Štýr: Představujeme rakouské město Vánoc

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 2811x

Štýr je „rakouským městem Vánoc“. Najdete tu vánoční poštovní úřad i kouzelné betlémy.

30 zájezdů na téma: Advent – RakouskoZobraz zájezdy

Tip pro vás:

Vydejte se na poutní místo Christkindl stylově – z centra města tam jezdí vánočně vyzdobený Oldtimer. Cestou potkáte i jeden ze Štýrských betlémů, vystavený u vodopádu, padajícího ze skály.

Štýru (Steyr) se někdy přezdívá „Ježíškovo město“ nebo „rakouské město Vánoc“ a není se čemu divit. V tomto malebném historickém městečku se totiž nachází poutní místo Christkindl, které je skutečným centrem vánočního dění.

Christkindl

koncerty, také vánoční poštovní úřad, Pöttmesserovy jesličky, patřící k největším na světě, i kouzelný mechanický betlém s více než 300 figurkami.

Vánoční poštovní úřad tu své brány otevírá každoročně již více než 70 let. Koupíte v něm pohlednice či speciální vánoční přání, na které vám tu nalepí speciální vánoční známku, poštu orazítkují a psaníčka odsud mohou putovat do celého světa.

Na místní faře jsou k vidění jedny z největších jesliček na světě. Po dobu 10 let je tvořil Ferdinand Pöttmesser, který do orientální krajiny umístil téměř 800 figurek, vyřezaných z lipového dřeva. Mechanický betlém je zase dílem Karla Klaudy, českého rodáka, který ve Štýru pracoval v místní zbrojovce. Mechaniku z řetězů na kola, vlny a ozubených koleček, která byla původně na ruční pohon, vystřídal elektrický motor. Figurky se pohybují za rytmů varhanní hudby.

Právě na Christkindlu je Štýrský advent každoročně zahajován. O prvním adventním víkendu sem přichází Mikuláš, který sbírá dětská vánoční přání a dopisy Ježíškovi, povídá si s dětmi, rozdává cukrovinky, a poté za doprovodu hudební kapely slavnostně nasedne do horkovzdušného balonu a vydá se směrem k nebi.

Cestování je naše vášeň. Místa a program vybíráme podle vlastního konceptu zaměřeného na zážitky.

Centrum města 

Štýr má dlouhou historii jako manufakturní město. V samotném centru města na vás ale dýchne spíš klid a pohoda a ve vánočním čase to platí dvojnásob. Hlavní náměstí i přilehlé ulice jsou krásně vyzdobené, na soutoku řek Enns a Steyr dokonce bývá vystaven betlém plující na voru. Budete tu moci obdivovat malebné domy, kostely, radnici, vodovodní věž, zámek Lamberg i další památky. Na adventní punč se zastavte buď u některého ze stánků na náměstí (Stadtplatz) nebo na místním vánočním trhu. Ten se koná na Handel-Mazzetti-Promenade a bude se tu líbit i dětem – promenádu střeží dřevěné pohádkové postavy.  

Máte-li v plánu zdržet se ve Štýru přes noc, určitě si nenechte ujít večerní procházku městem s ponocným. Nebudete litovat!

Chcete načerpat tu pravou vánoční atmosféru, ovšem davy turistů nejsou nic pro vás? Máte rádi historická města a zůstává ve vás pořád duše dítěte? Anebo přemýšlíte nad vánočním výletem s dětmi? Vydejte se do Štýru. Ochutnáte místní pečená jablka, pražené mandle a další pochoutky a domů si přivezete nevšední adventní zážitky.

Adventní zájezdy do Rakouska

Prožijte advent v Rakousku

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Rakouska na téma: Advent

Zobrazit aktuální zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 24. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/adventni-styr/

Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z Rakouska68 pečlivě vybraných cestovatelských zážitků
Osobně prověřeno průvodci!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Tento web vyžaduje používání cookies. Více zde. OK