Adventní Schönbrunn: Císařské Vánoce

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 2859x

U zámku Schönbrunn se konají vánoční trhy, na kterých panuje nevšední atmosféra.

5 zájezdů na téma: Advent – VídeňZobraz zájezdy

Tip pro vás:

Kupte si na trzích u Schönbrunnu typický suvenýr – louskáčka. Ještě dlouho vám bude připomínat zdejší habsburskou císařskou atmosféru.

Chcete se procházet mezi vánočními stánky s hrnečkem svařeného vína v ruce a připadat si přitom jako na zámku? To se vám může splnit. Navštivte vídeňský zámek Schönbrunn v adventu a užijte si atmosféru zdejšího vánočního trhu.

V hlavním městě Rakouska se nachází několik adventních trhových městeček, jedno z nich je přímo před tímto císařským letohrádkem, který tak trhu vytváří tu nejhezčí kulisu.

Vánoční trhy

Ve stáncích se prodávají stovky vánočních ozdobiček a dekorací z nejrůznějších materiálů, svíčky, tradiční dřevění louskáčci a nechybějí ani stánky s občerstvením. Právě u Schönbrunnu si kromě typických pečených kaštanů můžete dát klobásy se zelím nebo třeba i chleba s různými pomazánkami a s cibulí. Na tomto trhu do vás nikdo nebude vrážet, jako tomu občas bývá na trzích v centru města, a procházka mezi místními stánky pro vás bude skutečnou pastvou pro oči: právě tady si totiž můžete pořídit ty nejhezčí vánoční ozdobičky z celého města.

Průvodce nám všichni chválí. Tam, kam jezdí, se vyznají lépe než místní. Ukážou vám místa o kterých se běžně nepíše.

Krásný pramen

Zámek si tu jako svůj letohrádek nechali postavit Habsburkové na místě, které si oblíbil už císař Matyáš. Ten tu totiž objevil Schöner Brunnen – Krásný pramen, ze kterého kdo se napije, do roka a do dne zkrásní.

Park a palác

Není divu, že se tady císařské rodině líbilo. Místní park je skutečnou oázou klidu. A ten výhled na celou Vídeň, když si vyšlápnete až k památníku s názvem Gloriette, který park korunuje! Cestou přitom potkáte například Palmový skleník, Zahradní labyrint, nejstarší zoologickou zahradu, kterou tu založil František Štěpán Lotrinský, i desítky vytrvalých běžců, které ani zima a sníh od jejich oblíbeného sportu neodradí.

Bude-li vám na trzích či v parku zima, běžte se ohřát do zámeckého paláce. Oběma prohlídkovými okruhy vás provede český audioprůvodce, který se postará i o stylový hudební doprovod. Uvidíte místnosti, kde žili a pracovali císařovna Sissi a František Josef, reprezentativní místnosti i zrcadlový sál, ve kterém muzicíroval malý Wolfgang Amadeus Mozart.

Za návštěvu bezpochyby stojí i Wagenburg – muzeum kočárů, které návštěvníkům představuje vozový park vídeňského dvora.

Nenechte si při návštěvě Vídně ujít návštěvu adventního trhu u zámku Schönbrunn. Jeho „císařská“ atmosféra vás nezklame.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Adventní Vídeň

Prožijte advent ve Vídni

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Vídně na téma: Advent

Zobrazit aktuální zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 1. prosinceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-schonbrunn/

Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaCestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK