Adventní Schönbrunn: Císařské Vánoce

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5213x

U zámku Schönbrunn se konají vánoční trhy, na kterých panuje nevšední atmosféra.

7 zájezdů na téma: Advent – VídeňZobraz zájezdy

Tip pro vás:

Kupte si na trzích u Schönbrunnu typický suvenýr – louskáčka. Ještě dlouho vám bude připomínat zdejší habsburskou císařskou atmosféru.

Chcete se procházet mezi vánočními stánky s hrnečkem svařeného vína v ruce a připadat si přitom jako na zámku? To se vám může splnit. Navštivte vídeňský zámek Schönbrunn v adventu a užijte si atmosféru zdejšího vánočního trhu.

V hlavním městě Rakouska se nachází několik adventních trhových městeček, jedno z nich je přímo před tímto císařským letohrádkem, který tak trhu vytváří tu nejhezčí kulisu.

Vánoční trhy

Adventní SchonbrunnAdventní Schonbrunn

Ve stáncích se prodávají stovky vánočních ozdobiček a dekorací z nejrůznějších materiálů, svíčky, tradiční dřevění louskáčci a nechybějí ani stánky s občerstvením. Právě u Schönbrunnu si kromě typických pečených kaštanů můžete dát klobásy se zelím nebo třeba i chleba s různými pomazánkami a s cibulí. Na tomto trhu do vás nikdo nebude vrážet, jako tomu občas bývá na trzích v centru města, a procházka mezi místními stánky pro vás bude skutečnou pastvou pro oči: právě tady si totiž můžete pořídit ty nejhezčí vánoční ozdobičky z celého města.

Vše ověřujeme a zkoušíme na vlastní kůži. Nedáme si pokoj, dokud každý náš zájezd není dokonalý.

Krásný pramen

Zámek si tu jako svůj letohrádek nechali postavit Habsburkové na místě, které si oblíbil už císař Matyáš. Ten tu totiž objevil Schöner Brunnen – Krásný pramen, ze kterého kdo se napije, do roka a do dne zkrásní.

Park a palác

Vánoční trhy před zámkemVánoční trhy před zámkem

Není divu, že se tady císařské rodině líbilo. Místní park je skutečnou oázou klidu. A ten výhled na celou Vídeň, když si vyšlápnete až k památníku s názvem Gloriette, který park korunuje! Cestou přitom potkáte například Palmový skleník, Zahradní labyrint, nejstarší zoologickou zahradu, kterou tu založil František Štěpán Lotrinský, i desítky vytrvalých běžců, které ani zima a sníh od jejich oblíbeného sportu neodradí.

Bude-li vám na trzích či v parku zima, běžte se ohřát do zámeckého paláce. Oběma prohlídkovými okruhy vás provede český audioprůvodce, který se postará i o stylový hudební doprovod. Uvidíte místnosti, kde žili a pracovali císařovna Sissi a František Josef, reprezentativní místnosti i zrcadlový sál, ve kterém muzicíroval malý Wolfgang Amadeus Mozart.

Za návštěvu bezpochyby stojí i Wagenburg – muzeum kočárů, které návštěvníkům představuje vozový park vídeňského dvora.

Nenechte si při návštěvě Vídně ujít návštěvu adventního trhu u zámku Schönbrunn. Jeho „císařská“ atmosféra vás nezklame.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Adventní Vídeň

Prožijte advent ve Vídni

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Vídně na téma: Advent

Zobrazit aktuální zájezdy do Vídně

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 21. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-schonbrunn/

Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaNOVÝ E-BOOK
PLNÝ CHUTI!

Co ochutnat na cestách?
Gastro rady, tipy
a recepty z celého světa..

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!