Zájezdy pro cestovatele

Ptejte se nás +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy do Skandinávie – srovnání a doporučení

Autor: Petra Dorčáková, Radynacestu.cz | Aktualizováno: 30. 11. 2020

Tyto zájezdy připravuji.Máte dotaz? Tyto zájezdy připravuji.
Zájezdy připravuji
Petra Dorčáková – e-mail: dorcakova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 110 605


Zájezdy do Stockholmu, Osla a Kodaně pořádáme vždy ve čtyřdenní variantě, jen u Stockholmu ještě nabízíme tři pětidenní varianty. U čtyřdenní varianty do Stockholmu si přitom můžete ještě zvolit, zda vám vyhovuje víc let z Prahy, nebo z Ostravy. U dalších variant pak létáme pouze z Prahy, ovšem program je o kapku bohatší. V neposlední řadě ale v nabídce najdete také tzv. kombinované zájezdy, kde kombinujeme leteckou a autobusovou dopravu. 

Stockholm – 4denní varianta

To nejlepší ze Stockholmu

Neobyčejný prodloužený víkend strávíme ve městě, kterému se ne nadarmo přezdívá Benátky severu. Můžeme slíbit, že si na zájezdu odpočinete, jedná se totiž spíše o oddechový výlet do švédské metropole. Můžete se těšit na historickou část Starého Města Gamla Stan s královským palácem.

Zavítáte také na ostrov Riddarholmen, odkud si prohlédnete stockholmskou dominantu, kde se předávají Nobelovy ceny – městskou radnici, kam později také zavítáte. Dalším místem, které si nenecháme ujít, je Skansen, kde nahlédnete do nejrůznějších období švédské historie. Sportovní nadšenci budou moci navštívit hokejovou halu Globen a během zájezdu vyrazíte i na výlet za město navštívit reprezentativní sídlo švédských králů Drottningholm. Právě tento základní zájezd je kromě Prahy pořádán také z Katovic a Krakova.

Stockholm – 5denní varianta

To nejlepší ze Stockholmu + VIKINGSKÁ BIRKA

Zážitek ze stockholmského dobrodružství je během tohoto zájezdu ještě „okořeněn“ celodenním fakultativním (není v ceně) výletem lodí za opravdovým vikingským poznáním do města Birka na ostrově Björkö. Vyzkoušet si tu můžete, jaké to bylo žít v nejstarších švédských osadách v tehdy nově vytvořené vikingské vesnici. Rekonstrukce vesnice je částečně založena na poznatcích z archeologických vykopávek na ostrově, proto působí skutečně autenticky.

Navštívíte i zdejší muzeum, které vystavuje modely prezentující život v Birce během vikingského věku. Muzejní obchod Birka pak má i zajímavou sbírku předmětů na prodej, které jinde nekoupíte. Pořídit si můžete například knihy o Vikinzích, klenoty, keramiku či hračky. Na ostrově ale najdete i několik pěkných pláží ke koupání, kterých by bylo škoda nevyužít… Zájezd pak zakončíme ještě výletem na ostrov Djurgarden s muzeem vikingské lodi Vasa. 

To nejlepší ze Stockholmu + UPPSALA

Během poznání Švédska budete mít v rámci tohoto zájezdu možnost krom Stockholmu navštívit i město přezdívané Cambridge Švédska, živé univerzitní městečko Uppsala. Kamkoli v Uppsale zamíříte, narazíte na památky historického rázu. Přímo v centru tak najdete knihovnu univerzity Carolina Rediviva, kde mají k nahlédnutí Stříbrnou Bibli z 6. století, jeden z nejstarších a nejrozsáhlejších gotických kodexů na světě.

Co by kamenem dohodil, pak leží uppsalská katedrála, pohřebiště švédských panovníků, včetně krále Gustava Vasy. Mezi další památky, které navštívíte, patří i hrad Uppsala a jeho rozsáhlé zahrady. Tato klíčová památka navíc zahrnuje tři významná muzea: Muzeum umění, Dům míru a Vasaborgen. Další úchvatností je i univerzita v Uppsale založená v 15. století, což z ní dělá nejstarší univerzitu ve Švédsku. Na závěr zájezdu zbude čas na odpočinek v některém z mnoha nábřežních parků a kaváren.

