10 nejstrašidelnějších míst planety: katakomby, tajemný zábavní park a les sebevrahů

Magdaléna Jurczygová Magdaléna Jurczygová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21295x

Výběr deseti nejstrašidelnějších míst na planetě, které mají svou temnou minulost i současnost.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do IrskaZobrazit zájezdy

Máte rádi horory? Fascinují vás tajemné příběhy? Seznámíme vás letem světem s těmi nejstrašidelnějšími místy na planetě Zemi, kde o děsivé zvuky a nevysvětlitelné jevy není nouze. Turisty přitahují jako magnet – už dávno totiž neplatí, že se na cestách nechceme bát. Naopak. 

1. Stará opuštěná nemocnice, Česká republika

Opuštěná nemocnice v DomažlicíchOpuštěná nemocnice v Domažlicích

Říká se, že větší výskyt paranormálních jevů je na místech, kde se shromažďuje energie plná bolesti, zoufalství a strachu. Za taková místa jsou považována ta, kde se odehrály bitvy, popravy a taktéž místa jako pohřebiště, vězení a nemocnice. Zde zůstávají duše mrtvých, které si ani nevšimly, že opustily náš svět.

Díváte se s oblibou na seriál věřte – nevěřte? Důkazem, že paranormální jevy se vyskytují i na území našeho státu, byla bývalá nemocnice ve městě Domažlice, která několik let zela prázdnotou. Myslíte si, že takové místo bylo ideálním zázemím pro bezdomovce? Omyl, i ti se sem totiž báli vůbec přiblížit!

Nemocnice působila opravdu hrůzostrašným dojmem. Lidé, kteří se sem vydali, vypovídali, že cítili chlad, úzkost, stísněnost a strach. Někteří vypověděli, že se po chodbách procházely duše zemřelých a bylo slyšet volání o pomoc. Místo, jako vystřižené z hororů, bylo v roce 2013 srovnáno se zemí řízenou demolicí. Město má už dávno novou moderní nemocnici. 

2. Ostrov panenek, Mexiko

Panenky kam se podíváš...Panenky kam se podíváš...

Viděli jste horor panenka Chucky? Na světě existuje místo, kde je takových panenek požehnaně. Ocitnout se uprostřed ostrůvku, kde na stromech všude kolem vás visí panenky, ponuré a nahánějící strach, je pro opravdové otužilce.

Filmaři hororů by se tady vyřádili. Tento ostrov panenek leží ve státě Mexiko v hlavním městě Ciudad de Mexiko. Každý, kdo na ostrov vstoupí, pociťuje nepříjemné mrazení v zádech.

Proč se hrůzostrašnému místu vyhýbají i místní lidé? Důvodem je prý utonutí dívenky v řece za záhadných okolností. Od té doby bloudí lesem její duch a prosí o panenky. Prý panenky mají chránit ostrov proti zlým silám. Místní slyší z ostrova dětský pláč, ale když prohledávají les, žádné dítě zde není. Bude duch dívenky bloudit ostrovem navěky?

3. Tajemná univerzita, Velká Británie

Chodbami velšské univerzity bloudí duchovéChodbami velšské univerzity bloudí duchové

Jste studenti univerzity? Chodíte do studoven? Netíží vás nic kromě učení? To samé nemohou říci studenti velšské univerzity. Učit se ve studovnách ve večerních hodinách je pouze pro otrlé!

Je docela možné, že tady potkáte přízrak šedesátileté hospodářky či pochodující římské vojáky. Proč? Traduje se, že budova univerzity je postavená na starověkém římském pohřebišti.

A stařena? Jedná se o hospodářku Bertu, kolem které se vznáší otazník, jak zemřela. Údajně se jednoho zimního dne vydala do vyššího poschodí, ačkoliv k tomu neměla důvod, a pak ji nalezli mrtvou pod schody. Nikomu není jasné, co se mohlo stát. Nešťastná náhoda? Úkladná vražda? Duch Berty obchází školou a děsí místní studenty.

Čtení: Zájezdy do Irska – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Francie – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Německa – srovnání a doporučeníČtení: Zájezdy do Anglie – srovnání a doporučení

4. Zábavní park Spreepark, Německo

Opuštěný zábavní park "zdobí" bažiny a houštíOpuštěný zábavní park "zdobí" bažiny a houští

Milujete zábavní parky? Různé druhy atrakcí, lahodnou cukrovou vatu a stánky se suvenýry a občerstvením? Místo, kde se ozývá radostný smích? Myslíte si, že na takovém místě se vám můžou ježit vlasy hrůzou? V Německu se nachází bývalý zábavní park, který byl v roce 2002 uzavřen pro veřejnost. Od toho roku jen chátrá.

Park byl otevřen v roce 1969 a v té době patřil mezi nejnavštěvovanější zábavní parky. Nacházelo se tady mnoho atrakcí, nechybí ruské kolo, horská dráha, lodičky, pirátská loď ani dinosauři. Atrakce přilákaly každý rok přes milión návštěvníků i poté, co v roce 1989 začal park provozovat soukromý majitel. Bohužel ten se dostal do ohromných dluhů.  

Pár milovníků dobrodružství se sem mnoho let poté dostalo dírou v plotě. A co viděli? Zarostlé atrakce, které vrzavě skřípají ve větru a kdesi zpovzdálí smích. Že by místo nechtělo zapomenout na slavnou dobu?

5. Strašidelný most, USA

V Alabamě se nachází most, který vypadá jako každý jiný. Ale přejet ho mají potíž i otrlí řidiči. Ti, kteří znají okolí, jedou raději jinou cestou.

