Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES + REMEŠ

letecky z Ostravy

4 dny2. 10. – 5. 10. 2014

Jediný termín v tomto roce


Tento zájezd je obsazený


Letecky

Z Ostravy

Ubytování

Hotel 2* nebo 3* v Paříži

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 25 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší z Paříže + VERSAILLES + REMEŠ

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže, navštívíte zámek Versailles a monumentální katedrálu v Remeši. Zhlédnete slavnou Eiffelovu věž, chrám Notre-Dame a užijete si plavbu po Seině. V regionu Champagne ochutnáte pravé šampaňské. Vydejte se s námi na cestu francouzskou historií do Paříže a Remeše!

Na co se můžete těšit

 • Katedrálu v Remeši
 • Výhled z Eiffelovy věže
 • Umělecký Montmartre
 • Plavbu lodí po Seině

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Odlet z Ostravy, po příletu do Paříže transfer objednaným autobusem na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. 

2.DEN

Dnešní den strávíme ve známé oblasti Champagne s krajinou pokrytou vinohrady a středověkými městy. Autobusem přejedeme do města Remeše, které hrálo významnou roli ve francouzské historii. Ve zdejší majestátní gotické katedrále byl totiž korunován téměř každý francouzský král od 12. do 19. století. V biskupském paláci si zájemci budou moci prohlédnout francouzské korunovační klenoty, uvidíme také ohromnou baziliku Saint Remi z 11. století, která je největší stavbou svého druhu v severní Francii.

Po obědě v některé z malebných francouzských restaurací budete moci ochutnát pravé šampaňské v jednom z místních vyhlášených vinařství. Součástí prohlídky je i malé muzeum výroby šampaňského a rozsáhlý butik, kde bude možnost zakoupit si vína za výhodné ceny.

V podvečer návrat autobusem do Paříže.

3.DEN

Po snídani návštěva rozsáhlého zámeckého areálu nedaleko Paříže, tzv. Versailles, který byl po několik století sídlem francouzských králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku si vychutnáme hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě a uvidíme místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi (Malý TrianonVelký Trianon a idylická vesnička Marie Antoinetty).

V podvečer možnost romantické plavby po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

4.DEN

Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže. Z jejího vrcholu nás bude čekat nádherný výhled na město. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostu Alexandra III. a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde), tedy na místo, kde za revoluce stála obávaná gilotina.

V samém historickém jádru Paříže si prohlédneme fascinující chrám Notre-Dame, proslavený románem Viktora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži", středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce.

Transfer na letiště, odlet zpět do Ostravy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Mgr. Jana Suchá
e-mail: france@radynacestu.cz
přímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

Co cena nezahrnuje?

 • MHD v Paříži (15 EUR)
 • projížďka lodí po Seině (10 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • vstupenky do muzea Louvre (15 EUR) a do zámku Versailles (15 EUR) budou k zakoupení přímo u průvodce
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 600 Kč

Kde budete ubytováni?

 • hotel v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Jak je to s jídlem?

 • v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Pojištění na cestu zařídíme

1. EASY

140 Kčcelý zájezd
35 Kčden/osoba

Srovnání a podmínky pojištění

2. UNIVERSAL + STORNO

390 Kčcelý zájezd
60 Kčden/osoba
150 Kčstorno

Srovnání a podmínky pojištění

Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.

To důležité — nepřehlédněte

Aktuální okolnosti

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

První a poslední den

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

Program není povinný

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Prohlídky památek

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Rezervujte včas

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.


Zámek Versailles

Zámek Versailles je největším a nejslavnějším zámkem Francie. Leží 21 km jihozápadně od Paříže a v 17. století jej dal postavit Ludvík XIV., Král slunce, a jak je vidět svědčil o jeho zálibě v přepychových věcech. Interiéry zámku, které čítají 700 místností s 2 153 okny, jsou zdobeny zlacením, mramory, freskami, kamennými reliéfy, stříbrem, sametem, pozlaceným nábytkem a řezbami, které často čerpaly z mytologických námětů. Vskutku přepychová je Zrcadlová síň. Tento 75 metrů dlouhý plesový sál se 17 zrcadly na jedné straně a 17 obloukovými okny s výhledem do zahrad na protější straně představuje vrchol zdejší architektury. Zámecké zahrady s typickými geometrickými terasami a cestami se stromořadím zdobí bronzové, mramorové i olověné sochy. Ludvík XIV. nechal v zahradách vybudovat kanály a pořádal na nich vodní slavnosti. Obdivovat můžete 50 fontán a 620 vodotrysků. Pokud chcete poznat Paříž, tak návštěvu Versailles byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Remeš

Remeš (francouzsky Reims) je jedno z historicky nejvýznamnějších francouzských měst. Leží asi 150 km severovýchodně od Paříže a je centrem regionu Champagne. Najdete zde však mnohem víc než jen šumivé víno. Chloubou Remeše je mohutná gotická katedrála Notre-Dame, jeden z největších architektonických skvostů středověké Francie a místo korunovace francouzských králů. Její stavba začala v roce 1211 a za bezmála sto let se rozrostla v jednu z největších francouzských katedrál. Je dokonce ještě větší než její stejnojmenná kolegyně v Paříži. Katedrála se vyznačuje kompozičně vyváženou architekturou a bohatou sochařskou výzdobou z let 1247 až 1255. Nejznámějším dílem je tzv. Usmívající se anděl. Severní příčná chrámová loď ukrývá orloj z 15. století s lunárním kalendářem. Hlavní kapli pak zdobí slavná modrá mozaiková okna, která vytvořil v roce 1974 Marc Chagall.

Ke katedrále přiléhá arcibiskupský palác (palác Tau), kde jsou k vidění vzácné gobelíny a pokladnice s množstvím vzácných předmětů, z nichž k nejvíce ceněným patří Svatá Ampule, obsahující olej, kterým byly pomazáváni francouzští králové. V roce 1991 byla katedrála Notre-Dame v Remeši společně se zbytky opatství Saint-Remi a palácem Tau zapsány do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.


Videa


Trasa zájezdu

Ohlasy cestovatelůS námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ZÁLOHA 1 500 KČ

Místo původní poloviny z ceny zájezdu nyní zaplatíte jen 1 500 Kč/os.

ZMĚNA ZDARMA

Zájezd si můžete změnit ještě 60 dní před termínem odjezdu, a to zdarma.

PENÍZE ZPĚT

Při zrušení zájezdu dostanete ihned zpět zálohu či nový termín cesty.

COVID POJIŠTĚNÍ

K zájezdu je pojištění na onemocnění COVID-19 nebo karanténu.