Adventní Salzburg: Neopakovatelná atmosféra Mozartova města. Zažijte ji na vlastní kůži!

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 23676x

Rakouský Salzburg má v adventní době co nabídnout turistům i místním. Nezapomenutelné gastronomické zážitky jsou zaručeny!

Vyberte si z našich 4 zájezdů do SalzburguZobrazit zájezdy

Tip pro vás:

Příjemný a stylový způsob, jak si prohlédnout vánočně vyzdobené salzburské staré město, je z fiakru. Koňské drožky mají výchozí stanoviště přímo na Rezidenčním náměstí v blízkosti místních největších adventních trhů.

Přemýšlíte, kam se vydat na adventní výlet? Zkuste rakouský Salzburg. Okouzlí vás neopakovatelnou vánoční atmosférou, kouzelnými uličkami i samotnou polohou města v údolí mezi zasněženými Alpskými vrcholky. Romantika jako z pohádky…

Na místních trzích panuje skutečně nevšední vánoční atmosféra, pro kterou stojí za to vycestovat a dát alespoň jednou vale klasickému lenošení doma.

Ze všech koutů se line vůně pečených kaštanů, pražených mandlí a horkého ovocného punče, městem znějí vánoční koledy a všude na vás dýchá romantická atmosféra historického města, které místním trhům vytváří tu nejlepší kulisu.

Trhy a zase ty trhy... Kde je najdete?

Trhy se tu konají na sousedních náměstích Domplatz a Residenzplatz, další najdete i u zámku Mirabell a na nádvoří středověké pevnosti Hohensalzburg, která je nepřehlédnutelnou dominantou města.

Na rukodělný Hvězdný adventní trh zase narazíte ve dvoře poblíž Mozartova rodného domu.

Čtení na podobné téma10 nejkrásnějších adventních měst Evropy: Kterou metropoli si letos vyberete vy? Známe jejich trumfyPřečíst

Mozartovy koule a další speciality

Salzburg je „Mozartovým městem“, a tak určitě neprohloupíte, pokud si tu koupíte Mozartkugeln – Mozartovy koule – pochoutku z marcipánu, nugátu a hořké čokolády, pojmenovanou na umělcovu počest. Mozartovy melodie také každý večer znějí ze zvonkohry, umístěné na věži Nové rezidence, někdejšího sídla arcibiskupů v centru města.

Až se budete procházet mezi stánky a vychutnávat si vánoční atmosféru s hrnečkem horkého punče nebo svařeného vína v ruce, nezapomeňte ochutnat také některou z nabízených dobrůtek, třeba jablka v cukrové polevě nebo křížaly v čokoládě. A až vás přepadne hlad, dejte si místní vynikající plněné brambory.

Bezpočet vkusných vánočních ozdobiček nabízených ve stáncích je pak už jen jakousi třešičkou na dortu.

Zažijte to nejlepší ze salzburské atmosféry. Navštivte město před Vánocemi a užijte si ničím nerušenou vánoční romantiku.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Chci na cestách potkávat lidi, nasávat jejich pocity, nálady, zkušenosti… Prožít a předat vám.

Rakousko (Salzburg)

Cesta do Mozartova města

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Salzburgu

Zájezdy do Salzburgu

Nejbližší volný zájezd již 14. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-salzburg/Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z RakouskaPřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2024