Advent na zámku Hof: ničím nerušená vánoční idyla

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4850x

V rakouském císařském zámku Hof se v době adventu konají působivé vánoční trhy.

19 zájezdů na téma: Advent – RakouskoZobrazit zájezdy

V krásné rakouské přírodě nedaleko hranic se Slovenskem se nachází skutečný barokní skvost – idylický habsburský císařský zámek s velkolepými zahradami. V nich jsou v době adventu umístěny vánoční stánky a zámek Hof se tak stává ideálním místem pro výlet za vánoční romantikou.

Vánoční trhy

Vánoční trh se odehrává i na arkádovém zámeckém nádvoří, kde atmosféru často dokresluje i sborový zpěv vánočních koled a další doprovodný program pro děti i dospělé. Více než stovka stánkařů z různých spolkových zemí Rakouska i z přeshraničních oblastí na zámku Hof každoročně nabízí tradiční řemeslné i umělecké výrobky, vánoční ozdobičky, svíčky, dřevěné hračky i vánoční pamlsky a občerstvení.

Dejte si hrneček svařeného vína nebo punče a užijte si v císařských kulisách zámku Hof tu pravou vánoční atmosféru.

Vyžití i pro děti

Na návštěvníky tu čekají také živé jesličky i dětské dílničky. I v době adventu jsou otevřeny místní stáje se zvířaty. V přilehlých prostorách se prodávají vánoční rukodělné výrobky a kromě vůně slámy je všude cítit vůně tradičních pečených kaštanů. Otevřená je i Bäckenhof – barokní říše, kde děti mohou poznávat například tajemství světa zdejších poddaných. Přímo v zámeckém areálu se nachází také restaurace a po rozlehlých barokních zahradách se můžete svézt na ponících.

Zámek Hof nechal potavit jako své lovecké sídlo a místo odpočinku princ Evžen Savojský a protože nedávno celý komplex prošel celkovou rekonstrukcí, je možné v zámeckém interiéru obdivovat originální nábytek i umělecké předměty původních majitelů.

Císařský zámek Hof se před Vánoci stává jevištěm, na kterém se odehrává působivý adventní trh ve znamení vybraných vánočních pochoutek a dárečků. Nechte se inspirovat, ponořte se do barokního světa, provoněného vůní pečených kaštanů, a užijte si advent na zámku.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Těmito místy Vás provedu osobně

Adventní Vídeň <small>(autobusem z Prahy)</small>
27. – 27. 11. 2021
Adventní Vídeň <small>(autobusem z Prahy)</small>
4. – 4. 12. 2021

Vyberte si z mých 9 zájezdů

Adventní zájezdy do Rakouska

Prožijte advent v Rakousku

Vyberte si jeden z našich 19 zájezdů do Rakouska na téma: Advent

Zobrazit aktuální zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 20. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/advent-na-zamku-hof/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2021