Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem z Ostravy

Budapešť pro rodiče a děti + PRÁZDNINY NA BALATONU

DeníkCestovatelský deník pro každého dobrodruha

Barbora Šupíková, průvodkyně

Cestovatelé nechtějí doprovod, ale někoho, kdo to prožil.

4 dny18. 7. – 21. 7. 2019

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

24–28°C

To nejzajímavější z maďarské metropole a báječné prázdniny pro děti na legendárním Balatonu? Objevte s kresleným klukem Vašíkem tajuplné příběhy, které se zapsaly do dějin města Budapešti, a prožijte společné dobrodružství plné zábavy. Získáte cestovatelský deník, projdete se tajemným labyrintem, projedete parníkem a ochutnáte pravý marcipán. S průvodcem, který je s dětmi jedna ruka!

Na co se můžete těšit

 • Historická lanovka v centru metropole
 • Bájná zřícenina středověkého hradu Szigliget
 • Tajuplná podzemní jeskyně v Tapolce
 • Koupání a vodní hrátky na Balatonu

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna nebo Bratislavy.


1.DEN
Výborná zmrzlina ve tvaru růže

Čtvrtek 18. července: Dnes bude seznamovací den. Potkáme se poprvé s ilustrovaným klukem Vašíkem, paní průvodkyní, cestovatelským deníkem, pány řidiči i s Maďary. A taky s krásami Budapešti a zmrzlinou ve tvaru růže!

V ranních hodinách (cca 7:00) odjezd z Ostravy autobusem Radynacestu, trasa povede podle nástupních míst přes Olomouc, Brno a Bratislavu. Příjezd do Budapešti po poledni.

Po ubytování a krátkém odpočinku společně vyrazíme do centra maďarské metropole. Naší první zastávkou bude bájná Citadela na Gellértově hoře. Odtud si poprvé město prohlédneme jako na dlani.

Poté nás bude čekat jedna z dominant města, bazilika sv. Štěpána. Stavbu baziliky provázela řada nešťastných příhod, dozvíme se mimo jiné, proč je v kapli vystavena zázračná paže a užijeme si 364 schodů cestou na kopuli. Za odměnu si pak můžeme dát v cukrárně vedle baziliky výbornou zmrzlinu ve tvaru květu růže.

Po zmrzlinovém osvěžení se přesuneme na druhý břeh Dunaje, na Hradní vrch. K budínskému Královskému paláci vyjedeme unikátní historickou lanovkou. Její sklon má více než 40 stupňů a po výstupu z kabiny nás přivítá turul, maďarský mytologický tvor a státní symbol. 

Pak se projdeme do centrální části, podíváme se na monumentální Matyášův chrám, ve kterém jsou uloženy kopie korunovačních klenotů, i na symbol města, Rybářskou baštu

V závislosti na čase a chuti můžeme prozkoumat i podzemí, kde byla v jeskyni vybudována za 2. světové války vojenská nemocnice, nebo projdeme nedaleký strašidelný labyrint pod Budínským hradem.

Návrat na hotel společně.

2.DEN
Pomník obětem nacismu na nábřeží Dunaje

Pátek 19. července: Druhý den se vydáme na nábřeží s botami, mosty, lvy a nejrůznějšími dobrotami. Ten, kdo si troufne, zkusí na chvíli řídit dopravu ve velkoměstě a nakonec… ano, Balaton!

Po snídani vyrazíme poznávat druhý břeh Budapešti. Na nábřeží si prohlédneme jedinečný památník obětem nacistických masakrů, který se skládá z šedesáti párů bot vyrobených ze železa. Prohlédneme si i téměř 300 metrů dlouhou neogotickou budovu maďarského parlamentu.

Podél nábřeží dojdeme až k jednomu z nejkrásnějších mostů v Evropě. Řetězový most s názvem Széchenyi Lánchíd je nejstarším mostem ve městě, byl postaven v druhé polovině 19. století a pojmenován byl po nejslavnějším maďarském politikovi Istvánu Széchenyi. Na každé straně mostu hlídají vstup dva mohutní kamenní lvi.

Pokračovat budeme kolem fascinující slavné budovy Opery až do muzea Miniversum, ve kterém uvidíme slavná nádraží a vlaky ve zmenšeném měřítku. Návštěvníci se tady můžou na atrakcích sami podílet, a tak si děti mohou vyzkoušet řízení dopravy, ovládání světel a zvuků a zároveň si prohlédnout Maďarsko v malém měřítku. 

Na oběd a volno k nákupům se přesuneme do tzv. Velké tržnice (Vásárcsarnok). Unikátní budova má fantastickou ocelovou kostrukci, jedno podzemní a dvě nadzemní patra a přes stovku obchodů a stánků s jídlem a všemožnými madarskými surovinami.

