Náměstí Svornosti: Nejmonumentálnější náměstí v Paříži

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12440x

Největší a nejmonumentálnější náměstí v Paříži. Místo, kde stála gilotina, dnes zkrášluje překrásný obelisk.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobraz zájezdy

Place de la Concorde (náměstí Svornosti) je nejmonumentálnější náměstí v Paříži. Náměstí zdobí 3 000 let starý obelisk z egyptského Luxoru. Tato dominanta náměstí je velmi elegantní, má štíhlý tvar, obelisk je 23 metrů vysoký a je zakončen zlatou špičkou.

Roku 1831 obelisk daroval egyptský vícekrál Mohammed Ali Ludvíku II. Filipovi. O tři roky později tento obelisk nechal postavit doprostřed náměstí, přibližně na místo, kde se za Francouzské revoluce nacházela gilotina.

Konec revoluce

Jen těžko si lze představit, že na tomto náměstí bylo popraveno tisíce nepřátel revoluce. Mezi slavnými osobnostmi, kteří na tomto popravišti přišli o život, byli i Ludvík XVI. a Marie-Antoinetta.

Náměstí Svornosti je dokola lemováno osmi ženskými sochami, které symbolizují osm největších francouzských měst. Další ozdobu velké plochy tvoří dvě bohatě zdobené bronzové kašny, které jsou postavené podle těch na náměstí sv. Petra v Římě.

Z náměstí se naskýtá krásný pohled přes Champs-Élysées až na Vítězný oblouk.

Tomuto velkolepému náměstí v současné době trochu ubírá na kráse velmi hustá doprava, nepřetržitý proud automobilů tu není nic výjimečného. Když si dopravní ruch odmyslíte, určitě vás Place de la Concorde uchvátí.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 10. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/namesti-svornosti/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!