10 důvodů, proč se vyplatí oslavit narozeniny v Americe: Jídlo a pití pro oslavence zdarma!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6352x

Oslavy narozenin jsou v Americe, stejně jako i jinde ve světě, příležitostí, jak si beztrestně zamlsat. A dokonce zdarma!

Vyberte si z našich 11 zájezdů do USAZobrazit zájezdy

Tip pro Vás:

Nezapomeňte si vzít cestovní pas nebo doklad, kterým se v podnicích prokážete. Bez něj by vás odměna minula.

Narozeniny se blíží? Už víte, co si letos budete přát? Tím nejlepším dárkem je zážitek. A Amerika je přesně tak úžasná, jak jste si ji kdysi vysnili. Abyste si den D užili se vším všudy, provedeme vás nejlepšími místy pro pořádání oslavy a přidáme pár dobrých tipů na podniky, kde vás za to, že máte narozeniny, dokonce náležitě odmění. Takže HAPPY BIRTHDAY in USA! 

1. Americká legenda Krispy Kreme

Oblíbený řetězec prodejen s americkými děrovanými měkkými koblihami s polevou, které se podávají teplé, prodá během jedné jediné hodiny v průměrném obchodě na 3000 donutů. Že jste ještě nikdy předtím nejoblíbenější pokrm Homera Simpsona, který v minulosti dokonce kandidoval na nejvýznamnějšího Američana všech dob, neochutnali?

Pak v den svých narozenin rozhodně vyrazte do nejbližšího obchodu Krispy Kreme, dejte si donut podle své chuti a k tomu malou kávu nebo nealko nápoj. To vše samozřejmě zcela zdarma.

2. Tradiční americká kuchyně v podání Denny' s

Čeká vás tradiční americká kuchyněČeká vás tradiční americká kuchyně

Americký rodinný restaurační řetězec Denny's nabízí široký výběr cenově dostupných a kvalitních jídel. Celosvětově obslouží přes 300 milionů hostů ročně a jeho poznávacím znamením je, že má otevřeno 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Dříve byla tato tradiční americká kuchyně spojována výhradně se severní a jižní Amerikou. Dnes má své pobočky také v Japonsku a na Novém Zélandě a další plánuje otevřít i v České republice.

O narozeninách vám v Denny's zdarma naservírují vydatnou snídani. A že je na co se těšit! Pravá americká snídaně se nikdy neobejde bez lívanců (pancakes), vajec (natvrdo, míchaných nebo v podobě volského oka), opečené slaniny aj.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

3. Outback Steakhouse: luxusní steaky 

Australský Outback Steakhouse se těší oblibě především mezi milovníky pořádných steaků. I tady můžete narozeniny oslavit, ovšem zdarma jen sladkým.

Bylo by sice fajn dostat narozeninový steak a nic za něj neplatit, ale zmrzlinovým pohárem s ovocem přelitým sirupem taky žádný oslavenec „masožrout“ nepohrdne.

4. Corner Bakery Cafe: tip na kvalitní fastfood

Corner Bakery CafeCorner Bakery Cafe

Značka Corner Bakery Cafe už několik let utvrzuje své zákazníky v tom, že od fastfoodu lze očekávat mnohem víc než jen jídlo, které vypadá a chutná víceméně jako kus plastu. Používá proto čerstvé lokální suroviny a plánovitě zmenšuje negativní vliv svého provozu na životní prostředí.

Menu obsahuje tradiční sendviče, těstoviny, saláty, italské panini aj. U každého jídla je vždy zveřejněn také příslušný počet kalorií.

A abyste si narozeninový den pořádně užili, nabídnou vám v Corner Bakery Cafe zdarma moučník, klínek dortu, sušenku nebo třeba energetickou tyčinku.

5. Cracker Barrel: Máte rádi country styl? 

Do tohoto podniku to táhne všechny vyznavače country stylu. Cracker Barrel vznikl v podstatě propojením obchodu se suvenýry a restaurace. Společnost byla založena v roce 1969 a první obchod vznikl v Lebanonu, v Tennessee.

Vzhled všech restaurací tak trochu připomíná staromódní obchod se smíšeným zbožím. Každý podnik má svou vlastní verandu lemovanou dřevěnými houpacími židlemi, kde nechybí ani kamenný krb.