Neustále je zde slyšet novorozenecký pláč. Kdysi tady byly plantáže s otroky. Traduje se příběh o nešťastném otrokovi, který se zamiloval do manželky svého pána. Dítě, které počali, nebohá žena utopila. Pod mostem je dodnes slyšet pláč.

Tragických událostí se zde stalo několik. Autonehody. Utopení dětí. Uvízla tady duše novorozence navěky?

6. Město duchů Pripjať, Ukrajina

Sídliště Pripjať narychlo opustili jeho obyvateléSídliště Pripjať narychlo opustili jeho obyvatelé

Slyšeli jste někdy o městě Pripjať? Ne? O havárii jaderné elektrárny Černobyl v roce 1986 jste ale zaručeně slyšeli. 26. dubna se severní Ukrajina stala dějištěm nejhorší jaderné havárie v historii. Kvůli výbuchu je silně zamořeno území v bezprostřední blízkosti elektrárny. Dle mezinárodní stupnice jaderných událostí a katastrof (stupnice od 0–7, přičemž 7 je nejhorší) se událost v Černobylu stala světově první s číslem 7.

V roce 2011 zažilo výbuch elektrárny také Japonsko, a tak se Černobyl a Fukušima stávají dvěma nejhoršími s číslem 7 v dějinách lidstva.

Město Pripjať bylo vybudováno v 70. letech jako sídliště pro cca 50 000 lidí, převážně pracovníků Černobylu a jejich rodin. Jelikož byl výbuch nečekaný, museli lidé rychle opustit svoje domovy. Neměli čas si ani zabalit. Proč město duchů? Dnes 50tisícové město (pro srovnání například město Přerov) zeje prázdnotou.

Ve vánku se lehce otáčí ruské kolo, na prádelních šňůrách stále visí prádlo, na pískovištích jsou dětské hračky a bábovičky, v obchodech potraviny a doma nachystaná večeře. Jelikož je oblast stále silně zamořená, není možné se tam vrátit. Duše zemřelých ve městě jsou dodnes. Pokud si chcete pustit nějaký strašidelný film, pusťte si na přiblížení Černobylské deníky.

7. Věznice Alcatraz, USA

Pevnost Alcatraz sloužila jako spolehlivé vězeníPevnost Alcatraz sloužila jako spolehlivé vězení

Nejznámější bývalá věznice ve městě San Francisco od roku 1963 už neplní svůj účel. Dnes je věznice přeměněna v muzeum Alcatraz. Návštěvníci líčí po prohlídce paranormální jevy.

Strašit tady ale mělo údajně už v době, kdy věznice ještě sloužila svému účelu. Dozorci například při sčítání trestanců běžně napočítali o pár mužů více, chodbami byly slyšet šouravé kroky a jiné tajemné zvuky. Vystrašení byli i samotní vězni.

Dnes se v Alcatrazu zjevují kriminálníci a vrahové, kteří si tady odpykávali svůj trest. Někteří lidé při vstupu ucítí studený závan plný násilí a raději si návštěvu rozmyslí.

8. Pařížské katakomby, Francie

Katakomby pod Paříží jsou plné lidských ostatkůKatakomby pod Paříží jsou plné lidských ostatků

Pod pařížskou metropolí leží spletité bludiště katakomb. Katakomby mohou navštívit i turisté. Radíme vám nesejít z cesty a neztratit se!

Místní říkají katakombám ŘÍŠE SMRTI. Katakomby byly vykopány pro účely masového hrobu. Při budování nových městských částí místní hřbitovy musely pryč, ostatky se tak odvážely do nově zbudovaných katakomb, stejně jako „čerství“ nebožtíci, kteří podlehli různým epidemiím.

Lidé, kteří katakomby navštívili, vypovídají o tajemných krocích, chrlícím sípotu, kašlání a vrčení. Známý je zde případ jednoho zmizelého muže, který sestoupil do labyrintu sám s kamerou. Po několika dnech byla nalezena jen kamera. Po muži ani stopy. Záznamy z kamery jsou více než zvláštní. Muž vykřikne, upustí kameru a v agónii prchá do chodeb, kde se ztratí. Co ho tak vyděsilo? Vždyť v katakombách kromě něho nikdo nebyl!

9. Les sebevrahů, Japonsko

Depresivní místo vyhledávají sebevrazi Depresivní místo vyhledávají sebevrazi

Na severozápadním úpatí hory Fudži se nachází les Aokigahara. Lidově je to les sebevrahů.

Místní úřady tady každoročně objeví stovky těl. V lese nežijí ani zvířata. Asi ví proč.

Les má své pohnuté dějiny. Kdysi tady mladí muži nechávali své matky napospas osudu. Byla to součást děsivého rituálu. Není proto divu, že je v lese nashromážděna negativní energie.

10. Hrůzostrašný hrad Leap, Irsko

Na světě je mnoho hradů, ve kterých straší. Mezi ty nejstrašidelnější patří bezesporu hrad Leap v Irsku. Kdysi dávno na tomto místě prováděli druidové své rituální obřady. Poté se místo stalo svědkem bratrovraždy.

V noci je dodnes vidět záři svítících místností. Sídlí tady dokonce místní poltergeist, který nemá rád návštěvy.  

Dnes hrad chátrá, ale každý, kdo se k němu přiblíží, se může na vlastní kůži přesvědčit, jak tajemný a hrůzu nahánějící tento středověký hrad je!

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Magdaléna Jurczygová

Magdaléna JurczygováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Irsko

Dejte Irsku zelenou

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Irska

Zájezdy do Irska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. srpna

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 38 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

USA

Šuby duby Amerika

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do USA

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 5. srpna

Německo

Na každý pád Německo

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů do Německa

Zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 28. června

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 29 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 18. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-nejstrasidelnejsich-mist-planety/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024