Odpoledne se vydáme na jihozápad Maďarska, naší cílovou destinací bude jezero Balaton. Dojedeme do městečka Szántód, kde se nalodíme na trajekt a necháme se převézt na druhou stranu jezera, do městečka Tihany. Tady si uděláme krátkou pauzu na občerstvení a první seznámení s Balatonem. 

V podvečer dorazíme do města Keszthely, centra letního dění a zábavy na Balatonu. Individuální volno můžete využít k procházce po nábřeží, občerstvení nebo večernímu koupání a zábavě na vodě. Večer odjezd na ubytování.

3.DEN
Historické dělo na hradě Szigliget

Sobota 20. července: Tento den bude patřit městečkům kolem Balatonu a jejich zříceninám, jeskyním i zoologické zahradě. Někdo se sveze na Mořské panně a jiný se vydovádí na zdejší pláži.

Po snídani se vyhlídkovou jízdou podél severního břehu Balatonu vydáme do Szigligetu, města s největší koncentrací domů s rákosovou střechou, kde navštívíme zdejší dominantu – zříceninu stejnojmenného hradu.

Poté autobusem Radynacestu přejedeme do Tapolcy a navštívíme unikátní podzemní jezerní jeskyni Tavasbarlang, částečně zaplavenou průzračně čistou vodou, v níž nás čeká dobrodružná projížďka lodičkou. Pádlovat budeme sami.

Po krátké pauze spojené s občerstvením navštívíme Afrika Múzeum v obci Balatonederics – malou zoologickou zahradu, ve které se potkáme mimo jiné s velbloudy, buvoly či zebrami.

Odpoledne strávíme u „Maďarského moře“ – Balatonu. Zájemci si mohou užít vyhlídkovou projížďku kolesovým parníkem. Jde o repliku historické lodi pojmenované Mořská panna. Užijeme si letní koupání v jezeře, vodní sporty i dovádění na pláži. K příjemné procházce láká zdejší molo, park a pěší zóna plná obchůdků s typickým místním občerstvením i suvenýry.

4.DEN
Zámek Festetics v městečku Keszthely

Neděle 21. července: Každé dobrodružství má svůj začátek, ale i konec. Vašík se s námi dnes rozloučí a vy si domů krom zážitků, nových znalostí a svého cestovatelského deníku, odvezete i tajuplný poklad… Naše cestovatelská mise je u cíle. A za odměnu ještě marcipán a legendární Győr!

Po snídani nás čeká jeden z nejkrásnějších maďarských zámků, barokní palác Festetics. Během budování paláce se plány několikrát změnily a stavba je tak třikrát větší, než bylo původně zamýšleno. Úžasné interiéry doplňují i pohádkové zahrady, ve kterých se báječně odpočívá.

Společně také navštívíme nedalekou cukrárnu, kde si vychutnáme kávu a něco sladkého na zub. Součástí cukrárny je také malé Muzeum marcipánu, ve kterém najdete vystaveny všelijaké marcipánové výtvory od dinosaurů přes knihy až po kopie slavných budov.

Kolem poledne se vydáme zpět do ČR, cestou si ale uděláme ještě jednu zastávku ve městě Ráb (Győr), které leží jen 40 kilometrů od slovenských hranic. Malebné centrum města se rozkládá kolem nábřeží a je plné barokních paláců a kostelů, ulice překypují bary a kavárnami, lidmi se to zde jen hemží. Při procházce městem uvidíme zejména Biskupský palác s lapidáriem, přilehlou katedrálu, několik zajímavých kostelů a také majestátní budovu radnice. Odpočívat můžeme i v městských lázních.

V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR, výstup po trase nástupních míst v Bratislavě, Brně a Olomouci, předpokládaný návrat do Ostravy v nočních hodinách (kolem 23:00).Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – přímá linka: +420 596 111 602

Cestování s dětmi?
S námi zábava pro celou rodinu!

Pro vaše malé cestovatele máme připravený program přesně na míru tak, aby si zájezd maximálně užili. A věřte nám, když říkáme, že rodiče se budou bavit také.

Jak to děláme my

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 3x ubytování v 3* hotelu
 • 3x snídaně
 • dárek pro malé cestovatele
 • průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • požadavek na konkrétní usazení v autobuse (200 Kč/osoba)

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích
 • pokoje mají vlastní sociální zařízení, na hotelu je zdarma WiFi

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

240 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


S námi je cestování s dětmi zábava

POZNÁNÍ = ZÁBAVA

Zkušený průvodce a originální tajuplný příběh vaše děti zaujme.

DENÍK CESTOVATELE

Získáte cestovatelský deník se zajímavými úkoly a ilustracemi.

Parta kamarádů

Na zájezdy bereme malé skupiny rodičů a dětí jako jste vy – partu kamarádů.

O VŠE SE POSTARÁME

Všechno zařídíme, zábavu zajistíme a vy si odnesete zážitky bez starostí.


Cestujte mazaně
rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.