Oslavenec se může pohoupat na houpací židli, odplavit nahromaděný (pracovní) stres a únavu a ještě si pořádně osladit život bezplatným dezertem.

6. Fleming's Prime Steakhouse and Wine Bar: víno a lanýže

Fleming's Prime Steakhouse and Wine BarFleming's Prime Steakhouse and Wine Bar

Víno a jídlo k sobě neodmyslitelně patří. Servírování chutného jídla s vhodnou odrůdou vína, to je gurmánský zážitek, který na vás čeká v restauracích Fleming's Prime Steakhouse and Wine Bar.

Záměrem majitelů bylo vybudovat místo, které si hosté oblíbí pro jeho stylovou atmosféru, příjemnou obsluhu a hlavně prvotřídní hovězí maso označované jako „USDA Prime Beef“.  

Pro oslavence si tady jako pozornost podniku připravili krabičku jemných čokoládových lanýžů.

7. Marie Callender's: koláč jako od americké babičky 

Restaurace a pekárna v jednom – Marie Callender's si zakládá na používání vysoce kvalitních surovin, z nichž připravuje vždy zaručeně čerstvé pokrmy.

V jídelníčku narazíte na tradiční americká jídla uzpůsobená chutím současných strávníků. Nechybí salátový bar, domácí polévky nebo v troubě pečený kukuřičný chléb. Specialitou č. 1 je však tradiční americký koláč, který tady připravují na 30 různých způsobů.

Oslavencům nejenže nabídnou kus koláče zdarma, ale ještě jim umažou částku ve výši 5 dolarů z jejich celkové útraty.

8. Pekárenský řetězec Pretzelmaker – jednička na trhu

Ochutnejte preclíkyOchutnejte preclíky

Pretzelmaker, to je jedním slovem specialista. Ptáte se na co? Na nejrůznější druhy preclíků.

Toto pečivo má sice původ ve středověkém Německu, Francii či Švýcarsku, ale na americkém trhu se zabydlelo víc než dobře. Vedle tradičních preclíků si můžete v Pretzelmaker dát také preclíkovou jednohubku nebo dokonce preclíkový hotdog.

Každý, kdo prokáže, že ten den slaví narozeniny, dostane od obsluhy jednu čerstvě upečenou a křupavou preclíkovou jednohubku.

9. The Cheesecake Factory: dobrota na více než 30 způsobů

Příběh tohoto podniku se začal psát někdy v roce 1940. To když Evelyn Overton narazila v místních novinách na recept, který ji natolik inspiroval, že se pustila do pečení tradičního cheesecaku. Ten si brzy získal velkou popularitu a Evelyn zatoužila otevřít si malý obchod s cheesecaky.

Snu se však ve prospěch rodiny a dvou malých dětí načas vzdala a nadále dodávala své laskominy do nejlepších restaurací ve městě. Když děti vyrostly, rodina se přestěhovala do Los Angeles a z posledních rodinných úspor otevřela Cheesecake Factory…

V den vašich narozenin vás Cheesecake Factory obdaruje dárkem v podobě zmrzlinového poháru.

10. Ike's Place – posedlost Američanů jménem sendvič

Američané sandwiche milují... ochutnejte je takéAmeričané sandwiche milují... ochutnejte je také

Víte, že nejtypičtějším obědem mnoha Američanů je právě sendvič? Na sendviče narazíte v obyčejných bistrech, restauracích i v přepychových hotelích.

Skutečná klasika – ABLT sendvič, to je dokonalá souhra avokáda, slaniny, salátu a rajčete. Spořádat ho musíte jen tak rukama, žádný příbor! Pokud jsme dobře počítali, v Ike's Place aktuálně nabízí 78 různých druhů sendvičů. Na své si přijdou třeba i zapřisáhlí vegani.

Otázka, co v Ike's Place dostanou oslavenci, je tak už asi předem zodpovězena. Ochutnat můžete třeba sendvič Vegan Reuben, který je složený z francouzského dresinku, domácího zelného salátu coleslaw, veganského sýra a veganského krůtího masa.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-duvodu-proc-se-vyplati-oslavit-narozeniny-v-americe/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024