejvíce okupované turisty, v letní sezonu (od června do září) je na jihu příjemné letní počasí a volné odpoledne často využíváme ke koupání. A podzim? Ten značí na jihu Francie pohodu bez davů turistů a stále příjemné počasí.

Zobrazit všechny zájezdy do FrancieKarolína Petrová

Karolína PetrováSpecialista Radynacestu.cz

Francii miluji a snažím se, aby z ní cestovatelé poznali to pravé a jedinečné ‚savoir vivre – umění žít‘.Majestátní a nádherné křídové útesy maloval sám Monet
Dělostřelecké baterie jsou rozesety po celé Normandii
V nabídce nesmí chybět Alsaská vinná stezka
I alsaský Colmar má své Malé Benátky
La Rochelle je klenotem Atlantického pobřeží
V Bordeaux se nachází jedno z nejkrásnějších muzeí vín
Provence_levandulova_pole_2_Radynacestu_Pavel_Spurek.jpg
Posíláme pozdravy z Marseille, od baziliky na kopci je parádní výhled.
Provence_Pont_du_Gard_Radynacestu_Pavel_Spurek_2015.jpg
Aix-en-Provence má jedno z nejúžasnějších venkovních tržišť.
Okrova stezka Roussillon
Impozantní antická aréna v Arles vás naprosto dostane.

Inspirujte se na našem Instagramu:

Katalog 2022