5 tipů do Anglie: praktický průvodce londýnskými tajemstvími aneb Jak se chovat v metru, na mostě či ve Windsoru

Martina Kolníková Martina Kolníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 14. 11. 2018 • Přečteno 8196x

Projděte se s Martinou Kolníkovou Londýnem a nechte si poradit, kam za skutečnými cestovatelskými zážitky.

Vyberte si z našich 45 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Chystáte se do Londýna a nechcete se ztratit v davu turistů? Nechte si poradit od naší průvodkyně Martiny Kolníkové, která cestováním žije a centrum Británie si oblíbila tak, že na něj vyšťourala nejedno tajemství. Podělí se o ně s vámi ve svých 5 praktických videotipech! 

Je slavný a přesto si dokázal zachovat tajemství. Řeč je o proslulém mostu Tower Bridge. Schválně – věděli jste, že jedna z lamp mostu je dutá a fungovala v podstatě jako komín? Muži zákona se sem chodili ohřívat v sychravém anglickém počasí.

Nejrychlejším dopravním prostředkem po Lonýdně je metro. Je to vůbec nejstarší podzemní dráha na světě. Moderní systém s turnikety by vám ale mohl nadělat pěkné problémy. Co v metru dělat a co nedělat? I s tím vám Martina poradí. 

Nechcete se mačkat před Buckinghamským palácem, abyste viděli klasické střídání stráží? Zajeďte si do Windsoru, krásného městečka, kam jezdí ráda i sama královna. Kousek odtud navíc najdete Eton, prestižní školu, kterou navštěvovali také princ William a Harry. 

Co je malé, to je milé. A taková miniaturní policejní stanice, kde se strážce zákona vešel jen „na stojáka“, za obhlídku rozhodně stojí. Najdete ji na Trafalgarském náměstí a má také své velké tajemství... Mrkněte na video! 

Martina Kolníková

Martina KolníkováExpert Radynacestu.cz

V každé zemi, kterou jsem navštívila, mě něco okouzlilo a teď to mohu předat dál.

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 45 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/5-tipu-do-anglie/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024