Bikiny, šortky, nebo tankini? Už teď je jasné, že i tohle léto stráví šik Pařížané na městské pláži

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 6. 2017 • Přečteno 3582x

Jste pořád ještě na pochybách, jestli je léto v Paříži dobrý nápad? Když chození po památkách spojíte s koupáním ve vodní nádrži Bassin de la Villette, tak ano!

Vyberte si z našich 34 zájezdů do PařížeZobrazit zájezdy

Tip pro vás... 

Chcete se dobře bavit a protančit celou noc? Podél vodní nádrže Villette je rozeseta spousta hospůdek s tanečními parkety, kde si můžete oprášit své taneční kroky, nebo se rovnou zapsat do některého z kurzů tance.


Dovolená, koupání, únik od starostí všedních dní a hřejivé sluneční paprsky lákají popustit uzdu fantazii – léto je konečně tady! Vychutnávejte si prázdninovou atmosféru plnými doušky, relaxujte, flirtujte a získejte novou energii do života. A pokud vás v sezoně plavek zavedou cesty až do města nad Seinou, můžete se svlažit v nádrži Villette, kde letos vzniknou hned tři bazény. Léto v Paříži je teď prostě in po všech stránkách.

Paříž přináší dobrou zprávu pro ty, kteří se v létě neobejdou bez slunce a koupání. Ani letos se totiž francouzská metropole nevzdá tolik oblíbených letních radovánek. Testy hygieniků jednoznačně potvrdily, že voda v nádrži Villette je vhodná ke koupání.  

Nádrž Villette, jeden z umělých plavebních kanálů, leží na severu města a propojuje kanál Saint-Martin s kanály Ourcq a Saint-Denis. Do provozu byl uveden již v roce 1808. Za teplých letních večerů je také skvělým místem pro zasněné romantické procházky.

V letošním roce představila starostka Paříže Anne Hidalgo ve spolupráci s pařížskou radnicí projekt, který může vypadat trochu bláznivě: dá vzniknout hned třem bazénům pod širým nebem podél nádrže Villette. Voda do nich bude přiváděna přímo z okolních kanálů. Dočasné bazény se potáhnou v délce 90 m a budou mít různou hloubku vody. 

Děti z okolí přiláká nejmenší bazén s hloubkou 40 cm. Pestrobarevná nafukovací lehátka obsadí bazén s hloubkou 120 cm. A třetí bazén s hloubkou 2 m zase potěší náruživé plavce. Bezplatně se tu můžete s celou svou rodinou svlažit už od 17. července a pak kdykoliv během celého léta, vždy od 11 do 21 hod. V blízkosti bazénů budou k dispozici také šatny, sprchy a toalety. Od letošního července tak máme další důvod, proč vyrazit do Paříže. A vy také.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Paříže

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/bikiny-sortky-nebo-tankini-uz-ted-je-jasne-ze-i-tohle-leto-stravi-sik-parizane-na-mestske-plazi/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024