To nejlepší ze Stockholmu + PLAVBA PO STOCKHOLMSKÉM SOUOSTROVÍ

Kdo má Stockholm alespoň trochu nastudovaný, ví, že se rozkládá na mnoha ostrůvcích. Pokud vás právě tento detail na Stockholmu fascinuje, pak vás nadchne zájezd, díky kterému se vypravíte nejen po hlavních památkách či atrakcích města, ale zároveň i na fakultativní plavbu po stockholmském souostroví.

Budete proplouvat mezi stovkami malinkých ostrůvků a ostrovů a kochat se zdejší půvabnou přírodní scenérií. Cílem naší plavby pak bude ostrov Sandhamn s krásným přístavem, který je rájem pro milovníky jachtingu. Budeme mít možnost prohlédnout si jachty nedozírné hodnoty, projít se malými uličkami města a obdivovat typické dřevěné švédské domky. A nakonec si dát třeba i něco dobrého na zub v místní hospůdce či kavárně.  

Oslo – 4denní varianta

To nejlepší z Osla + PŘÍRODA OBLASTI NORDMARKA 

Díky své jedinečné architektuře, bohatým kulturním atrakcím, skvělému jídlu, různorodým nákupním zážitkům, ohromujícím přírodním scenériím, které krásně kombinují městský život se snadným přístupem k přírodě, je norská metropole Oslo dalším místem, kam pro vás vypravujeme zájezdy.

Díky tomuto se projdete proslulým parkem s díly Gustava Vigelanda. Odkryjete místo, kde se každoročně koná prestižní ceremoniál při příležitosti udělování Nobelovy ceny míru. Projdete se po Aker Brygge – hale loděnic přebudované na moderní nákupní a kulturní centrum. Objevíte moderní budovu Operahuset. Vydáte se do sportoviště zimních olympijských her Holmenkollen, kde spatříte 371 metrů vysoký skokanský můstek a krásný výhled na celé město.

Fakultativně budete mít možnost se vydat na příjemný pěší výlet do přírody do zalesněné oblasti Nordmarka. Zájemci budou mít možnost navštívit nejkrásnější norská muzea jako například muzeum Fram, jehož hlavním exponátem je polární loď Fram, muzeum Kon-Tiki, které představuje zachovalý vor Kon-Tiki a také dlouhý člun z papyru, Muzeum vikingských lodí nebo Národopisné muzeum – Norsk Folkemuseum, jehož hlavní atrakcí je muzeum pod širým nebem (skanzen).  

Kodaň – 4denní varianta

To nejlepší z Kodaně + KRONBORG 

Během dobrodružství za poznáním Kodaně navštívíte nejpoutavější místa ve městě dánských králů. Navštívíte tajemný „Hamletův“ Kronborg. Budete obdivovat malebnou přístavní čtvrť Nyhavn i sochu Malé mořské víly, užijete si vyhlídkovou plavbu a navštívíte alternativní oblast Christiania. Nevynecháte místa jako úchvatný renesanční zámek Rosenborg, nejdelší evropskou nákupní třídu Stroget, překrásný barokní zámek Amalienborg a druhý nejstarší zábavní park na světě Tivoli.

To nejlepší z Kodaně + ÖRESUNDSKÝ MOST + MALMÖ 

V průběhu zájezdu budou mít zájemci možnost vyjet na výlet do třetího největšího města Švédska, a to do Malma. Přejezd z Kodaně do Švédska proběhne po Öresundském mostě, který byl otevřen teprve v roce 2000. Celková délka přejezdu přes úžinu Öresund je 16 kilometrů a skládá se ze tří částí – podmořského tunelu, cesty přes uměle vytvořený ostrov a vlastního mostu. My tuto cestu absolvujeme vlakem.

Navštívíte historické centrum Malmö s náměstím Stortorget, kde budete obdivovat nádhernou renesanční radnici z roku 1546. Také se projdete kolem starých měšťanských domů z 16. století a zastavíte se na nejkrásnějším náměstí Lilla Torg s barevnými hrázděnými domy.

Kombinované zájezdy do Skandinávie

Kombinovanými zájezdy jsme pojmenovali 6 a 7denní autobusové zájezdy, přičemž cestu do cílové země absolvujete s průvodcem letecky z Prahy. Kombinujeme tedy dopravu tak, aby z cestování odpadla zdlouhavá cesta do destinace autobusem. Zájezdy jsou pro toto řešení oblíbené a lákají nadšence pro přírodní krásy a zajímavosti. Cestují s námi klienti od mladistvých až po ty nejstarší. 

To nejlepší ze západního Švédska + KODAŇ + OSLO

Během tohoto zájezdu se ocitnete na území tří skandinávských zemí, Dánska, Švédska a Norska. Nejvíce poznatků i pocitů si však odvezete ze Švédska, jehož západní pobřeží plné ostrůvků a útesů projedete od jihu na sever. Ocitnete se v malebných rybářských vesničkách a větších přístavech a zhlédnete i tzv. švédský Stonehenge či skalní rytiny z doby bronzové v Tanumshede. O zaslouženém věhlasu Švédska pro přírodní scenérie a vynikající čerstvé plody moře se přesvědčíte právě na této cestě z dánské Kodaně přes západ Švédska až do norského Osla.

To nejlepší ze západního Norska + OSLO

Jestli je Norsko vaším cestovatelským snem, tento zájezd vám nabídne jeho nejkrásnější scenérie a přenese vás do pravé atmosféry severu. Střechy domů porostlé trávou, hokejová hala Gjovik v jeskyni, vesmírně nasvícené odpočívadlo uprostřed 25km Laerdalského tunelu, všudypřítomní troli a jejich Trolí cesta klikatící se v 11 serpentinách... Tlak v uších díky více než kilometrovému převýšení ucítíte nejednou během tohoto zájezdu.

Reliéf Norska je příkrý, členitý a nádherný. Navíc jestli je Oslo nazýváno muzejní metropolí, tak rozhodně nebudete zklamáni ani druhým největším norským městem, Bergenem. Zde se totiž unikátní středověké dřevěné domy chráněné UNESCO nenavštěvují jako v muzeu, ale dokonce se běžně užívají, nejčastěji jako obchůdky s tradičním zbožím.

Zobrazit všechny zájezdy do SkandináviePetra Dorčáková

Petra DorčákováSpecialista Radynacestu.cz

Naučím vás vidět svět očima místních.Ochutnávka chutných masových koulí ve Stockholmu v tradiční švédské restauraci
Nakupování švédských suvenýrů s průvodkyní Magdou
Interiér dřevěného domku v nejstarším skanzenu na světě ve Stockholmu
Stockholmská radnice neboli Stadshuset je dominantou hlavního města Švédska
Drottningholmský palác je soukromým sídlem švédské královské rodiny
Nábřežní pohled na historickou loď ve Stockholmu
Švédsko je plné větrných dřevěných mlýnů
Proslulý skokanský můstek Holmenkollbakken se nachází nedaleko centra Osla
Jezero Djupvatnet, jedna z nejkrásnějších vzpomínek na norské putování od cestovatelky Petry Jelínkové
Cestovatelka Jitka Jankovská v NP Rondane u řeky Store Ula
Ze zájezdu To nejlepší ze západního Švédska + OSLO + KODAŇ
Výhled z hory Preikestolen neboli Stolové hory v Norsku stojí za to
Selfie v Kodani s barevnými domy v pozadí ve čtvrti Nyhavn
Celá Kodaň je protkaná cyklostezkami podél kanálů
Příjemná procházka historickou části města Osla
Krásný vodní kanál v univerzitním městečku Uppsala ve Švédsku
Katalog 2021